Karar veremedim birde size sormak istedim arkadaşlar bana bir akıl verin..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cucuummu41 tarafından 29 Ekim 2009 başlatılmıştır.

29 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cucuummu41
  1. cucuummu41

cucuummu41 yiğitalinin annesi:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar şu kararsızlık ve cesaretsizliğimden bıktım resmen...size danışmak istedim..belki içinizde giden duyan vardır işkur eğitici annelik adında kurs açtı 25 günlük eğitimden sonra sertifika verilicek.bende yazılmıştım pazartesi günü başlıycak inşallah benim sorunumda şu 2 yaşında bir oğlum var kurs sabah 8.30 da başlıycağı için mecburen oğlumu alt katımda oturan kayınvalideme bırakmak zorundayım..ama sırf bu yüzden aylardır beklediğim kurstan vazgeçmek üzereyim..çünkü geçen gün kurs için toplantıya gittiğimizde sabah 9 da ona bıraktım öğleden sonra 13.30 da döndüğümde hala kahvaltı yapmamıştı kendimi çok suçlu hissettim..sizce iyi mi yapıyorum bu kurstan vazgeçmekle??

2. 29 Ekim 2009
  3. turkuaz

turkuaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çocuk mu kahvaltı yapmamıştı,ayy inanmıyorum yaa
    cnm bence sen çocukla ilgilen eğer kurs seniz için çok önemli değilse
    gerçi kayınvaliden ile aran nasıl bilmiyorum ama o saate kadar çocuğa kahvaltı vermemişse ilgilenmek
    istemiyordur belki

4. 29 Ekim 2009
  5. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    canım eğer kayınvaliden ile aranızdai diyalog iyi ise bunu onunla konuşabilirsin
    onu kırmadan çocuğunu ona bırakacağını ve gözünün arkada kalmasını istemedğini söyle
    bu arada o gün sordun mu neden kahvaltı vermediğini

6. 29 Ekim 2009
  7. cucuummu41

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hatta yumurtasını pişirip bıraktım anne verirsin dedim..tamam dedi yani zorla bırakmadım,kayınvalidem rahat bi kadın verdim yemedi diyo:uhm:

8. 29 Ekim 2009
  9. KeLeBeKetkisi

KeLeBeKetkisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence vazgecmeee yaniii kayinaldenle kousabilirsin cocugun yemio diyee o biraz dikkat ettsi...kavaltisini yapsin diy beceee tatli dilee olur neden olmasinnn...

10. 29 Ekim 2009
  11. cucuummu41

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet yaa bırakmamalıyım eşimin de dediği gibi kendimi geliştiricem derken çocuğumuzun gelişimi durucak diyo...görümcede çocuğunu ona bırakırdı bazen çorba yapmaya üşenir 1 yaşındaki çocuğa ılık suyla ekmeği katar yedirirdi ozamanlar görümceme çok kızardım bakıcıya para vermemek için çocuğu bakımsız kalıyor diye..tamam torunlarını çok seviyor onun evindeyken herşeyi yapmak serbest çocuklar için ama iş yemek yemeğe sıra geldimi hiç dikkat etmiyor,üşengeç biraz

12. 30 Ekim 2009
  13. cucuummu41

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım eniyisi öyle yapmak..bekarken başka ilde seminerlere bile katılıyordum ama şimdi özellikle oğlum olduktan sonra cesaret edemiyorum alışkın olduğum içinde nerde ne var hep araştırıyorum başvuruyorum ama iş kursa veya seminere başlamaya sıra gelince vazgeçiyorum kimseye güvenemiyorum oğlumu emanet etmek için..umarım geçici bir durumdur..

14. 30 Ekim 2009
  15. cucuummu41

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok uzak sayılmaz aslında yarım saatlik mesafesi var... bu da olabilir ama işte dediğim gibi cesaret edemiyorum.,,aklıma birsürü şey geliyor ya bakamazsa ya düşerse ya öğlen uykusunu ihmal ettirirse öğle bi huyu varki çocukla ilgilenmek zor geliyor alıyor komşuya götürüyor akşama kadar orda çocuklara baktırıyor ya benim oğlumada öyle yaparsa diye diye vazgeçiyorum acaba bu korkularımın üstüne mi gitmeliyim yoksa evde oturup çocuğumu gözümün önünden ayırmamalımıyım...:uhm:

16. 30 Ekim 2009
  17. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Bence kayınvalideni tembihle de bırak, zorla da olsa yedir diye.
    Ve o kursa da git, sonuçta şehir dışına çıkmıyosun olacak o kadar büyütmeyin.

18. 30 Ekim 2009
  19. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    senin yakınında ailenden biri yokmu?
    ne bileyim kardeşin falan uzaksada gelip kalsa