kararsız kaldım ne yapmalıyım?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve cicikizsinem tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : cicikizsinem
  1. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar 6 ay önce doğum yaptım aralık ayı annesiyim çalışmak istiyorum hem ekonomik sebeplerden hemde bebeğimin geleceği için iş buldum mülakata gittim bugün şu an haber bekliyorum ama şimdi içimi birkorku saldı kayınvalidem bakıcak bebeğime ya karnını doyuramazsa? ya iyi bakamazsa ?ya beni unutursa bebeğim ? offf daha bin tane şey aklımı kurcalıyor napıcağımı bilmiyorum nasıl bırakıcam bebeğimi offf ne zorrrmuş.....senağlama

2. 17 Haziran 2009
  3. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çalısmaya ihtiyacın varsa ki paraya kimin ihtiyacı yok şu deirde bence çalısmalısın..eminim iyi bakar kayınvaliden en azından sizden biri bakıcı tutsan bilmedik tnımadık insan çokmu iyi bakıcak sonuçta onunda torunu evladının yavrusu benimde tüm gün annem bakıyo merak etme unutmuyo sıpalar :)))

4. 17 Haziran 2009
  5. Samira35

Samira35 meleğimsin... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ben de bebegim 1 yasina yaklasinca is aramaya baslayacagim.
    hem evde oturmaktan cok sıkıldım hem de kendi ayaklarımın üstünde durmak,kendimin ve kızımın gelecegi için birseyler yapmak istiyorum
    bu şekilde kendimi cok işe yaramaz hissediyorummafoldumben
    bence kadının çalışması,ekonomik özgürlüğünü eline alması çooook önemlia.s

6. 18 Haziran 2009
  7. GOKDENXIXZZ

GOKDENXIXZZ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende çok zorlanıyorum biliyorsun ama çalışman şart ise başla yapacak bişeyin yoksa.bebek unutmuyor merak etme.ve şanslısın ki kayınvaliden bakacak gelinleri sevmeseler de torunu çok seviyolar iyi bakacaktır.bak biz tanımadığımız insanlara emanet ediyoruz.yapıcan elin mahkum olunca.içini rahat tut ve çalışman gerekiyorsa çalış.haaaa gerekmiyorsa bırakma kuzunu.

8. 18 Haziran 2009
  9. cicikizsinem

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153

sağolun canlarım çok iyi geldi yazdığınız şeyler ya kriz dönemi haliyle 1 kişi çalışınca zorlanıyor çok şükür evimiz kira değil ama ucu ucuna yetiştirebiliyoruz kızıma oda bile yapamadım evimiz biraz küçük o nedenle kızımın odası yok çalışıp ona oda ypmak istiyorum biran önce aynı odada alışmasın...

10. 19 Haziran 2009
  11. yildizyy

yildizyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı korkular bendede var canm bizde ev almaya niyetlendik allah nasip ederse tabi kredi çekicez oyüzden 2ay sonra bende işe başlıycam benimde kayınvalidem bakıcak beni unutur ona düşkün olur die çok korkuyorum ama tek eşimin çalışmasıyla hiç bişey sahibi olamayız benimde kızımın geleceği için çalışmam lazım ama yine huzursuzum nasıl bırakıp gidicem her sabah onu hiç bilmiyorum offf offff

12. 19 Haziran 2009
  13. cicikizsinem

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    valla zor canım ya ama yabancıya emanet etmektense napalım onların geleceği için

14. 3 Temmuz 2009
  15. nurgunhan

nurgunhan 2. melegini bekliyor :) Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    cici kız naptın başladınmı çalışmaya
    hayırlısı olmuştur inşallah hakkında
    bende başlıcam oğlan az daha büyüsünde
    Allah çalışan annelere sabır versin

16. 3 Temmuz 2009
  17. miss12

miss12 aşkların♥en♥güzeli♥KAYRA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bendee çalışmanın anne olsun olmasın bi kadına faydalı oldugunu düşünüyorum özellikle yapı gereği ev hanımlıgına müsait değilse.. bende babanne kreş derken büyüdüm geçtiim .. ne annemi unuttum nede başka bişi hatta çoğu zaman annemle gurur duydumm.. ben 11 yasındayken Allah kimseye yaşatmasın annemle babam ayrıldılar bi süre babamla sonra annemle yaşadım.. çalışmasaydı belki mutsuz bi evlliliği sürdürmek zorunda kalcaktı kendince. anne olmak baba olmak insanın kendi kişiliğinden vazgececeği demek değildir. hayatta hiçbişeyin ne olacagı belli olmuyoo.. ben suan çalışabiliomuyum hayırr ama oğluma bakıcak annem yanımda olsaydıı çalışıp eve katkıda bulunmakk isterdim. ama ne yapıyorum en azından sürekli okuyup araştırarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. çalışamayanlar elini kolunu baglayıp oturcak değil yaa.. evdendee pek çok şey yapabilirsiniz kendinizii geliştirmeye bakın meraklı ve yeniliklere açık olun..

ay uctum ben nerden geldiyse bu azim bana bölee birdenn !! ceyarrr!!!!!!!!!!!

18. 3 Temmuz 2009
  19. tutku03

tutku03 canım kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende kararsızım şu aralar işe başlasammı başlamasammı diye kayınvalidemle birlikte oturuyorum ama kızımı bırakıp 5 dk bi yere gidemiyorum gitmek içimden gelmiyo çünkü aklım hep kuzumda kalıyo şimdi çalşmaya başlasam aklım kuzuşumda kalır kayınvalidem bakar bakmasınadaben kandimden başkasına emanet edmiyorum nedense çok sakınıyorum heralde ondan biraz büyüsünde ölemi çalışsam diyorum bendede var kızımın beni unutma korkusu ... ALLAH herkesin yardımcısı olsun.