kararsız kaldım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xoxzlemle tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : xoxzlemle
  1. xoxzlemle

xoxzlemle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba anneler .. benim 4. ayına girmiş kızım var geçenlerde bi internet sitesinde 4 ayda ek besin diyodu dikkatimi çekti baktım bebekler 4. ayına girdikleirnde portakal ve elma suyu verebilirmişiz siz ne dersiniz bir fikir verin bana lütfen daha acemiyim :)):ecrin_bebek::ecrin_bebek:

2. 10 Şubat 2010
  3. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence doktor kontrolüyle ver canım.eger kilo alımı iyiyse bebeginin ek gıdalara 5.yada 6. aylardada geçebilirsin.hiç bir besin anne sütütnün yerini tutmaz.

4. 10 Şubat 2010
  5. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence portakal verme gaz yapar.elma ve armut verebilirsin ben öyle yaptım:)

6. 18 Şubat 2010
  7. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk 6 ay sütünüz yetiyorsa sadece anne sütü verin. portakal 4 aylık bebege verilmez diye biliyorum hem asitli midesine dokunabilir hemde gaz yapar.

8. 18 Şubat 2010
  9. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Portakal 1 yaşından önce verilmez. Alerji riski yüksektir.

Sütünüz yetiyorsa ilk 6 ay anne sütü.

10. 19 Şubat 2010
  11. nazifeazize

nazifeazize Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Anne sütünün yanında mama da alıyorsa 4.ayda başlanabiliyor. Benim drum öyle dedi. Biz başladık. Benim kzım da 4 aylık ben elma suyuyla başladım. Havuç suyunu denedim, alerji oldu gibi. Sonra tekra deneyeceğim. İlk verilen gıdaları birkaç gün yalnız veriyoruz ki alerji yapıp yapmadığını ayırt edelim.
    Portakal asitli olduğundan tavsiye edilmiyor. 7. aydan sonra denenebilir, ama gaz yapma ihtimali yüksek deniyor. Sırasıyla elma, havuç, armut suyu verilebilirmiş. Ardından sebze çorbalarına başlanabilir. kaydirigubbakcemile3

12. 19 Şubat 2010
  13. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    4.ay bittikten sonra elma ,Armut ve şeftali ile ek gıdaya başlayabilirsiniz. Her başladığınız meyveyi 4 gün üstüste vererek allerjik bir reaksiyon olup olmadığını anlayabilirsiniz. Baktınız allerji yok diğer meyveye geçip onu da 4 gün vermelisiniz. 5.aydan sonra yoğurt hatta onu da ayran olarak vermek gerekiyormuş. Onun ardından da sebze çorbalarına başlayabilirsiniz. Portakal . mandalina gibi meyveler çok ekşi değilse denenebilir. İlk verişlerde amaç çocuğu doyurmak değil, aldığı besinleri, ağzında dilinde geveleyip tat tomurcuklarını uyarmak , dildeki tat duyusunu gelişitrmekmiş.Onun için püskürterek, tükürerek yalana yalana yemeleri bu yüzdenmiş.sırnaşık şey

14. 22 Şubat 2010
  15. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben 4 aylıkken başladım ama maksat tattırmaktı doyurmak değpil tabiki.anne sütünü iyi alıyorsa ek gıdalara birden başlamana gerek yok bence.tabi bunlar dr un bize söyledikleri.ama 6. aydan sonra başlayan arkadaşlarda genellikle ek gıdalara tepki oluştu,daha önce başlamış olanlar daha kolay geçtiler ek gıdalara.yinede dr na sorman en iyisi tabiki.

16. 11 Mart 2010
  17. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    anne sütü almayan bebekler için geçerli.
    senin bebeğin emiyorsa başlama canım.5.ayın sonuna doğru yavaş yavaş tattırmaya başlarsın ama portakal uygun değil.elma armut gibi daha asitsiz meyveleri seç....

18. 8 Nisan 2010
  19. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım 2 gun once kızımın doktoruna sordum anne sutu yeterlı ıse 6 aydan once ek gıda baslatmıyoruz dedı 6 aydan sonra yavas yavas gectırıyoruz hemen herseı anıden verdırmıyoruz dedı benım kızım mama ıle beslendıgı ıcın baslattı ek gıdaya yalnız ılk 1 yıl bal yasak bırde turunçgıllerden verılmemesı verekıyormus.