Kararı zor bi soru!!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve NEGRO88 tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Ocak 2010
    Konu Sahibi : NEGRO88
  1. NEGRO88

NEGRO88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ARKADAŞLAR GÜNLERDİR AKLIMI KURCALAYAN OKUDUKÇA DAHA DA DERİNLEŞEN İÇİNDEN ÇIKAMADIĞIM Bİ SORU ? KADINLAR ÇALIŞMALI MI? DİNE GÖRE ÖZELLİKLE EVLİ BAYANLAR EVLERİNDE SORUMLU MADDİYATLA İŞLERİ YOK. EVİ HUZURU EŞİNİN HİZMETİNDEN SORUMLUDUR YAZIYO?? OKUDUĞUM Bİ YAZI " Çocuğun dünyaya gelmesinde kadın ve erkek eşit rol oynarlar. Çocuk dünyaya geldikten sonra ise erkeğe onun ihtiyaçlarını karşılamak, kadına da eğitmek ve büyütmek vazifeleri düşer. Çalışan kadın ise bir çok yönlerden bu görevi yerine getiremez.

Evvela onu en temel besin maddesi olan ana sütünden mahrum bırakır. Ana sütü, yeri hiçbir besin maddesi tarafından doldurulamayacak mühim bir gıdadır. Yeni doğan bir çocuğu ana sütünden mahrum bırakmak kadar büyük bir hata düşünülemez. Böyle bir çocuğun bedenî ve ruhî yapısında yeri doldurulamaz boşluklar belirir.İkinci olarak onun eğitim ve terbiyesiyle de meşgul olamaz. Tabi olarak hizmetçilere veya kreşlere teslim etmek zorunda kalacaktır. Çocuk, amacı sadece para kazanmak ve geçimini sağlamak için bu işi seçen ve çocuğa bir eşyadan öte hiç bir değer vermeyen bakıcıların elinde bedenen ve ruhan hırpalanacaktır. "
    AYRICA BAYAN ÇALIŞINCA HIRPALANACAK Kİ ÖZEL SEKTÖR 6 GÜN ÇALIŞIP 1 GÜN EVVİNE Mİ ÇOCUĞUNA MI EŞİNE Mİ AKRABALRINA MI ARKADAŞLARINA MI KENDİNE Mİ ZAMAN AYIRSIN. HEM ÇALIŞINCA BU DÜNYAYI ÖTEYE GEÇEMİYOR. YA AHİRET???? HİÇBİR İBADETİNİ YAPAMAZ. BİLMİYORUM YANİ İŞKENCE. ÇOK KARRSIZIM . SİZ NE DĞŞĞÜNÜYORSUNUZ?

2. 5 Ocak 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hiç de zor bir soru değil

çocuğum olana kadar çalışacağım. o olduktan sonra çalışmayacağım.

hem çocuk hem çalışma temposunu benim bünyem kaldırmaz :lepi:

4. 5 Ocak 2010
  5. =)yesil(=

=)yesil(= Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Maddi durumun iyi ise çalışmayıda istemiyosan çalışmaa canım ama bu devirde bayanında çalışıp kendi parasını kazanması gerek diye düşünüyorum şutarafagitti

6. 5 Ocak 2010
  7. ilknuuur_55

ilknuuur_55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benm annem hemsire cok zor buyuduk annemi hiç goremedıgımız günler oldu nöbet falan oldugunda oda bızımlee ıstedıgı gıbı ılgılenemedı hala ıcınde kalmıstır sızı doya doya buyutemedım bakamadım diye..ben evlenınce calısmayı dusunmuyorum buyuzden...enazından cocuklarım buyuyune kadar..

8. 5 Ocak 2010
  9. NEGRO88

NEGRO88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben çevre tepkisinden çok çekiniyorum. Mesela aa bk okudu d gitti şimdi kocasının eline bakıo vs.. Toplumumuz buna çok müsait bi yapıda. Ne yani kendileri bakmıyomu ki ? Hem erkeğin görevi o değilmi? Neden kadın hep görevi saptırılıyor?? Biz mi buna izin veriyoruz?? Ahir zamanlar mı geliyo kızlarrrrrr

10. 5 Ocak 2010
  11. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben annesiz büyüyen bir çocuğum annanem el bebek gül bebekte büyütse yine anneyi hep aradım ki benim annem her akşam beni görmeye gelirdi ananeme ama yinede annenin yanında olması gibi birşey yok bende navb arkadaşıma katılıyorum çocuğum olana kadar onun geleceğini güvenceye alacak kadar çalışacağım sonra da evimde çocuğuma bakacağım

12. 5 Ocak 2010
  13. NEGRO88

NEGRO88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çalış çalış nereye kadar. Kaç yaşında emekli olunduğu da ortada. Ben allah nasip ederde 50 60 yaşına geldiğimde hiçbir görevimi yerine getiremrmiş ama elimde 700 lira maaşım olmaktansa görevlerimi yerine getirmiş yavrularımı eğitip büyütmüş olmayı huzurlu bi yuva sağlamış olmayı isterim ama toplum öyle hale geldi kadının en normal hakkalrı bile insanların gözüne batıyor??? Tuhaf değilmi ?? Neden bu şekilde olduk ??

14. 5 Ocak 2010
  15. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    Kararı Zor Olan Bi Soru Değil Bence akannehir
    Eğer Maddi durumum fevkalede değil ise Elbette çalışıcam
    Vurun kocaya der gibi adama yüklenmek vijdan açısından daha da kötü.
    He işim olmaz iş bulamam elbette bakmak zorunda bakacaktır da.
    ama 1 Elin nesi var 2 elin sesi var demişler :nazar::nazar:

16. 5 Ocak 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

:lepi: o geleli çok oluyor

konuyu oralara getirirsen konun kapanabilir demedi demeturkbayragi

çevre tepkisinden niye çekineceksin ki. benim derdim el alemi niye geriyo :dance:

okumuş bileziğimi koluma takmışım , şimdi de sevdiğim adamın yanında mutlu mesut yaşıyorum:nazar:

el alemin söylediklerinden bana ne:smiley-cool:

18. 5 Ocak 2010
  19. ilknuuur_55

ilknuuur_55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cevrendekı ınsanları neden takıyorsun kii onlar ıcın mi calısıp para kazanıcaksın bu sana kalmış bişe sonucta evlendıgınde maddı durumun ıyı olursa calısmak zorunda deılsın..ayrıca koca elıne bakmak dıe bısey yok o senın kocan ve evıne karısına cocuklarına bakmak zorunda karı kocanın da yapması gereke görevler var

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.