Karar vermeme yardım edin

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve özlemmm tarafından 30 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 1. özlemmm

  özlemmm Guest

  kızlar lütfen mutlaka bişey yazın ve de bugün yazın.Çok kararsız kaldığım bir konu var gündemimde,ama öyle böyle değil,genel olarak kararsızın tekiyim ama bu sefer içinden çıkılmaz birşeylerin içindeyim,sorunun kendisinden ziyade bu kararsızlık beni mahvediyor çok uzun süredir ve bugün artık bir karar vermek istiyorum bu konuda.
  dediğim gibi meselenin kendisi değil mesele,o yüzden konuyu anlatmayacağım.
  biraz havada kalmış gibi olacak ama şöyle anlatayım.ortada hayati önem taşıyan diyebileceğimiz bir sorun var,bütün çözümleri eledim ve tam 3 adet çözüm kaldı.
  1.si beni çok büyük bir maddi yükten kurtaracak ve manevi olarak da kısmen fayda sağlayacak bir çözüm.
  2.si maddi olarak çok ağır,fakat manevi olarak asıl istediğim sanırım bu,ki bundan da tam emin değilim.
  3.sü orta halli bir maddi yük getirecek bana,fakat manevi olarak ne getirip ne götürecek pek belli değil.

  şimdi bunlar benim öngörüm sadece,çok belirsiz herşey,bunları kısa vadede bu şekilde öngörüyorum.
  uzun vadeye gelince;
  1.şık şöyle bi sonuç doğurabilir bir gün:bugün maddi olarak kolaya kaçtığım için,sırf bu sebepten bir gün daha fazlasını yüklenmek zorunda kalabilirim belli değil,manevi olarak da belki hiç tahmin etmediğim bir şekilde daha zor durumda kalıcam,kısmi fayda sağlayacağımı sadece hislerim söylüyo.
  2.şık büyük risk şu an,çok güçlü davranmam gerekiyo bunu seçersem,mutlu olucam belki ama güçlü davranamazsam tepetaklak olucam,ki gücümden emin değilim.
  3.şıkkın beni mutlu edip etmeyeceği ise en belirsiz durum,daha önce yapmadığım yeni çok yeni birşey benim için,mutlu da olabilirim kafayı da yiyebilirim.üstüne de dediğim gibi bir miktar maddi yükü var ki o yükü almama değecek mi onu kestiremiyorum.

  kızlar bilmece gibi oldu ama ben çook yerlere danıştım ve en son olarak size de danışmadan karar vermek istemedim,veremiyorum da zaten bi türlü.Konunun ne olduğunu bilmeden de bana yardımcı olabilecek fikirler çıkacağına inanıyorum,ki asıl konu kararsızlığım,3 belirsiz ve kötü alternatiften iyisinin hangisi olabileceğine nasıl karar verebilirim,artık dua eder hale geldim nolur bana rüyamda gitmem gereken yolu göster diye.
  mantığımı mı dinleyeyim,hislerimi mi,sezgilerimi mi,3.ü de birbirinden riskli 3 zor yol.
   
 2. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 3. burcucello

  burcucello Popüler Üye Üye

  Katılım:
  13 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  keske konuyu anlatsan canım.. boyle gercekten bilmece gibi.hayır ben sana 1,2, veya 3 te diyebilirim ama konuyu bilmeden bu sıklardan birine onay vermek dogru değil benim acımdan...
   
 4. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 5. schnitCELL

  schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  697
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  bu sorununu iş değişikliği gibi düşündüm ben,
  bunlardan birini seçmem gerekirse,sanıyorum ben 1ci şıkkı seçerdim...

  hayatta her kolayın mutlaka zor yanı vardır...
  hakkında hayırlısı olsun canım...a.s
   
  Son düzenleme: 30 Ocak 2009
 6. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 7. arzuco

  arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.321
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  146
  konunun ayrıntısına girmesende ne ile ilgili olduğundsn bahsedebilirsin duruma göre değişiklik gösterir. mesela konu evlenip kayınvalidnle oturup oturmama olabilir. bunda tavsiyem ne kadar maddi yük olsada mümkün olduğunca uzak bir yerde yaşaman olurdu. :)) konu iş girişimi yada ortaklık olabilir böyle kriz ortamında en yüksek maddi getiri sağlayacak birşey tavsiye ederdim. patronunun sana çıkma teklifi değerlendiriyor olabilirsin aşk mwşk işine karışmam :)) böyle devam eder.. en azından konu başlığı...
   
