Kaplumbağ Besliyorum-Yardım

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve ANG€L tarafından 15 Şubat 2007 başlatılmıştır.

15 Şubat 2007
    Konu Sahibi : ANG€L
  1. ANG€L

ANG€L bitanecik demirim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben yeni aldm kaplumbağları ve duyduğuma göre ayda bir falan altını fırçalamak gerekiyomuş doğrumudur acaba deneyen varmı acaba

2. 16 Şubat 2007
  3. AyseniL

AyseniL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inan bakımı çok zor hayvan almışsın, onların sularına ve özellikle kendilerine hep çok özel bakımlar yapman gerekiyor, yapmadığında çünkü evi inanılmaz kötü kokutuyorlar, benim bir arkadaşım bakmıştı ordan biliyorum vede çok sağlıklı bakamadıkları için evdeki o kaplumbaların kokusundan nerdeyse hayvancıklardan soğumuştum, çok iyi araştır ve bakımlarını öğren bence

4. 16 Şubat 2007
  5. renkahenk

renkahenk Guest

Aaa Olurmu Ben 10 Yildir Kaplumbağa Besliyorum Ve Kapluşumu çok Seviyorum Bence En Kolay şey Kağluş Bakmak Evide Verdiğiniz Yemin Derecesine Göre Pislenir Balik Alsaniz Daha Pisler Ama Kapluş Bakmak Herkesin Başara Bileceği Birşeyde Değil Onun Sizi Sevmesi önemli Benimde Birçok Arkadaşim Sevgisini Veremeyip Kaybetti.
    Altini Değilde üst Kabuğu Firçalaman Onu Acayip Mutlu Eder
    Evinin Ona Uygun Olmasi Lazim. Aldiğin Yerde Söylemiştir Bekli Ama Akvaryumu Yeterli Büyüklükte Olmali Benimkinin çok Ufak Fanusu şimdi Yeni Ev Yapiyorum Ona Bittiğinde Resimlerini Koyucam.
    Içine Koyduğun Taşlar Minik Taşlar Olmamali Kapluşun Kafasindan Büyük Taşlar Olmali çünkü Minik Olanlari Yutabiliyorlar Ve Deniz Kabuklari Koyma Temizleme Motoru Yoksa Eğer Deniz Kabuklari Ve Ona Benzer Tirtikli Taşlar Bakteri Ve Mantar üretir.
    Tatli Su Canlilari Olduklarindan Musluk Suyu Kullanma! Aritilmiş Dinlenmiş Veya Satin Alinan Sulari Kullan.
    Yem ölçün Başinin Büyüklüğünü Geçmesin çok Verip şişirme Az Verip Aç Birakma :)
    Yerde Gezinmeyi çok Sever Kendine Saklanacak Kuytu Köşeler Bulur Ve Ortadan Kaybolur Iyi Takip Etmen Lazim.
    Aklima Gelenler Bunlar Sormak Istediğin Olursa Cevaplarim Son Olarak Ekleyeceğim Ona Dokunmaktan Korkma Ben Mecistimi Mincikliyorum Resmen Başkasinin Elindeyken Ellerini Ayaklarini çikartmazken Benim Ellerime Teslim Eder Kendini Bütün Ellerini Ayaklarini Ovalarim çok Hoşuna Gider. Gülümsemeni Ondan Eksik Etme :)
    Ve Eğer Iki Tane Besliyorsan Cinsiyetlerinden Emin Ol! Ikiside Dişi Veya Erkek Olmasin

6. 17 Şubat 2007
  7. tuluat

tuluat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende 10 seneye yakın kaplumbağa besledim. Fırçalandığını bilmiyordum doğrusu öğrendiğim iyi oldu. Aklıma gelmişken en kısa sürede bir çift alıcam. Oğlumda bayılacak biliyorum :))
    Renkahenk, cinsiyetleri nasıl anlaşılıyor biliyor musun?. Veya aldığımız yer doğru cinsiyet tespiti yapabilir herhalde.
    Newshine, baban alem adammış walla. Sizin kapluşlar çok şanlıymış.. et, peynir falan. :))))

8. 17 Şubat 2007
  9. renkahenk

renkahenk Guest

tuluatcığım evlatlarınıza hayvan sevgisini uzaktan aşılayamazsınız onlara bu sorumluluğu vermek çok güzel umarım severek besler. alt kabukları çok cicili bicili olanlar dişi olur daha sade olanlar erkek. ve kablumbağa besinlerinin içinde et,marul tarzı yeşillikler vardır ama bunlar hergün değil ödül gibi ona hediye olarak verilmeli :)

10. 17 Şubat 2007
  11. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    benimde bir iskenderim var onu çok seviyorum ama altını fırçalamıyorumki et ve peynirlede beslemiyorum sadece karides yiyo suyunuda ilaçlamıyorum ama akvaryumu dar gelmeye başladı ona çok büyük bi ev yapmayı planlıyorum onu çok seviyorum canım iskenderim

12. 17 Şubat 2007
  13. ANG€L

ANG€L bitanecik demirim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaşlar ben kapluşları hiç yere falan bırakmıyom hep akvaryumun içindeler bide yüksey bişey aldık onlara oraya çıkıp kurulanıyolar.onun haricinde hiç akvaryumdan çıkmıyolar.ve çok korkuyolar eline alınca yanından bile geçerken korkuyolar.benim biri erkek biri dişi karidesle besliyom ve bizim ev soğuk olduğu için onlara ısıtıcı aldık 27derecede falan duruyor.napıyım bundan sonra daha çok seveyim yere falan bırakıyımmı alışırlarmı b:çok üzgünüm: ize.:a015:

14. 17 Şubat 2007
  15. tuluat

tuluat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Renkahenkcim kesinlikle sana katılıyorum. Çok doğru bir tespit yapmışsın. Zaten ben ve eşim hayvanlara çok fazla düşkünüz. Bu herhalde genetik bir şey olsa gerek, oğlumda daha 18 aylık olmasına rağmen hayvanlara aşırı düşkünlüğü var. Kedi köpek ne görse üzerine atlayıp sevmek istiyor şimdiden :)) Ama şu an küçük olduğu için kağlumbağanın ona daha uygun olduğunu düşünüyorum ben. Zaten bende kapluşları çok seviyorum. Ayrıca kaplumbağalarla ilgili verdiğin bilgii için de çok teşekkür ederim canım.

16. 17 Şubat 2007
  17. tuluat

tuluat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Newshine, aman Allah uzun ömür versin kapluşlarına. Benim ki 10 sene sonra öldü. Kabuğu çürüdü. Neden oldu bilmiyorum ama çok üzülmüştüm. Günlerce ağladığımı biliyorum.

Ayrıca sadece senin değil, evdekilerin de sevmesi, severek bakması ayrı bir güzellik, ayrı bir zevk verir insana. Bu konuda çok şanlısın canım.

18. 17 Şubat 2007
  19. tripolog

tripolog Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de su kaplumbağası besledim 1.5 sene üst kabuğu yosun tutabiliyodu ben fırçalıyodum sonra öldü çok üzüldüm :çok üzgünüm: ya benimki hep tırmanmaya çalışıyodu akvaryumundan dışarı çıkınca da habire koşuyodu köpek olsa çıkarıcaktım sokağa da evin içinde niye böyle yapıyodu hiç anlamadım acaba beni sevmiyo muydu?:uhm: halbuki ne güzel de besleyip konuşuyodum:uhm: