Kaplama mı... Çekim mi??... Yardım!

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve EU3 tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

21 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

kızlar benim kanal tedavili bi dişim var birazı kırıldı doktor dedi ki ya kaplama yapılacak ya çekilecek. ben çekimden korktuğum ve kaplamanın nasıl yapıldığını bilmediğim için kaplama düşünüyordum. ama arkadaşlarım kaplamada dişleri kesiyorlar dediler ve de koku yapıyormuş..bu konuda bilginiz var mı ne yapsam daha iyi lütfen yardımcı olun banaa:ecrin_bebek:

2. 21 Kasım 2008
  3. ceygul

ceygul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence çektirme sonuç olarak çektirdiğinde birdaha orda dişin çıkmaycak ve hep boş kalacak bende 2tane kaplama var ve bir sürüde dolgu cok rahatım hiçbir sorunum yok kaplama yapmak için dişi küçültüyorlar biraz ama o kadar korkulcak bişeyde değil geçmiş olsun ::)

4. 21 Kasım 2008
  5. EU3

EU3 Guest

ya ama çok küçültüyorlarmış ve yanlarındaki dişleride kesiyorlarmış??? koku yaptımı sana canım

6. 21 Kasım 2008
  7. ceygul

ceygul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yooo ben hiç problem yaşamıyorum koku falan olsa şimdiye kadar farkederdım yanı:) ama küçültma işlemi korkulcak bişey değil yani yandaki dişlerrde senn diş yapınla alaklı eğer dişlerinn arası çok genişsa zaten ihtiyaç duymaz doktor

8. 23 Kasım 2008
  9. EU3

EU3 Guest

canım sana teşekkür ederim... arkadaşlar başka fikri olan yok mu lütfen yardımcı olun..çünkü arkadaş belki ii doktora denk gelmiştir.. şanslı olmuştur bu konuda belki ben öle olmam o yüzden bi çok fikir istiyorum...

10. 13 Aralık 2008
  11. morbeyaz

morbeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Bende de iki çürük var şekerim ama inan ben de aynı senin durumundayım. Her yeri işten anlamayan doktorlar sarmış ve klinik açmışlar. Kasımpaşa da bir diş hekimi ablamın kaplamasını çok kötü yaptı. Halen acı çekiyor. Yaptırmak istiyorsan, doktorları hastalara sor. Aman ssk ya gitme sağlam dişinide çekiyorlar. Kaplama tavsiye ederim. Dolgu ise lazerli olursa iyi oluyor diye biliyorum.

Dentistanbul sitesinde fiyatlar var mesela. En iyi yerlerden biri ama bi kaplamayı 250 ytl'ye yapıyorlar. Bana pahalı geldi. Umarım iyi bir doktor denk gelir.

12. 14 Aralık 2008
  13. EU3

EU3 Guest

pahalı yaa.... kaplamadan çekenleri de duydum ama yinede çekim den korkuyorum karar veremedim... sağol canım inş..

14. 14 Aralık 2008
  15. molihua

molihua Prof. Dr.Yasemin =)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bnde iki tane kaplama yaptirdim, biri iy cunku alttaki dis sadece kirildigi icin yaptirdim ama digerinden hic memnun dglim cunku kanal tedavisi yapilmisdi ve agrioduu doktor cekelim yada kapyalalim dedi bnde kaplatttrdim simdii sicak soguk deiyoo cok agrioo sanki tum dislerim agrioo of of

16. 14 Aralık 2008
  17. EU3

EU3 Guest

aaa öyle mi canım çok geçmiş olsun.. benim de kanal olan dişim kırıldı yaa.. o diş hakkında karasızım işte zaten kanal tedavisi gören dişin ömrü beş seneymiş.. kırılmaya falan başlıyor işte sonradan..

18. 14 Aralık 2008
  19. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Bence kaplama yaptırsan daha iyi olur!
    Çünkü giden dişin yerine bir daha diş gelmez!Ben de kanal tedavisi yapılmış dişin üzerine kaplama yaptırdım ve şu anda çok memnunum!