Karabiber'den Düğün Çorbası

Konusu 'Çorbalar' forumundadır ve ArmutTatlisi tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

16 Mart 2010
    Konu Sahibi : ArmutTatlisi
  1. ArmutTatlisi

ArmutTatlisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    En sevdiğim çorbalardan biridir. Ama ben yoğurt katmadan yapıyorum ve herkes çok beğeniyor. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Eti 4 bardak su da haşla. Haşlanan eti bir kaba alın ve didikleyin. Ayrı bir kaba 2 yumurta sarısı yarım ya da 1 limon suyu ve birazcık su ekleyin ve çırpın.
    İsterseniz ilk önce yarım limon yapın ekşiliği az gelirse limonu sonradan ekleyebilirsiniz.

125.gr dana eti
    2 kaşık dolu dolu un
    1 çay bardağına yakın sıvı yağ
    Paket et suyu
    2yumurtanın sarısı
    Yarım ya da 1 limon suyu
    1 su bardağı su
    3 su bardağı et suyu
    Tuz
    Üzeri için;
    Nane
    Kırmızı pul biber
    Tereyağ

Tencereye sıvı yağı dökün ardından unu dökün birazcık kavurun çok fazla değil ardından 1 bardak suyu dökün. Su sıcak olmayacak normal oda sıcaklığında olacak. Bu arada sürekli karıştırın un iyice ezilsin topak topak olmasın. Kaynamaya başlayınca sıcak olan 3 bardak et suyunu dökün. İsterseniz ayrı olarak 1 paket et suyu katabilirsiniz. Ben katıyorum lezzet veriyor. Göz göz olunca didiklenmiş eti katıyoruz ve pişirmeye devam ediyoruz kaynayınca yumurtalı karışımı döküyoruz. Ama hemen içine dökmüyoruz kaynayan çorbadan bir iki kaşık yumurtalı karırşıma döküyoruz ılısın diye. Daha sonra yavaş yavaş çorbanın içine katıyoruz bu arada yine sürekli karıştırıyoruz. Çorba koyulaşana kadar pişiriyoruz. Bir tavaya tereyağını koyuyoruz ve kızdırıyoruz altını kapatıyoruz daha sonra biraz pul biber katıyoruz ve karıştırıyoruz isterseniz nane de katabilirsiniz.

2. 16 Mart 2010
  3. ArmutTatlisi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
  4. 23 Mart 2010
  5. Akitra

Akitra kelebekk εїз Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    hiç yemedim biliyormusun
    hep denemeyi istemişimdir
    cokacimcoook

6. 25 Mart 2010
  7. ArmutTatlisi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Offf ben bayılırımm çok severimmm ahh yakınn olsakkk çoktan yemiştin aşkımm yaa bak yine canım çektiiicokacimcoook