Karaciğer Kanseri

Konusu 'Onkoloji - Kanser ve Türevleri' forumundadır ve ikizanası tarafından 14 Haziran 2008 başlatılmıştır.

14 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ikizanası
  1. ikizanası

ikizanası Guest

arkadaşlar kayınvaldeme bu hastalığın teşhisi konuldu
    aranızda bu hastalığı bilen vardır mutlaka yada yaşamış birileri vardır mutlaka neler yaşadınız dr. bütün ciğerine yayıldığını söylüyor kv. tedavi olmak istemiyor ölürsem evimde öleyim diyor lütfen yardım

2. 14 Haziran 2008
  3. melek_yuzlum

melek_yuzlum Guest

Canım bizim komşumuzda da çıkmıştı onun erken teşhis olduğu halde kurtulamadı çok uğraştılar ama son zamanlarında çok kötüydü sarılık falan olmuştu allah yardımcınız olsun çok zor

4. 14 Haziran 2008
  5. AzRASILAM

AzRASILAM Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.235
    Ödül Puanları:
    238
    yaaaa maalesef bnm kızkardeşimnde kaynanası bu hastalığın pençesindeymiş dün öğrendim ve çok kötü oldum daha sözlüler bnm kardeşim eniştenn morali sıfır allah yardımcısı olsun ikizannesi senn kaynan gbi bu da kabul etmek istemiyormuş tedaviyi ne olcak yaaa

6. 14 Haziran 2008
  7. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    egerki cigerine tam yayıldıysa erken tanı yoksa en fazla 2 ay yaşıyo bu tür hastalar canımm kayınvalidenin son günlerinde mutlu edin onu.. moral çok önemlii.. Allahtan umut kesilmez uzun ömürler diliyorummm

8. 14 Haziran 2008
  9. ikizanası

ikizanası Guest

sağolun arkadaşlar gerçekten çok zor sorduğum herkes en fazla 6 ay yaşar diyor allah bu durumda olan herkese yardım etsin

10. 24 Haziran 2008
  11. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle çok geçmiş olsun.karaciğer ca nın hangi devrede ve dönemde olduğu patoloji sonuçları çok önemli.öncelikle bu tanı konulduğunda mutlaka kayınvalıdenızden bıyopsı alınmıstır.bunun sonucuna görede tedavi yapılr amelıyat edilir.eğer tümor hücreleri karaciğer bir lobundaysa alınabilir ve ardından kemoterapi ve radyoterapi görerek hastalığından kurtulabilir.ümütsizliğe kapılmayın bizim bu şekilde yaşan hastalarımız var.ama ileri evredeyse amelıyat dahi olamayabilir sadece kt ve rt görerek tümor boyu küçütülebilir.sonra cerrahi operasyonla tümor çıkarılabilir.ama eğer daha onceden herhangi bir yerınde kanser hücresi varsa çıkarılmıssa ve tekrar karaciğer metastas yaparsa bunun şansı çok düşüktür.ben babamı bu şekilde kaybettim.çok geçmiş olsun.bu süreç uzun yada kısa olabilir.sabırlı ve güçlü olun.bol bol dua edin.tekrar geçmiş olsun iyi günler.

12. 15 Ekim 2008
  13. karakedibu

karakedibu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ikiz anası kayınvaliden nasıl oldu acaba merak ettim canım bilgiverirsen sevinirim

14. 10 Ocak 2009
  15. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    153
    bnde merak ettim
    acaba iyileştimi?
    bnm bildiğim karaciğer 2 ay yaşatıyor ama umarım iyileşmiştiR?

16. 6 Haziran 2009
  17. penguen06

penguen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar herhangi bir yakini bu hastaliga yakalanip kurtulan varmi?bu sorunun cevabina inanin cok ihtiyacim var

18. 6 Haziran 2009
  19. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kuzenimi bu hastalıktan kaybettik biz.1.5 yıl tedavi gördü en son kemiklere yayılmasıyla vefat ettisenağlama

çok zor çok ağır bir süreç dilerim kurtulur kayınvalideniz:Saruboceq: