Karar vermekte fikirlerinize ihtiyacım var....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve mavilim30 tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

6 Nisan 2010
    Konu Sahibi : mavilim30
  1. mavilim30

mavilim30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar, şubat ayında brükselle görüşmeye gittik tedavi için onlar bize istanbul dışından gittiğimiz için ilaçları yanımızda verdiler karar verdiğinizde 10 martta yumurta baskılıyıcı ilaçlara yani adetin 21. günü başlamam gerektiğini sölediler fakat herhangi bir tahlil bişey yapmadılar sadece götürdüğümüz tahlillere baktılar birde sorun eşimden kaynaklandığından eşime tahlil yaptılar. Bir arkadaşımda size tahlil felan yapmadan nasıl hemen ilaç verdiler diye kafamı karıştırdı açıkcası bence başka biyerle daha görüşün dedi bizde burayı erkek sorunlarında iyi diye duyduğumuzdan bize tuhaf gelmemişti. Ayrıca işyerinden izin meselesini halledemediğimz için martta başlayamadık bu ay başlamayı düşünüyorum ve istiyordum fakat işyerinden yine izin için konuşamadım açıkcası tedaviye başladığımızı sölemek için izin istemek istemiyorum birazda ondan zorlaşıyor eşimde bir yandan acele etme diyor sanki benim kadar istekli değil gibi açıkcası moralim çok bozuk oysa ben bu ay başlamak için kendimi hazırlamıştım ama nedense eşimle aramızda bi kopukluk var bu konuda psikolojim bozuldu açıkcası bu ay başlamalımıyım sizce yoksa bi yerle daha görüşüp eşiminde dediği gibi acele etmemelimiyim??

2. 6 Nisan 2010
  3. bebis_asuman

bebis_asuman ஐCεήήεT_KôκµLµ&#108 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim tabiki bencede baska bi yerle daha görüs sen o merkeze gebe degilsinki vede moralin bozulduysa zaten bu ay baslama derim cünkü bu moral bozuklun tedavini cok etkiliye bilir canim,tedaviye basladin an herseyi unutup sadece tedavine adapta olman daha iyi bence,bende ayni bu sekilde subat ayinda basladim tedavime ve ALLAHA binlerce sükürler olsun ikzlerimi göbegimde büyütüyorum...

ALLAH yardimcin olsun

4. 6 Nisan 2010
  5. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bencede acele etme. ayrica yumurta takibini yaptir iyi olan ay yaptir. esinlede ortak tarihte birlesin ikinizinde istedigi ay olsun. Sende hic sorun olmadigindan eminlermi? sonradan cikarsa bosa gider butun tedavi cunki ayni seyi ben yasadim sorun esimde diye basladik bende de cikti .

6. 6 Nisan 2010
  7. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm öncelikle aratırma yapmadan bölekarga tulumba başlanıcak bir iş değil tüp bebek örneğin tshın bile yüksek çıksa yapılmıyor o ay transferin tedavin falan..sonuçta guatır riskin olmuş oluyor bu en basiti tabi.ikinizde ayrı ayrı gözlemleyecek bi yer olması lazım.geröi belki götürdüğün tahliller yeterli gelmiştir onlara onu bilemem tabi ama başka bir yerle daha görüşmenin daha faydası var.eşine gelince sorun onda olduğu için belki kokuları vardır ya tutmazsa diye içi sıkılıyordur ve bir nevi kaçıyordur bu durumdan sevgiyle ve anlayışla atlatırsınız konuşmayı dene güzel bir ortam hazırla ve ona anneliğin ve babalığın siz nasıl yakışacağından bahset benden bu kadar

