kapalı çarşı istanbul'un neresinde?

Konusu 'Alışveriş ve Giyim Tüyoları' forumundadır ve gelmesendeolur tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

15 Mart 2010
    Konu Sahibi : gelmesendeolur
  1. gelmesendeolur

gelmesendeolur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar istanbul irili ufaklı kapalı çarşılarla dolu esas hakiki kapalı çarşı hangisi ve istanbul'un neresinde yani hangi semtte? (hediyelik eşyalar, ev dekorasyon ürünleri filan almayı düşünüyorumda.)

2. 15 Mart 2010
  3. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    beyazıt ta kime sorsan gösterirler...

4. 15 Mart 2010
  5. gelmesendeolur

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    çok teşekkür ederim canım.istanbul'u pek iyi bilmiyorumda o yüzden sormak istedim.
    çoğu kez mısır çarşısıyla karıştırılıyormuş mısır çarşısı eminönündeydi değilmi?

6. 15 Mart 2010
  7. hunter7

hunter7 bana düşen,hep sabır... Pro Üye

Beğenildi:
    4.451
    Ödül Puanları:
    238
    canım kapalı çarşı çok büyük bir yer,bu yüzden birden fazla kapısı var.eminöniünden de girebilirsin.

beyazıttan da.çemberlitaştan da. yani birkaç semte birden yayılmış kapalıçarşı.bu yüzden ilk gidenler

için biraz karışık.

eminönünden gitmek istersen,mısır çarşısının arkasından mahmutpaşa yokuşunu tırmanırsın.kapalı

çarşının mahmutpaşa kapısına çıkarsın.ama beyazıt en kolayı.beyazıt tramvay durağının hemen

arkasından kapalı çarşıya girersin.

yalnız kapalıçarşı hediyelik eşya konusunda oldukça pahalı bir yer,aklında bulunsun.

iyi alışverişler...

8. 15 Mart 2010
  9. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.257
    Ödül Puanları:
    238
    Beyazıt meydana giderseniz (ki daha ilerisine gidiş yok yol trafiğe kapalı-sadece tramwaya geçiş var) girişini de göreceksiniz.Biz evlilik öncesi alyans için oraya gitmiştik ve çok detaylı gezmiştik, özellikle kuyumcuları fazla ama kazık gelmişti bize, daha çok turistlere yönelik olduğu için bir hayli de pahalı,ev dekorasyonu için güzel osmanlı motifli örtüler, tepsiler, abajurlar da fazlasıyla mevcut ama çok özel, işli , pullu falan el emeği çok olduğu için de abartılı fiyatlara sahip, aşağılara doğru inerseniz kuruyemiş, bitkisel karışımlarla dolu olan süper kokulu yerlere de ulşabilirsiniz, hepsi açıkta satıldığı için ne kadar steril bilemem ama hepsi genelde kapış kapış satılır, alt kısımlarından Mahmutpaşa'ya geçişte var, bu kısımda da söz, nişan, kına, düğün kıyafet ve malzemelerini çok uygun fiyata bulabilirsiniz.Sıkılırsanız dediğiniz Mısır çarşısına da gezerek ulaşabilirsiniz, ya da tekrar beyazıt'a çıkıp tramwayla 3-4 durak sonra inip orayı da gezebilirsiniz.ıyi alışverişler şimdiden :)

10. 15 Mart 2010
  11. gelmesendeolur

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    valla bu topic benim için faydalı oldu.istanbulda gezilesi görülesi tarihi çarşılar ve hanları da paylaşırsanız sevinirim...şöyle incik boncuk satan yerler ne bileyim japon pazarı topluca birmilyoncuların bulunduğu yerler...evime afrika stili salon dekorasyonu yapacağım,o yüzden aradığım türden objeleri kapalı çarşıda bulurmuyum acaba?
    şöyle:

12. 18 Mart 2010
  13. hunter7

hunter7 bana düşen,hep sabır... Pro Üye

Beğenildi:
    4.451
    Ödül Puanları:
    238
    canım daha öncede yazdığım gibi,kapalıçarşı gezip görülesi bir yer her tarafını dolaşmaya kalksan

bir günde bitiremezsin ama alışveriş için fazlaca pahalı.daha çok turiste yönelik fiyatlar.

şimdi sen afrika tarzı ürünler ve diğer ev dekorasyonu için ürğnler istiyorsan,şark han'a gideceksin.

4 katlı bir yer,ne ararsan var diyebilirim.çin malları çoğunlukta tabii

nasıl giderim dersen,kapalı çarşının mercan kapısından çık(sora sora bulacaksın,tarif etmeme imkan

yok) oradan aşağıya doğru in, inerken şark han'ı sor.sana gösterirler.

şark han'dan tahtakale kapısından çıkarsan tahtakaleyi de dolaşabilirsin.oradan da incik

boncuk,kuruyemiş,kahve,doğal taş,bijuteri alabilirsin.

14. 20 Mart 2010
  15. gelmesendeolur

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    canım sağol not aldım şark hana mutlaka gitmeyi düşünüyorum..ayrıca havuzlu han ve kürkçü han varmış oralarda onlarıda merak ediyorum...anlaşılan bana gezmek için bir gün yetmez..istanbulun altını üstüne getiresim var nedense şu sıralar..alacağım şeyler pahalı türden şeyler değil..işte mevlüt için ikramlık keseler lavanta mevlüt şekeri vs..bakıcam..birde oğlana sünnet için kına kesesi ..kıyafet....ama önce şu taşınma ve dekarasyonu hallletmem lazım...