Kara Yılan (Atv)

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 13 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : Emez
  1. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    "Cemberimde Gül Oya","Kursun Yarasi","Kirik Kanatlar","Hatirla Sevgili" gibi dönem dizilerinin proje tasarimini üstlenen Tomris Giritlioglundan yeni bir dizi daha.. Kurtulus Savasi yillarinda yasanan bir hikayeyi anlatacak olan "Kara Imam" eylül ayinda ekranlarda olacak ve büyük ihtimalle atv de yayinlanacak..

Oyuncular : Bülent İnal.

2. 14 Ağustos 2007
  3. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    ollllllley ben bu dizileri izemiştim birtek hatırla sevgili kalmıştı geriye böyle diziler iyi oluyor

4. 20 Ekim 2007
  5. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Oyuncular:
    Bülent İnal
    Begüm Birgören
    Polat Bilgin
    Ezgi Çelik
    Serap Aksoy
    İlker Aksum
    Engin Akyürek
    Avni Yalçın
    Bülent Alış

Yapım:
    Atv
    Yönetmen:
    Durul Taylan-Yağmur Taylan
    Senaryo:
    Kuledibi Senaryo Grubu ​

Genel Konu :
    “Senin adın artık Karayılan!” Memed dağlarda dolaşmak, silah tutmak yerine, okumak isteyen bir çocuktur. Ama babası Mamo Ağa, onu zorla alıp dağlara götürerek, gece dağ başında sürünün yanında yalnız bırakarak, korktuğu şeylerle inadına yüzleştirerek bir savaşçı gibi yetiştirmeye çalışır. Bir sabah Memed’i dağda, sürüsünün başında, gece vurduğu kurdun yanında bulur. Memed şimdi de kara bir yılanla karşı karşıyadır. Yılanla karşılıklı uzun uzun bakışırlar ve sonunda çekilen kara yılan olur. Mamo, oğlunun artık bir yiğit olduğuna inanmıştır. Hemen orada gururla ona yeni adını verir: “Senin adın artık Karayılan !”
    “Ben artık savaşçı Karayılan değil, çoban Memed’im.”Karayılan babasından öğrendiği yiğitliği, gençliğinde yanında bulunduğu Dergahbaşı İsmail Efendi’den edindiği ilimle ve felsefeyle tamamlar. Birinci Dünya Savaşı öncesinde askere giden Karayılan; yedi yıl süren askerliğinden yorgun ve mağlup bir şekilde Antep’teki köyüne döner. Antep, İngilizlerin işgali altındadır. Durumdan faydalanan çeteler ortalıkta kol gezmektedir. Mamo, oğlunun hemen aşiretin başına geçmesini ve gençleri silahlandırıp savaşmasını ister. Karayılan ise babasını şaşkınlığa düşürerek; artık savaşamayacağını söyler: O artık “Kahraman Karayılan” değil, “Çoban Memed” olmak istemektedir.
    Çobanlığa niyet eden Karayılan için bu kararı uygulamak hiç de kolay olmayacaktır. Karayılan sürekli seçimler yapmak zorunda kalır: askerlik ve çobanlık… Babası ve eski dostları… Yeni tanıştığı Elvan ve gençliğinden tanıdığı Sona… Aşkta ve savaşta Karayılan zaman zaman yanılgılara da düşerek ilerlemeye devam eder.
    Eline silah almamaya, savaşmamaya, sadece çobanlık yapmaya karar vermiş Memed’in, haksızlığa ve zulme dayanamayarak yeniden eline silahını almasının, Karayılan adının kahramanlaşmasının hikayesi…
    “KARAYILAN” yakında en kaliteli dizilerin adresi atv’de! ​

6. 8 Kasım 2007
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    [youtube]2qrm628Wh5M[/youtube]
    Karayılan dizisi ilk bölümüyle 12 Kasım Pazartesi günü saat kaçtaydı yaa fisfisfis(saatini hatırlamıyorum) ekranlarda.yerimseniben

8. 8 Kasım 2007
  9. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Ay bülentcim oynuyomuş:asigim:
    Bu dizi izlenir

