Karakterim yok benim!!

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve EU1 tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

4 Ekim 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

gerçekten bi öyleyim bi böyle bıktım bu hallerimden yani bir insan ya siyah olur ya beyaz işte ben öyle değilim ben griyim..böyle olmak istemiyorum mesela şurdan gireyim konuya hanımefendi olmak nasıl bişey toplumda nasıl karşılanır insan,ya da kendini ezdirmeyen iyi yürekli ama kesinlikle kendini ezdirmeyen her lafa car car cevap vermek nasıl bişey??dikkat ediyorumda böyle olanlar daha çok seviliyor daha çok değerli oluyor cazgır insanlar ama şuanda hanımefendiyim ben ama bazen öle durumlar oluyo tamamen çıkıyorum bu güzel halimden saçbaşa kavga:eek::eek:ediyorum.sonra pişman oluyorum hani benim hanımefendiliğim diyorum ya bir karakterde durmalıyım bana yardım edin nolur şimdi diyeceksinizki doğal ol insanlara kendini sevdirmek zorunda değilsin diyeceksiniz ama demeyin öyle nolur.bana sadece hanımefendi ol kötülükler karşısında karşılık verme sabret hep gül ya da kendini ezdirme dilli ol diyin ikisinden birini söleyin bana lütfen...hanımefendi oluyorum bi kaç gün herşey güzel oluyor tabi kötülükler karşısında ses çıkarmıyorum sabrediyorum allahım bana hz.fatıma nın hanımefendiliğini ver diye dua ediyorum hep ama bazen sabredemiyorum çok kötü laflar sölüyorum çok kırıcı oluyorum bağrıyorum çağrıyorum burnum havada oluyorm sonra pişman oluyorum sana mı kalmış hz.fatımanın hanımefendiliği diyorum ozaman da kendime kızıyorum kendimle küsüyorum arap saçına döndüm vallaha..toplumda biri beni anlattığında tek bir özleliğimden bahsetmelerini istiyorum mesela anneme diyorumki anne ben nasıl biriyim diyorum öle bölesin bişeyin ortası yok sende diyo...bazen bu hırçın hallerimi seviyorum kimse laf söleyemiyor oazaman bana korkuyor bazı insanlar kimiside mücadele ediyor direk zarar vermektenn giriyorlar olaya bende bu zararlaradan çok korktuğum için kimseyle kavga etmemeye karar veriyorum ve tekrar bir hanımefendilik görünüyo bende offfffffffffffffffffffffffkafamçokkarıştı......nalor bana tek bişey söleyin ya böle ol ya öle ol deyin kenim olamıyorum kendim yokummm çünkü hatta benim kk ya yazdığım yorumlarada bakabilirsiniz kimisi çok hanımefendice kimisi çok sinir bozucu işte böle olmak istemiyorummmm

2. 4 Ekim 2008
  3. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    :1rolleyes: aslında bu karakter yokluğu değil canım benim.

bende zaman zaman değişik davranışlarda bulunuyorum. kimi zaman çocuklarla oynuyorum kimi zaman kadınlarla oturup muhabbet ediyrum, yemek yapıyorum. kocaman bir genç kız gibi davranıyorum ki evlenmek üzereyim.
    yani bunları sen belirleyemezsin, o an ne yaşamak istiyorsan onu yaşamalısın ki mutlu olasın. çünkü herkes kendi için yaşıyor kendini mutlu etme çabasında herkes. rahat ol yaşamana bak, istediğin gibi davran yalnız dozajını ve yerini ayarla yerimseniben

mutlu ve istediğin gibi yaşa a.s.

4. 4 Ekim 2008
  5. poyyeb

poyyeb 2. dereceden bilinmeyenim :) Üye

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    Canım sanırım liseye devam ediyorsun veya yeni bitirmişsin öyle sanıyorum Ben eğitimciyim ve senin problem diye adlandırdığın bu durumu benim öğrencilerimde yaşıyor. anen aslında yanlış cümleler kurmuş, kendin için sakın böyle şeyler düşünme senin yaşında olan bireyler toplumda yer edinmek için sürekli değişde oluyorlar Kendini dinle. Lütfen sağlıklı birey olma yolunda ilerleyeceğine inanıyorum. Gençlerde ergenlik durumu var biliyorsu hepimiz yaşadık hepimişz güllük gülistanlık geçirmedik bu dönemi kiminde sessiz kiminde hırçın,dalgalı geçer ve zaman alır karakter kişilik oturması. Onun için üzülme ve en güzel dönemlerini bu şekilde üzülerek geçirme Krndin ol. Sevgi dolu ol. Sen çevrene ışık saçki sana da sadece ışık yansısın. tabiki karanlık kzıacağımız anlar gelir, o zaman sakin ol ve sana zarar veren durumlardan uzaklaş. Böylece güzel bir çevre edineceğine ve saç baş yolmak yerine güzel arkadaşların olacağına inanıyorum.

6. 4 Ekim 2008
  7. EU1

EU1 Guest

teşekkür ederim hocam gerçekten çok güzel yazmışsınız ama bana zarar veren olaylardan uzaklaşırsam dahada kötü olmazmı??mesela biri bana iftira attığında ne yapmam gerekir ortalığı dağıtmam mı gerekir gözlerini korkutmak için yoksa susup allaha mı havale edeyim ama susarsam demekki suçlu demezlermi?

8. 4 Ekim 2008
  9. EU1

EU1 Guest

teşekkrler bende aynı senin yaptıklarını yapıyorum işte

10. 4 Ekim 2008
  11. EU3

EU3 Guest

duruma göre hanımefendi olup olmaman konusuna sen karar ver.hangi ortamda nasıl davranman gerektiğini sen bul.ve bil canım...bende hanımefendiyimdir.dışandan görenler öyle der aslında çok kaba saba bir adam gibide olabiliyorum...Bu karaktersizlik değil ki güçlü de bir karakter özelliği her ortama ayakuyduruyorsun işte

12. 4 Ekim 2008
  13. EU1

EU1 Guest

yaaaaa teşekkür ederim :eek:

14. 5 Ekim 2008
  15. poyyeb

poyyeb 2. dereceden bilinmeyenim :) Üye

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    Canım iftira gibi durumda direk bağırmak yerine onların edepsizliği sonucu çıkan bir durum olduğu için sert ama sakin bir ses tonunlaa kendini kaybetmeden düşüncelerini ifade et ve bu durumu iftira olduğunu anlamasınıistediğin kişilerin yanında yüzleştirerek yap. İnsanlar zaten orada senin soğuk kanlılığını görüp bu durumda senin haksız yere bunlara maruz kaldığını anlayacaklardır. Bağırarak bir sonuççelde edemezsin sadece onlar ı haklı duruma çıkarırsın. sen haksız görünürsün. O nedenle sakin kal,böyle durumlarda.

16. 5 Ekim 2008
  17. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Seninki karaktersizlik değil canım, nabza göre şerbet vermekyerimseniben
    Daha zamanla çok şey değişir emin ol.
    Yaşadığımız her şeyden tecrübe kazanıyoruz, fakat en çok da kötü anılarımızdan kendimize güzel şeyler katabiliyoruz, öğrenerek, tekrar aynı yanlışı yapmayarak...

18. 5 Ekim 2008
  19. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım senin neren karaktersiz yani sana yapılan haksızlıklar karşısında hanımefendi olacan diye susup duracak halin yok. susarsan eğer bu sefer ezilen sen olursun. hakkını savunacaksın. bu halinin bence hiçbir anormal tarafı yok.
    yerine göre davranıyosun işte ne güzel.