Karaciğerde yağlanma

Konusu 'Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve sinem_06 tarafından 5 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : sinem_06
  1. sinem_06

sinem_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ya moralım cok bozuldu babamda yuksek tansıyon kolestrol yukseklıgı ve seker vardı bugun kontrole gıtmıs bunların hepsı duzene gırmıs ama karacıgerınde asırı yaglanma varmıs ve sureklı karnı sısıyo..boyle bı olay yasayan ve atlatan yakınlarınızdan varmı..yada ne gıbı bı sorun teskıl eder bu yaglanma artarsa
    sonucları bıze de gostermıyor ıs yerınde unuttum dıyo..karacıgerdekı yaglanma nelere sebeb olabılır tedavısı nasıldır bılgısı olanl varsa lutfen yazsın
    fisfisfis

2. 5 Temmuz 2008
  3. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım büyük geçmiş olsun,bende de karaciger büyümesi var,henüz tedaviye başlamadım ama doktorumun öncelikle söyledigi şey yediklerime dikkat etmem gerektigi...

4. 5 Temmuz 2008
  5. sinem_06

sinem_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    108
    et yemeklerını cok sevıyor sureklı et yıyor hele kı sakat at yagına bayılıyor..yeme dıyoruz ama dınleyen yok..canım sana da gecmıs olsun hemen basla tedavıne..sanırım karacıgerde yaglanma artarsa sıroz olunuyormus oyle dedıler..fisfisfis

6. 5 Temmuz 2008
  7. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sagolasın canım,eğer tedavimizi olmazsak kötü sonuçların ortaya çıkacagı kesin,umarım baban en kısa sürede iyileşir,Acil şifalar diliyorum bitanem...

8. 5 Temmuz 2008
  9. sinem_06

sinem_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    108
    damlacım tsk ınsallah gecer..senın de umarım duzelır hersey saglık cok onemlı cunku saol bıtanem:1hug:

10. 5 Temmuz 2008
  11. stelina

stelina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    karnı şişiyor demişsin merak ettim.göbek mi oluyor.ben hepatit geçirmiştim.kontrollerimi de yaptırmadım.zayıf olmama rağmen göbeğim var.acaba ondan mı.merak ettim.büyük geçmiş olsun

12. 5 Temmuz 2008
  13. sinem_06

sinem_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    108
    canım karnı hep sıs kendı zayıf ama kocaman bı gobegı var ve tas gıbı gobegı yemekten sonra sureklı lımon suyu ıcıyo..kızmamak elde dııl soz dınlemıyo

14. 7 Temmuz 2008
  15. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba! gecmis olsun. Ben de esim de karacigerde sorun var. Bu yuzden ilac yemeklere dikkat etmessek hemen maf oluyoruz. Size diyecegim bu erteleyecek durum degil. Beklemedigin anda dayanilmas sanci olacsak bu olmadan dr gitmelisiniz.Sebebini Bulamiyorlarsa Virus ve enfeksiyona mutlaka tahlil vermelisin.Esim senelerce tedavi oldu sebebini bulamamisti.malesef virus cikti.

16. 21 Mayıs 2009
  17. didemdemir

didemdemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende 33 yaşındayım ve karaciğer yağlanması çıktı.Ne yapacağım bilmiyorum korkuyorum.Daha doktoruma sonucumu göstermedim.Devamlı kullandığım bir ilaç yok,alkol almıyorum 50 kiloyum nasıl oluyor bu karaciğer yağlanması anlamadım gitti.Korkuyorum:KK43:((((Neler yapmam lazım bilen varmı

18. 21 Mayıs 2009
  19. SuRMeLi

SuRMeLi yiğitim cennetteki yavrum.. Pro Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    153
    Selam,

Öncelikle gecmis olsun.. Benim annemdede karaciger yaglanmasi we yuksek tansiyon war.. ilaç kullaniyor.. seker tuz we yagli hiçbirsey yemiyor.. bu ara iyi.. siskinlik falan yok azaldi diyor.. bakalim ins ilaclarin faydasi olurda kurtulur..