karamel &bakır nasıl olmuş sizce...

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve mavigece07 tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

22 Kasım 2009
    Konu Sahibi : mavigece07
  1. mavigece07

mavigece07 Ruh eşini arıyor Üye

Beğenildi:
    112
    Ödül Puanları:
    353
    saçlarımda perma işlemi vardı haziran ayı yaptırmıştım..ve daha öncesinde açma işlemide olduğu için permayla birlikte çok yıprandı yandı daha doğrusu..kestirmedim uzun süre uzasın diye..sonra yavaş yavaş uçlardan kestirdim...son demleri kaldı...dünde kestirip karamel bakıra boyattım...ama böyle tarçın bakır gibi oldu senağlama.. sadece palettenin karamel toffee sini boyasam olurmu bu saça fikirlerinizi bekliyorum..

bu çikolata kahve hali bir de saçlarımın uçları çok fena olmuştu

bu dün ilk boyattığımda çektim

bugün saçlarımı yıkadıktan sonra çektim

bu da istediğim renklerden biri

]

bu ton bir renk istiyorum

http://3.bp.kadinlarkulubu.com/_y2Pxq1jHI8A/SuMlh4COctI/AAAAAAAADi4/JnylI6kGkgE/s400/shenae-grimes-caramel-brown-wavy-half-up-half-down-hairstyle.jpg

sizce dip boyası geldiğinde neye boyamam lazım..bu istediğim renklere yakın olması için... :teselli:

Son düzenleme: 6 Ağustos 2012
  2. 22 Kasım 2009
  3. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bence açık tonlarda bi kahveye boyarsan bakırın üstüne istediğin renk tutabilir

4. 22 Kasım 2009
  5. pipirikli

pipirikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    öncelikle dip buyasının gelmesini bekleyip saç renginizi deyiştirmeniz hata olur çünkü dipler ve uçları farklı tonlar elde etmiş olursunuz, ikincisi malesef bu renk istediğiniz saç rengine zor döner aynı durumu yaşadım neticede çokta olmasada koyultmak zorunda kaldım [ kahverengi yaptım] bende istediğiniz renk tonlarını istiyorum , ama olmadı kızılın üzerine şuan ise beklemedeyim yaptığım koyu renk biraz daha akınca küllü sarı tonlarına boyayacağım üst üste, saç rengini kırmak için ve birşey takıldı aklıma istediğiniz tonlar ile yaptığınız tonun alakası yok niye bakır yapma gereği duydunuz şaşırdım doğrusu, dediğimi yanlış anlamayın bakırı atmak çok zor saçtan istediğiniz renge göre çok uğraştırıcı olacak ,zaten yıpratmışsınız saçınızı yazık olmuş bakırı yapmanız

Son düzenleme: 22 Kasım 2009
  6. 22 Kasım 2009
  7. mavigece07

Beğenildi:
    112
    Ödül Puanları:
    353
    amacım güzel bir karamel olmasıydı..nette filan gördüğüm bakır karamellerden farklı bir renk oldu..bunun açma işlemiyle alakası varmı acaba..çünkü saçlarımı yıkadıkça ton olarak değişmeye başladı...

bir resim daha koyayım

napsam ben bidaha hangi renge boyayacağımı şaşırdım artık..keşke sadece karamel deseydim kuaföre... benneyaptımki

8. 23 Kasım 2009
  9. pipirikli

pipirikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    aslında renk aktıkça yakışmış ten renginize fakat [eğer resminizde çekimden dolayı renk farklılıkları yok ise bazı yerler tutmamiş görülüyor koyu kalmış sanırım ], şuanki saçınızın üzerine karamel yaparsanız kızıllığı almaz [ zaten karameldede hafif bir kızllık vardır] , peki ne olur? biraz daha renginiz yumuşar ,koyu karamel yaparsanız koyulasabilir,sizin yerinizde olsam ,küllü kumral tonları uygulardım çok koyu olmaması şartı ile orta diyelim,ama ilk seferde kapanmayacaktır ,hemen hayal kırıklığı yaratmasın,birkaçkerede anca kapanır ,ama öncelikle saçınızdaki boya biraz daha aksın

10. 23 Kasım 2009
  11. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153

türkiyede yok bu sanırım ama 6.1 diye ultra acıcı küllü kahve boyası var ama kutusu farklı bir araştır istersen ...

12. 23 Kasım 2009
  13. mavigece07

Beğenildi:
    112
    Ödül Puanları:
    353
    teşekkür edrim...bi araştırayım bu küllü boyaları..biraz daha aksında bayram sonu filan belki küllü bi renkle boyarım...

Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  14. 23 Kasım 2009
  15. emdev

emdev Guest

turuncu yapmışsın saçlarını.
    sarı olsaydı üzerine ne boyasan o renk tutardı.
    1.seçenek, önce saçlarnı sarı yapmaya çalış,sonra da o resimdeki istediğin rengin tutması için bal rengine boya.(ama o resimde aralarda ton çalışmaları var)
    2.seçenek,bu saçına röfle atabilirsen at.sonra üstüne açık kahve rengine boyarsan istediğin tonları yakalarsın.

16. 23 Kasım 2009
  17. Zeyn_a

Zeyn_a Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    255
    Ödül Puanları:
    123
    emdev'in 2. seçeneği çok mantıklı geldi bana da...bence de ancak ööle olur

18. 23 Kasım 2009
  19. mavigece07

Beğenildi:
    112
    Ödül Puanları:
    353
    çok teşekkür ederim emdev,zeyna...ya resmen turuncu oldu saçım ya :KK43:
    bu siteden bir üyenin saçını çok beğenmiştim... saçlarını palettenin 7.0 kumral ve altın parıltılı toffee 7.65 karıştırmış...o üyenin resmini ekliorum...

her ay bu iki boyayı karıştırarak boyasam...ne olur acaba ya...bakıra boyatmaz olaydım

Son düzenleme: 23 Kasım 2009