Karar veremiyorum... Ne yapmalıyım ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Yesim83 tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

20 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Yesim83
  1. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba kizlar
    Ben suan yurtdisindayim.
    esimin isi nedeniyle burdayiz , isi nisan basi bitecek birde 1 yasina henuz girecek bir
    kizim var.
    Gelelim konumuza; Ben 2010 da dgs sinavina girmek istiyorum, tabi bunun icin hazirlanmam sart fakat burda yalnizca internetten buldugum videolarla ve indirdigim 1-2 kitaptan
    calisiyorum. ustelik bakmam gereken yaramaz bir kizim var .
    bu sekilde calismamim yetersiz olacagini dusunup Ocak ta Turkiye ye donup dersaneye yazilmak
    istedim. Kaynanami yanima cagirip kizima baktiracagim ve ben sinava hazirlanacagim.
    bu benim dusuncem tabi henuz esim tarafindan onaylanmadi.
    Esim gitmemi hic istemyor, dersanenin nisan kuruna katilirsin diyor sadece 3 ay yani.
    ben cok kararsiz kaldim, bir tarafta olmasini cok istedigim bir hayalim var.
    Diger yandan esim var. burda evde genelde tek basima geciriyorum.
    bir ara sorunlarimiz vardi ama suan duzeldi. hafta sonlari bana araba kullndiriyor.
    gezdirmeye calisiyro, burda tek bunaldigimi bildigi icin bu konuda hassa davraniyor
    o boyle olmasa belki gitmek daha kolay olur ama boyle yapinca gidecek cesaretim kalmiyor acikcasi. kafan rahat olmaz diyor ailemizi niye parcaliyorsun diyor.
    turkiyeyede o kadar uzagizki gelip tekrar gitme durumu yok.
    bir yandanda cok istedigim marmara universitesi, yani kizlar orda egitimime devam etmeyi cok istiyorum, disiplinli calismak gerek
    cok uzattim farkindayim ama ocakta esimi dinlemeyip turkiyeymi doneyim yoksa
    nisan basi birlikte donup o zamanmi dersaney gideyim. ille dersane diye tutturdugumu sanmayin kaynak acisindan turkiyede olmam daha iyi olur.
    cok karasiz kaldim, degerli fikirlerinizi bekliyorum kizlar, siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz??? Simdiden tesekkurler.

2. 20 Aralık 2009
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.091
    Ödül Puanları:
    463
    dersaneye inanıyorsan, ille de dersane diye tutturmanın bi sakıncası yokki
    hayalini heba etme derim, hayalin ne bilmiyorum ama onun peşinden eşin yüzünden gitmezsen gelecek yıllarda içten içe onun yüzünden yapamamadım onun yüzünden edemedim diye ona kinlenceksin içten içe o zaman daha mı iyi olcak, keşkelerin başlıcak o zaman daha mı iyi olcak
    eşinin yaklaşımı çok sert ailemizi parçalıyorsun tabiiri yani, bence sana destek olmalı
    bence eşini tatlılıkla ikna et, kursa inanıyorsan tabii, ve git, millet mecbur kalınca yıllarca ayrı kalıyor

4. 20 Aralık 2009
  5. leyla mecnun

leyla mecnun her anım AŞK olsa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sende eşinde haklısınız ama bence eşini dinleyip biraz beklemek ve beraber dönmek bana daha mantıklı geldi eğer çok bi kaybın olmayacaksa eşinle dönmeni tavsiye edrim canıımm herşeyde bir hayır vardır dimi sabıırr....

6. 20 Aralık 2009
  7. Yesim83

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet sana katiliyorum cok agir laflar, bende destek olmasini beklerdim ama
    olmuyor iste .
    pismanlik duyarim diye cok korkuyorum,
    ben meslek lisesi cikisliyim dogru durust alt yapim yok olanida kendi cabamla yaptim
    profesyonel yardim almam lazim. gitmek zorundayim dersaneye ,
    bazilari belki gitmeden halledebilir ama benim ihtiyacim oldugunu dusunuyorum
    birde burda kaynagim yok acikcasi. internetten ne bulduysam ve buda yeterli degil.
    ocakta gidersem 6 ay disiplinli calisma imaknim olucak esimden 3 ay ayri kalmis olacagim. off cok zor bir durum ya

