Karar vermeme yardım eder misiniz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sahil tarafından 11 Ocak 2009 başlatılmıştır.

11 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sahil
  1. sahil

sahil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle selamlarr..
    küçük bir problemim var aslında o kadar düşündüm ki artık büyük bir probleme dönüştü.
    neyse derdimi anlatayım..:çok üzgünüm:
    ben açıköğretim 2. sınıf öğrencisiyim aynı zamanda bir home store mağazasının muhasebe departmanında çalışıyorum + tek tatil günüm olan pazarları dershaneye gidiyorum bir + daha hafata içi 3 gün iş çıkışı dil kursuna gidiyorum...
    iş saatlerim sabah 8:30 akşamda hava kararana kadar sabit değil yani ve henüz 3,5 aydır çalışıyor olmama rağmen bu yoğunluk beni bitirmiş durumda..
    üzerine birde özel bir sorun eklenince işe gidip gelmek benim içim eziyete dönüştü:çok üzgünüm:
    iş ortamım arkadaşlarım gayet iyi bu işin bana daha çok şey katacağınıda biliyorum belki şu anki psikolojik durumumunda etkisi var ama çalışmak istemiyorum artık..
    bu kadar şeyi aynı anda yapmaya çalışınca hiç birinde tam anlamıyla verimli olamadığımı düşünüyorum bana bir akıl verin sizce işten ayrılayım mı? yada ne yapmalıyım???

2. 11 Ocak 2009
  3. EU3

EU3 Guest

hersey sende bitiyor sinirlarini sen biliyorsun.
    gercekten yapamiyorsan ayrilmanda fayda var. maddi sikintin yoksa ayril. derslerin daha onemli. yasin genc geleceigine yatirim yap. okulunu bitirince cok cok guzel isler bulursun.

4. 11 Ocak 2009
  5. AnnemBirMelek

AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım hepsini bir arada götürmek zor canım haklısın.insanız.ama bunun kararını sen verebilirsin bu senın hayatın canım.hangisi senın için daha önemlıyse ona öncelık ver.
    maddi durumun nasıl bilmiyorum ama sıkıntı yoksa bırak derslerine yoğunlaş.derslerinde önemlı geleceğe yatırım yapıyorsun canım.Allah kolaylık versin...

6. 11 Ocak 2009
  7. canım sen bionicmisin o kadar şeyi bir arada yapıyorsun??
    maşşallah diyorum sana .ama iyi bir işin var bence işten ayrılma .madem bunca zaman idare ettin biraz daha sık dişini kriz malum işsizlik var. iyi düşün bence sağlığını kötü etkilemiyorsa işini bırakma ..

8. 11 Ocak 2009
  9. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    maddi sıkıntın yada calısmadana mecburi bir sebep yoksa calısma yoksa saglık sorunu yasarsın ......

10. 11 Ocak 2009
  11. sahil

sahil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim yorumlarınız için çok şükür maddi sıkıntım yok (tabi hayatın ne getireceği belli olaz)hatta iş yerinde senin burda ne işin var diye takılıyorlar rahat batmış gibi bir durumum oldu yani ama bn bir şeyler öğrenmek brz hayata karışmak için girmiştim işe ama artık hepsini kaldıramıyorum birde patronlarım tanıdık beni işe alırkende bir öncelik durumum oldu yani bu yüzden ailem işten ayrılmamın sıkıntı yaratacağını düşünüyor brz hani ayıp olur gibilerinden ama düşünmekten kasıldım kaldım artık..
    zaten bu ara brz sıkıntılarım var böyle düşünmeye devam edersem fizikselde ruhsalda çökeceğim yakında :KK43:

12. 11 Ocak 2009
  13. EU3

EU3 Guest

hayatim sen herseyden onemlisin yurutemiyorsan severek yapmiyorsan mutlu olamiyorsan hicbir faydasi olmaz sana o isin. kendini dusun. mutlu oldugun sevdigin isleri yap.hepsini kaldiramiyorum diyorsun bak yorulmussun belli . tanidiklarsa seni daha iyi anlarlar derdini anlat .

once saglik sonra is.a.s.

14. 11 Ocak 2009
  15. sessizLik

sessizLik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    is saatlerini azalatabilirmisin acaba?
    is verenile bir görüssen.. calismak istiyorum ama bu kadar uzun degil yada ne bileyim?
    yani eger ki calismak istiyorsan..

Allah yardimcin olsun.. iyi düsün tasin..

16. 11 Ocak 2009
  17. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bence de eğer sağlığını tehlikeye atıyorsa bu kadar yoğunluk çalışma hayatına ara verebilirsin.ailenle de oturup konuşursan anlatırsan sorun olacağını sanmıyorum.sonuçta sen sin herşeyden önemli olan ailen için

18. 11 Ocak 2009
  19. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.183
    Ödül Puanları:
    188
    İnsanın kapasitesi sanıldığının çok çok üstünde inan.
    Üstelik yoğunluk daha disiplinli, daha programlı yapar kişiyi. İşten ayrıldığında sana kalan zamanın büyük bir kısmı heba olacak,her anını derslerine ayıramadığını göreceksin. Çalışmak sadece parayla ilgili değil. Belki mezun olduğununda çok daha iyi işlerde, daha önemli konumlarda çalışacaksın. Şu anda sadece para değil, tecrübede kazanıyorsun. Bu bence para kadar değerli...

Princess Amidala bunu beğendi.