10. 17 Kasım 2007
  11. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Memed, Sarıkamışta geçirdiği yedi yılın sonunda, doğup büyüdüğü yere, Antep'e döner. Tek düşü, varolmayı öğrendiği dağlara dönüp, çobanlık yapmaktır. Oysa babası Reis Mamo'nun ondan beklediği, işgalci İngilizlere ve ondan güç alan eşkıya çetelerine karşı koyacak, kuvvetini kurmasıdır.
    İşgalin derinden yaraladıklarından biri de Elvan'dır. Babasını bir eşkıya kurşunuyla kaybeden genç kız, intikam ateşiyle yanmaktadır. Teşkilatın gizli toplantısında kendine bir yer edinmeye çalışırken, Karayılan’la karşılaşır. Elvan karşısında duran Karayılan'ın, daha önce şehirde tanıştığı Memed olduğunu, şimdi fark etmiştir.
    Can arkadaşı Margos'un da askerden sağ sağlim döndüğünü öğrenmek Karayılan’ın içini rahatlatmıştır. Onu ararken karşılaştığı Sona, Karayılan’ı ilkgençlik anılarına götürür. Soyları ayrı da olsa aynı toprakları paylaştığı bu insanlarla arasında düşmanlık olamayacağını bilmektedir. İşte babasıyla asıl çatıştıkları nokta da budur.
    İngiliz Kolonel adına verilen bir davette Fransız Yüzbaşı Laroş'un peydah olması, kötüye gidişin habercisidir. Ertesi gün, tıpkı kaderinin dönüm noktasını yaşayan Antep gibi, Karayılan da büyük bir değişimin eşiğine gelecektir.

19 Kasım Pazartesi Saat: 20.00

alıntıdır.

12. 27 Kasım 2007
  13. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Süper p.tesi 2 dizim oldu yeter bide yaprak dökümü.hatırla sevgili oldu 4 e daha ne olsun..Oyuncular konu süper..Bayıldım umarım başladığı heyecanla devam eder..

14. 28 Kasım 2007
  15. 1_sen

1_sen Guest

zaten pazartesi gunu en sevdigim iki dizi cakisiyor..bir de bunu koymuslar pazartesiye..e biz ne seyredecegiz yaaa..cok kiziyorum bir ton dizi var ve aralarin da gercekten kaliteli seyretmeye deger dizileri ayiklamak cok zor olyor..e boyle olunca da dizi tutmadi diye yayindan kaldiriliyor..ziyan oluyor.her gun bir tane dizi olsa ne guzel millet kafasi da bulanmaz.

16. 28 Kasım 2007
  17. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    1_sencim valla tavsiye ediyorum bu diziyi çok güzel işlenmiş ve oyuncular çok güzel oynuyorlar.Antep'in kurtuluşu ben pragmanlarında beğenmiştim izleyince kesinlikle ok dedim işte budur.

18. 2 Aralık 2007
  19. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Yüzbaşı Laroş’un baskını, teşkilatın gizli evini kana bulamıştır. Karayılan ve diğerlerinin benzerlerini çok gördüğü bu baskın, Elvan için ilktir ve onda bir dönüşüm başlatır. Belkıs kızının değişimini asla kabullenmeyecek, onu İstanbul seyahatine zorlayacaktır.

Urfa’ya gitmeye hazırlanan Fransız konvoyunun önünü kesmenin tek yolu, silah ve adam bulmaktır. Karayılan silah almaya giderken hiç beklemediği biri karşısına çıkar. Elvan direniş içinde etkin rol almayı isteyecek, Karayılan bunu kabullenmeyecektir. İkisi zor bir gece geçireceklerdir. Tabi asıl zorluğu sabah yaşayacaklarını bilmeden…

Silahları alırken yaşadıkları baskın Karayılan’ı, içlerinde bir muhbir olduğu konusunda, şüpheye düşürür. Buluşma noktasını dördü dışında tek bilen Sona’dır. Karayılan ilkgençlik arkadaşının karşısına, büyük bir öfkeyle çıkar.

Urfa yolundaki konvoyun bir direnişle karşılaşmayacağından emin olan Laroş’un hesaba katmadığı tek şey, Karayılan’dır…

03 Aralık 2007 Pazartesi saat: 20.00

alıntıdır