8. 20 Aralık 2009
  9. Yesim83

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    soyledigin seyinde iyi taraflar var . esimi dinler ve birlikte donersem
    ve basarili olamazsam onu suclarmiyim bunu dusunuyorum. cok arada kaldim kizlar ya.
    bebegim olmasa yine calisam ortamim daha iyi olacak ama birde dis cikarma donemi olunca cok ilgi istiyor
    hakki da tabi. ama bu sefer ben calisamiyorum. olursa olur olmazsa olmasinmi
    diyim bilmiyorumki??
    ama cok istiyroum ya yapmazsam icime oturacak biliyorum.
    bir yandan da diyorum ocakta gideyim esimi dinlemeyeyim elimden geleni yapayim.
    Allah arada birakmasin kimseyi

10. 20 Aralık 2009
  11. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    eşinı dınle
    aranız bozulmasın
    3 ay duzenlı calısmak ıcın az zaman degılll
    huzurunuzu bozma

12. 20 Aralık 2009
  13. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eğer eşinizi dinleyipte sınavı kazanamazsanız ne kadar üzülürsünüz?
    üzüldüğünzden dolayı eşinizi suçlarmısınız?
    bunlara cevabınız hayırsa eşiniz ve kızınızla mutlu yuvanızda kalıp,türkiyeye beraber dönmenizi tavsiye ederim.
    mutluluk,huzur,beden ve ruh sağlığı kolay bulunmuyor,bir yuva kolay kurulmuyor.
    ayrı gayrı olmayın birkaç ay içinde olsa.
    hem bu sınavı kazanmayı çok istediğinizi anladım
    isterseeniz bunu üç ay içindede yapabilirsiniz.
    çifte mutluluk olur,fena mı:KK66:)

14. 20 Aralık 2009
  15. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım ya senin daha 1 yasında bi çocugun varmış. bence herşeyden önce onu düşün. ocakla nisan arası pek bi zaman yok. bence nisana kadar kendi çabalarınla çalışabildiğin kadar çalış nisandada dersaneye yazılır devam edersin. Senin okuma azmin oldukça hiç bişey engel olmaz başaraacağına inan yeterli. umarım sınavıda kazanırsın.

16. 20 Aralık 2009
  17. Yesim83

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar inanin 1 aydir bu konuyu surekli dusunuyorum. iyimi olur kotumu olur??
    gidince kayinvalidem ve kayinpeder gelicek evime, onlarla bir sorunum yok suan ama
    neticede 6 ay kalicam onlarla buda az zaman degil. cok dusundum ama en kotu karar
    kararsizliktan iyi diyerek ve burdaki yorumlari okuyarak bir karar vardim
    esimle donecegim , burdan kendim hazirlanacagim ve nisanda dersaneye baslayacagim
    esim elinden geleni yapiyor bunu gordukcede gidemiyorum.
    tesekkurler kizlar yorumlar icin.
    umarim kazanirim.
    son 3 ay cok saglam calismam lazim ama burdada bos durmaya niyetim yok.
    internetten ne bulduysam indirim calisacagim artik. en azindan huzurlu olurum
    esimlede konustum bazi sartlar sundum oda kabul etti
    kursu vardi aikido ocakta baslayacakti iptal edecek. bebekle daha cok ilgilenecek.
    cozemedigim sorularida ona cozdurucem
    bu sekilde 3 ayi degerlendiricem. zaman ayirdiginiz icin tesekkurler kizlar.

18. 20 Aralık 2009
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.091
    Ödül Puanları:
    463
    sadece 3 ay ayrı kalacaksınız diye mi bütün bunlar, ya eşin aynı durumda olsaydı bi iş için 3 ay ayrı kalmamız lazım deseydi, sen napcaktın gitme dicekmiydin, diyelimki dedin, eşin peki karıcığım gitmeyim nasıl istersen karıcım mı dicektiakannehir
    bu senin geleceğin, kadınlar nasıl fedakarlık yapıyorsa erkeklerde yapmak zorunda, bu okuma işi sana yeni iş kapıları açabilir, seni hatırlıyorum, nedense hafızamda yer etmişsin, ve sen kendini geliştirip eşine muhtaç olmayacak seviyeye gelmeye ihtiyacı olan kadınlardansın, gerçi her kadın böyle olmalı ya, neyse..
    bence eşini ikna edebilirsin, tatlılıkla mutlaka ikna olcaktır