 8. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 9. MaViPaTiKLeR

  MaViPaTiKLeR Guest

  gerçekten bilmece gibi olmuş....konuyu bilmeden bişey söylemek doğru olmaz kanaatindeyim bende....

  şimdi böyle senin verdiğin 3 şıkka bakınca 1.si diyor insan ama soru ne bilmiyoruz....soruyu görmeden cevabını vermek saçma olur değil mi?:nazar:
   
 10. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 11. özlemmm

  özlemmm Guest

  sağolun kızlar,şimdiden faydalı oldunuz bile,zihnim açıldı sanki bu konuyu buraya açınca.kendiliğinden daha bi netleşti bişeyler,kafamdaki dağınıklığı toparlayıp yazdığım için belki de.
  beni mutlu edecek olan 2.si,diğer ikisine nazaran.
  1.ve 2.nin ne büyük manevi sorunlara yol açacağını kestiremiyorum,1.sinin iyi şeylere sebebiyet vermesini umut ediyorum ama tam tersi de olabilir,bitmek bilmez manevi sorunlarla boğuşmak zorunda kalabilirim,kumar gibi.
   
 12. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 13. özlemmm

  özlemmm Guest

  pardon 1 ve 3 demek istedim,kendi kafam karıştı :)
   
 14. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 15. özlemmm

  özlemmm Guest

  aslında böyle karar vermekte zorlandığınız ve hayati önem taşıyan durumlarda ne yapmak lazım,nasıl bi yol izlemeli onu söyleseniz o bile yeter,kendimden şüphe etmeye başladım artık.
   
 16. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 17. MaViPaTiKLeR

  MaViPaTiKLeR Guest

  kararsızlık kötü bişey bilirim....ben bunu 1,5 yıl yaşadım...konu farklıdır muhakkak ama ne yapacağımı bilemedim,herkese sordum ettim aylarca düşündüm....kafayı yedim resmen.....

  istihareye bile yattım....sonunda hem benim içime doğan yönde hemde sorduğum 100 kişiden 90 nın dediği yönde karar aldım....ha çok istediğim bir karar değildi ama mantığımı dinlemek zorundaydım....

  öncelikle sana tavsiyem bütün alternatiflerin eksi ve artılarını çıkar hatta bir kağıda yaz...iyice irdele....mantığını dinle....ve en azından denge kurmaya çalış...yani bir tarafın maddisi diğerinin manevisimi iyi artık bilmiyorum sen orta yolu bulmaya çalış....

  ve en önemlisi iç sesine kulak ver.....mutlaka biri daha ağır basar yeterki o iç sesi iyi dinle.....yerimseniben
   
 18. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : özlemmm
 19. özlemmm

  özlemmm Guest

  sağol beyaz kelebek,peki istihareden bir sonuç alınıyor mu herzamn,sen aldın mı ya da,biraz garip oldu böyle sormam ama:)
  benim içimdeki ses 1. yoldan git diyo,o yoldan şüphe etmemin sebebi bunu zayıflık ve kolaya kaçmak olarak görüyo olmam,ruhuma iyi gelecek gibi hissediyorum yine de fakat işte emin değilim ne sorunlar çıkacak.
  sorduğum insanlar 2.sini seçmem konusunda çok ısrar ediyorlar,ya beni çok güçlü zannediyorlar bilmiyorum öyle miyim,zayıfım belki ve yanlışlıkla öyle güçlü bi imaj çizdim,kendimden de şüpheliyim çok fazla.yani güçlü olmadığım halde beni güçlü sanıp bana o yolu tavsiye ediyor da olabilirler,yani güçlü müyüm değil miyim orası muallakta,şüpheliyim kendimden.2.yi seç diyenler genellikle bana dost olan insanlar.
  3.yü seç diyenler de genellikle konuya biraz lakayt yaklaşanlar oldu.ya da yeninin her koşulda en iyi çözüm olduğunu düşünen karakterdeki arkadaşlarım oldu.