karar anı

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve kiral tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : kiral
  1. kiral

kiral Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    2 gün öncesine kadar bi ilişkim vardı(ve bu benim ilk ciddi arkadaşlığımdı).FAkat her geçen gün ilişki ciddileşmeye başladıkça beni korku almaya başladı.Çünkü erkek arkadaşımın mesleği gereği doğuya gitmemiz gerkiyordu ve sürekli tayinlerle şehir değiştirmemiz gerekicekti.Ve çokk düşünüp bu ilişkiyi bitirdimm :çok üzgünüm::a015:Benim mesleğimi yapabileceğim şehirler kısıtlı...Onunla birlikte devam etseydim ya yıllar boyu emek verdiğim okulumun bi anlamı kalmayacaktı ya da onunla giderek bi kaç yıl içinde evde oturup mesleğimi yapamayacaktım...Şimdi onu ne kadar sevsem de önce kendimi düşünmem ve bi bayan olarak ayaklarımın üzerinde durmam gerektiğini kabullenmeye çalışıyorum...Anlaşamadığımız ortaya çıksaydı evlendikten 2-3 yıl sonra ne olurdu?O zaman kafamı duvarlara vurmaktansa ilişkimi bitirmeye karar verdim.Çünkü biliyorum ki herşey herzaman güllük gülistanlık olmayabilir.
    insan sevgiyi geri plana atıp önce ben demeli mi?

Son düzenleme: 27 Ekim 2008
  2. 27 Ekim 2008
  3. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok fazla mantık kullanıyorsunuz kanımca...
    umarım yarın aaa bu ihtimali nasıl düşünmedim demezsiniz...
    tabiki insan önce kandini düşünmeli ama safi mantık yaşamak da nekadar doğru bilemem...
    hayırlısı olsun....

4. 27 Ekim 2008
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bir yandan tabiki cok mantikli bir karar vermissin!!

Lakin bir yandanda sirf bu yüzden iyi giden bir iliskiyi bitirmekte pek dogru gibi gelmedi bana....

Tabiki is kariyer para bunlar cok ama cok önemli seyler ama inanki insanligin bu kadar zivanadan cikmis bir devirde dogru insani bulmakta hic kolay degil...

Hakkinda hayirlisi olsun...a.s.

6. 27 Ekim 2008
  7. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Canım zorlukları olsada nice bu şekılde evliliğini yürütebilen insanlar var...
    ama karar vermişiniz artık ...
    umarım sevebılecegınız birini bulabılmenız dileğimle..

8. 27 Ekim 2008
  9. EU2

EU2 Guest

siz kararınızı vermişssiniz bize nedemek düşüyorki?? hayır olmamış şöledee düşünebilirdin desek gidip tekrar birliktemi olucaksın??sonuçta dönülmesi zor bir karar verip uygulamışssın ve iki tarafta yolunu çizmiş sen yapamicağını söylüyorsun mesleğim okulum diyorsun 2-3 yıl sonrasını bile düşünmüşssün yani herşeyi tam anlamıyla düşünüp kararını vermişssin bizler ne diyebilirizki bu duurmda??

10. 27 Ekim 2008
  11. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    mantıklı karar verdiğini düşünüyorum
    ne kadar erken bitirmişsin o kadar az üzülürsün
    hakkında hayırlısı olsun inşallah

12. 27 Ekim 2008
  13. kiral

kiral Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Şöyle de bir durum var.O bir karacı subay ve her gün bana evden çıktığınde geri dönemeyebileceğini asker eşi olmanın hiç kolay olmayacağını yeri geldiğinde 6-7 ay yurtdıiında olmaları gererktiiğini ve bunun gibi işin hep zor taraflarını anlatıp duruyordu.Ben de hep bi yolunu buluruz diyerek toz pembe bakmaya çalışıyordum ama bu durumu ailem ve çevremdeki herkes gözüme sokmaya başlayınca çok gel gitler yaşamaya başladım...İş dönülmez bi boyuta gelmeden önce bi karar vermem gerkiyodu ve böyle bi sonuç çıktı ortaya.. :KK43:

14. 27 Ekim 2008
  15. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bir bayan olarak evet kendimizi düşünmeliyiz önce... sana kendimden örnek vereyim ... bana da bundan 2 yıl önce istanbul için iyi bir iş konusu olmuştu... ama ben sevgilimi bırakıp istanbulda yaşamak istemedim... o zaman benim için sevgilim daha ağır basmıştı... ama şimdi ayrılalı 3 hafta oldu... bu kararıma bakınca şimdi pişman değilim ama denesem de olurmuş...

bence sen bu kararı verebiliyorsan yanlış anlama ama demek ki vazgeçilmez değil senin için... ve ilerde daha farklı konularda karar verirken de öncelik o olmayacakmış senin için... bence doğru karar...

daha sonra ; daha çok anıyla ve daha ciddi boyutlara geldiğinde üzülmek ve üzmek yerine şimdi bunu yapmak daha doğru bence...

hakkınızda hayırlısı olsun... umarım pişmanlık yaşamazsın :)

16. 27 Ekim 2008
  17. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    açıkcası, ben her zaman kadınların ayakları üstünde durması gerektiğini ve erkekler için kendilerini geri plana atmamaları gerektiğini düşünürüm....ama sizin durumunuzda farklı hislere kapıldım..biraz acımasız davradığınızı hissettim, erkek arkadaşınız size "benle evlenirsen çalışamazsın" deseydi bir dakika düşünmeden iyi yapmışsın derdim ama anladığım kadarıyla sen istanbuldan ve iş olanaklarından kopamamışsın....insanlar bazı kararlar verir ve bunun sorumluluklarını alır....sen de böyle bir karar vermişsin hayırlı olsun...işini geri plana atıp erkek arkadaşınla gitseydin, ilerde sorun yaşama ihtimalini düşünmüşsün ama yaşadığın yerde kalıp istediğin işi bulamama durumunu düşünmemişsin açıkcası....mantıklı davranmak her zaman iyidir ama mantıklı düşünürken az çokta duyguları ön plana koymak gerekir....eğer çok seviyor olsaydın zaten böyle bir karar da alamazdın diye düşünüyorum bir yandan da, o zaman hayırlısı olmuş.....umarım herşey istediğin gibi olur canım

18. 27 Ekim 2008
  19. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Sen zaten kararını vermişsin.
    Bize hayırlısı olsun demek düşüyor.:nazar: