Karamsarlıga kapıldım. =(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve smuwiLa tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

11 Ekim 2010
    Konu Sahibi : smuwiLa
  1. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Moralim cok bozuk etrafımda beni anlayan kimse yok!!! Kardesim bile seni babam ona vermez söyleyeyim diyorken ben nasıl moralimi bozmayım ki.bilmiyorumkismile

Ben ailemin ilk cocuguyum babam baya gec evlenmis önce kendine is kurmus ve görücü usulü olmus annemle evlilikleri. Bizim isyerimiz var ve maddi durumumuz cok iyi allaha cok sükür.:Saruboceq:

Evlilik hakkında konusulmazdı hic daha önce ve bu yüzden babamın düsüncelerini hic bilmiyordum. Flörte de cok karsıdır bu yüzden bir sevgilim oldugunu da bilmiyor. Bes yıllık bir iliskim var ve evlenmemiz icin önümüz de birazcık daha zaman var.

Anaannem'de evlilikten konu acılmıs. ( Burada bahsedilen malı, mülkü olmayan, asgari ücretle calısan biri ) Teyzem'de ask bu eniste senin kızın isterse öyle birini demis.

Babam, yaaa ister demis sinirli sinirli. Evi,arabası ve kazancı benden yüksek olacakmıs evlenecegmi kisinin!!

Ben yeni mezun oldum ve babamın isini yürütüyorum nasıl kazancımız bir olabilir. Zaten memleketi sorun olacaktı simdi memleketinden dolayı istemesse evi, arabası, maası benden yüksek degil diye istemeyecek. Oda yeni mezun oldu ve ise gireli 1 ay olmadı asgari ücret alıyor. Ortalık issizlikten kaynıyor secme sansı da yoktu. Daha sonra yükselecekse bile ne bileyim zamanla olacak birsey bu ve en fazla ne kadar olabilir? Kendisi de bunu söylüyor zaten. ( erkek arkadasım ):nazar:

Yani duydugumda basımdan asagı kaynar sular döküldü. Tamam bitti onaylamaz kesinlikle dedim.Bosuna mı emek verdik, hayaller kurduk biz. Asagı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık. Cıkamıyorum icinden.senağlama

2. 11 Ekim 2010
  3. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    dur bakalım yaaaaaa daha olan birşey yok kendini bukadar korkutma......zamanında bende çok korkmuştum herşeyi tamam ama illa kusur bulur bizimkiler diyordum ama öyle olmadı çok sevdiler eşimi hiç zorluk çıkarmadılar çok şaşırmıştım boşuna uykularım kaçmış diye ........
    aileler bazen düşündüğümüzün tam tersi tepki verebiliyorlar olaylara...seviyorsan arkasında dur ve ailene bunu hissettir ...maddiyatı düşünme kimde varsa onla yaşar gidersiniz ...

4. 11 Ekim 2010
  5. smuwiLa

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238

İnsallah dedigin gibi olur canım yani bosver kacan uykularım olsun birsey olmaz. =) Herkes bir sevgilim oldugunu biliyor ailem'den ama kimse konusunu actırmıyor. Sadece bir teyzemle konusuyoruz bazen oda sakayla karısık bosver onu diyor cogu zaman. =(

Seninki'nin herseyi tamammıs.Bizde memleket sorun mal,mülk olmaması sorun belki tamam der ama gönülsüz isteksiz babam cok katı ve otoriterdir bazı konularda.Hayırlısı gün dogmadan neler dogar buda var tabii.

Son düzenleme: 11 Ekim 2010
  6. 11 Ekim 2010
  7. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    canim her baba boyle soyler...
    bizimki de boyleydi ama insanin kizinin mutlulugu soz konusuysa akan sular duruyor merak etme boshayallersmile
    baban eger cok istedigini anlarsa ve evlenecegin adami da severse bir sorun olmaz canim uzulme zemuszemus

8. 11 Ekim 2010
  9. smuwiLa

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238

Babamı cok iyi tanıdıgım icin hic böyle düsünemiyorum canım simdilik. Her anne baba kıznın rahat etmesini ister ama bizim maddi durum yerinde olunca karsıdan da bunu bekliyor iste.

Bir de sevmedigi bir sehirden sevgilim. İnsanın istemedigi ot burnunda bitermis sans iste. Yorumun icin tesekkür ederim canım =)

10. 11 Ekim 2010
  11. smuwiLa

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Simdi cat-pat anneme actım konuyu nasıl yaptım bende bilmiyorum. Göz bebekleri büyüdü istemem de istemem oralılar söyle,böyle sacma sapan seyler söyledi ben razı degilim dedi.

Ve konuyu kapattırdı.İstersen simdi istersen bes sene sonra ben razı degilim babana'da ben söylemem zamanı gelince de kendin acarsın konuyu cevabını da alırsın. Tabii acabilirsen dedi. Soktayım.senağlama

12. 11 Ekim 2010
  13. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım yaaaaaaa üzüldüm bak şimdiakannehirannen de baya net gibi görünüyor ...babalar kızlarına kıyamaz ilk başta tepki verecektir elbet olmaz v.s sonra yumuşayacaktır olumunekankayizsmilearkadaşlarımın genelde başına geldi herkes yaşıyor genelde duyuyoruz herkesin evladı kendine kıymetli sonuçta ve herzaman en iyisi olsun diyerek kimselere layık göremiyorlar :umursamaz:
    sen sevginden,kendinden ve sevgilinden eminsen evlenirseniz seni üzmeyeceğinden eminsen sonuna kadar diren elbet pes edeceklerdir ...ama tereddütlerin varsa seninde biraz daha bekle babana açılmak için sonra onlara mahçup olmakta var canım inşallah sorun olmadan evlenirsiniz a.s.

14. 11 Ekim 2010
  15. LPGLi_FeRRaRi

LPGLi_FeRRaRi PiSiKoLoJik DeLi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    üzme kendini bende senin durumundayım sen sevdiğinin karakterine güveniyosan sorun yoktur
    mal mülk olsa iyi olur ama dünya malınada minnet ememek lazım
    ayrıca babanın maddi durumu iyise sana bi ev verir ne olacak kim için kazanıyo parayı mezaramı götürecek
    bu arada erkek arkdaş kpss felan girse hani memur olsa daha düzgün bi iş garantili felan belki daha iyi olur ..
    memleket meselesi her ailede var sen deki ben ondan başkasıyla evlenmem mecbur vericekler ..:)

16. 11 Ekim 2010
  17. smuwiLa

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Evet biliyorum canım bizden bugüne kadar baska bir ile giden kız yoktur. Hep bizim taraftır biz göcmeniz bu arada.Hep baskalarıyla yapamayız biz der babam. İnsallah dısarı giden suanlık tek kisi ben olacagım yerimseniben

18. 11 Ekim 2010
  19. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.615
    Ödül Puanları:
    238
    Canım babanı asla suclayamazsın adam cok haklı.
    Biricik kızı var bu yasına kadar sizi hep rahat ettirmiş.
    Anne oldugun da sen de aynı seylerı hissedeceksin.
    Şimdi sen bu yasına kadar rahat etmişsin
    Az maas alan biriyle evlenirsen eski yasamın olmayacak ve mutsuz olacaksın diye düşünür baban.
    Hem dur hele daha varmıs ve erkek arkadasın üniversite mezunu elbet iyi bir işi olacak biraz gayretli hırslı olsun ama..