Kar Koysan Köze Döner Küllerimde..

Konusu 'Aşk Mektupları' forumundadır ve meltosh tarafından 10 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

  10 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : meltosh
 1. meltosh

  meltosh Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.045
  Beğenildi:
  78
  Ödül Puanları:
  153
  Sessiz, sensiz bir gecenin eşliğinde senli mısraların kapı eşiğindeyim.. Ne gidişlerini umursuyorum artık, ne de gidişinin ardından büründüğüm kimliksiz suretleri..
  O tutkulu melodileri, deli maviyi ve imlasız satırları bir kenara bırakıp kırık dökük bir yüreğin son notlarını düşüyorum geceye.. Uzun uzun susuşların ardına gizlediğim o geveze yanımı taşırıyorum sayfalarımın kenarından.. Gizlemeyeceğim bu kez kendimi mısraların ardına, satır aralarını kısa tutup kapatacağım yokluğuna bu hüzünbaz yanımı..
  Her sesin sana benzemesi, her yüzün tanıdık gelmesi sandığımdan daha sancılı oluyor son zamanlarda.. Kapalı gişe umudu oynuyorum haftalardır.. Bu basit oyunda sıradan bir figüranken bugün başrolündeyim umutsuz aşkların..
  Şairin dediği gibi; kar koysan köze dönerdi küllerimde.. Çok değil bir kıvılcımın yeterdi dünyayı kızıla boyamama..
  Sanırım büyüyorum demiştim.. Ben büyüdükçe büyüyor yalnızlığım.. Yazdıklarımın arasında dolaştım az önce.. Ne kadar değişken bir yapıya sahipmiş meğer hislerim.. Bazen bir damla tükürüğünün yokluğumun hiçlik aşısını etkisiz kılacağını savunurken, bazen kendimi gizlemişim mısraların ardına.. Bazen İstanbul'u ortak yapmışım kendime, bazen hayalinin koynunda bulmuşum huzuru.. Endişelenme..! Hayalin senin kadar zarar veremez bana dediğimde nasılda hoyratmış kalemim..
  Bulduğumda seni yazmışım, bulamadığımda yokluğunu.. Bazen Marmara'nın mavisi olmuşsun, bazen gecenin koyu karanlığı..
  En çok şarkıları katmışım mesela mısralarıma.. Kim olduklarını umursamadan bir melodinin eşliğinde dökülmüş dudaklarımdan sözcükler..
  Binbir hali vardır demiştim aşkın.. Aşktı bu.. Kendisi gibi aşığınında vardı binbir hali.. Bini bir para etmeyen yalnızlık öykülerinin meşhur yalnızıydım.. Aşktan nasibini almamış umut fakiriydim.. Yokluğunla defalarca dönerdim halbuki dünyayı.. Seninle yürümedim iki adım yanyana..
  Şimdi elimde sigaram, fonda bir şarkı ile yine seni sana yazıyorum.. Sendeki beni ne kadar tanıyorsun bilmiyorum ama tüm bunlar bendeki senin yansımalarıdır.. Yitirdiklerimin ardından bir sen kaldın elimde.. Bir seni sakladım en savunmasız kaldığım anlarda..
  Şimdi ellerim ceplerimde, usul usul yol alırken gecenin karanlığında kulağına küpe olsun son sözlerim.. İhmal etme, unutma..
  Kar koysan köze döner küllerimde demişti şair.. Ben adımlarımla erittim karları, Ağustos sıcağında buz kesti elim ayağım.. Ne közüm kaldı geride, ne külüm..
  Tutuyorum nefesimi, gecikme demiştim..Tuttuğun nefes benimse eğer gecikme.. Gel ki renklerim gelsin seninle..Gel ki çiçek açsın bahçeler..
  Gel işte.. Nasıl geliyorsan, ne zaman geliyorsan..Elini çabuk tut, gel..
   
 2. 15 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : meltosh
 3. gulay__umit

  gulay__umit Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Mart 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  güzelmiş emeğine sağlık :)
   
 4. 24 Haziran 2009
  Konu Sahibi : meltosh
 5. siyedare

  siyedare Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2009
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  cok güzel bir siir paylastiginiz icin tesekkürler emeginize ve yüreginize saglik.okurken kendimi buldum icinde,kaybettigim arayipta bulamadigim beni tesekkürler...