8. 6 Nisan 2010
  9. yojimbo

yojimbo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,
    Biz de sizinle aynı durumdayız.Biz yasaya yakalnmadan yapalım dedik mart ayında ama olmadı.Yasa bizden erken davrandı.Sorun eşimde.Birkaç merkezle görüştük, hepsi başka şey söylüyor.Son olarak Brüksel'e gittik.Yücel Hoca elimizdeki tahlillere baktı ve süreci anlattı.Ekstra bir tahlil vs demedi.Hüsamettin bey'de vajinal ultrasonla bakıp kabaca gidecek ilaç miktarını karar verdi ve bana uzun protokol uygulanacaktı...Genel tavır şöyle hemen hemen bütün hastanelerde, ilk tedavide detaylı testler vs. yapmıyorlar.Çünkü bu testler hem maddi hem madevi olarak ağır bir yükümlülük getiriyor.Eğer ilkinde tutmazsa detaylı araştırmaya başlıyorlar.Ama ilk tedavide bu testleri yapmalarını da isteyebilirsin tabi ki.Genetik test, kromozom analizi vs. Her yeni merkez yeni bir kafa karışıklığı ve yorucu bir süreç.Gözünüze kestirdiğiniz bir iki merkezle görüşüp karar vermekte fayda var bence.Ben mayısta regl olunca 21. gün lucrine başlayacağım ve haziranda tedavime devam edeceğim.Umarım isteyen herkes bebek sahibi olur:)

10. 6 Nisan 2010
  11. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    goturdugun testler yeterli gelmistir yoksa bilmiyor degiller ya tup bebekte ne yapilir ne yapilmaz, senin yasin ve ultrasondaki yumurta rezervin iyiyse ve sorun esindeyse ondan oyle davranmislardir. sonucta esine testler yapiliyormus. merkezine sor bence boyle boyle bana neden testler yapilmadi biz burda ezbere konusrak sadece kafani karistiririz.
    erkekler bizim kadar atilgan degil bu tedaviye hatta bizim icin endiselenip beklemekten yanalar.
    hic bunlarla kendini uzme, kafandaki soru isaretlerini once mutlaka doktoruna sor, hala icine sinmezse baska yere yonelirsin. bu arada Insallah dogal yoldan hamile kalirsin.

12. 6 Nisan 2010
  13. mavilim30

mavilim30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Çok teşekkür ederim ilginizden dolayı, tabiki o merkeze gebe değiliz ama ben oranın erkek infertilinde iyi olduğunu vede ımsı tekniğinin kullanıldığınıı duyduğumdan orayı tercih edip görüşmeye gitmiştim ordada tedavime başlarım diye düşünürken dediğim gibi arkadaşım kafamı karıştırdı. Bu arada allah kucağınıza almayı nasip etsin sakıncası yoksa sizin sorununuz neydi ve hangi merkeze gitmiştiniz.

14. 6 Nisan 2010
  15. mavilim30

mavilim30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Canım, daha önce başka bir kadın doğumcuya yumurta takibi yaptırdım rahim filmide çektirdim hormon tahlilide yaptırdım herşey normal dediler bende sorun olmadığını sölüyolar sadece düzensiz adetim oluyor 32 -35 günde bir onuda sorun değil diyolar anlayacağın ayrıca 1 kere normal kendiliğimden hamilede kaldım ama 1,5 aylık düşükle sonuçlandı. Hatta düşükle sonuçlanan hamileliğimden sonra eşimde problem olduğu ortaya çıktı ve direk tüp bebek demişlerdi ozaman drlar. Eşime keçi boyzunu kürü kullanarak normal yolla hamile kalmak için çok 3 sene kadar daha bekledik ama olmadı malesef. Size de çok geçmiş olsun . Allah hepimizin gönlüne göre veriri inşallah..

16. 6 Nisan 2010
  17. mavilim30

mavilim30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Fikirleriniz için çok saolun burdaki yazılanları takip ediyordum uzun zamandır zaten o merkezide ona göre seçmiştim tabiki bi anda karar verilecek bir konu değil. Adetin 21. günü ilaca başlamamı sonra bidahaki adetin 3. günü bi test yapcaklarını sölemişlerdi peki ozaman sorun çıkarsamı tedaviye devam edip etmeyeceklerine karar vereceklerdi anlamadımki. Eşimlede dediğiniz şekilde konuşmayı denemiştim ama pek başarılı olamadık üstüne gitmedim bende bidaha deneyeceğim.

18. 6 Nisan 2010
  19. mavilim30

mavilim30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76