Kararsız kaldım..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve newera tarafından 21 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : newera
  1. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Fikirlerinize ihtiyacım var. Şu anda kirada oturuyoruz. Kiramız 500 tl ve 50 kapıcı parası toplam 550 tl. Ocxak ayında 50 daha zamlanır. Bulunduğumuzz ev şehir merkezinde 140 m2, kaloriferli ama biraz eski bir ev. Yani camlarımız metal, fayanslar yer yer kırık,parkeler çizik ve cilaları çıkmış, mutfak dolapları elimde kalıyor. Ama merkezi bir yerde. Bu arada hemen evimizin altı benzin istasyonu.24 saat gürültülü ve tozlu. Dün internette dolaşırken tesadüfen kiralık ev ilanı gördüm. Gidip baktık. Bulduğumuz ev şehir merkezine biraz uzak. 180 m2, 4+1 dubleks,teraslı, sıfır daire, aklınıza gelen herşey var.Ev çok şahane. Kirası 600 tl. Ama şöyle bir problem var. Kiralarsak ne yazık ki benim eşyalarım o eve göre değil. Yani salon için koltuk takımım, gümüşlük vs, bulaşık makinam,tül, halım yok. Yaklaşık 4500 tl lik bir eşya almam lazım. Ayrıca da 1000 taşınma masrafı desek. Çok karasız kaldım. Eşya almayın derseniz, bulaşık makinası yeri var almazsak boşluk kalacak dolap arasında ayrıca ihtiyacımvar. Koltuk takımı deseniz kocaman lüks evin salonuna yeşil yeşil uyduruk iki çekyat konulmaz. Gümüşlük yemek masası falan almayacağım. Gidip en ucuz takım, makine,tül ve halı hesaplattık. Yaklaşık 4500 tuttu. Off kararsız kaldım çok. Kiralar şimdiki oturduğumuz ev ile aynı.Bizim ki virane orası saray. Ama saraya koyacak eşya yok.

2. 21 Ağustos 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    O kadar masraf etmeye ne gerek var ki size ait olmayan bir ev için üstelik..
    Bilmiyorum bana çok gereksiz gelir,sizin tercihiniz gene de.Ama acele etmeyin derim.Gene düşer elbet gönlünüze göre masraf yapmadan oturacağınız bir ev..
    Düşünsenize oradan çıkma durumunuz olursa ne yapacaksınız o kadar eşya ve perde ile..

4. 21 Ağustos 2010
  5. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    O kadar eşya olmayacak ki. Normalde her evde olan eşyalar ben de yok. Koltuk takımı, bulaşık makinası gibi.Aslında ihtiyacım olan şeyler ama bu ev eski diye almamıştık. Bulaşık makinası yeri yok mutfakta mesela. Ayrıca salon yok.Oturduğumuz oda ve salon aynı. Bu yüzden koltuk takımı almadık. Çekyat aldık.Perde de yeni evde salona lazım sadece. Şimdiki oturduğumuz odadaki perdeler ve çekyat orada oturma odası olacak. Yani atacağım eşya yok.Sadece salon yapmam lazım. Ona da gümüşük,masa falan almayacağım. Sadece koltuk takımı, tül,halı ve bulaşık makinesi.

6. 21 Ağustos 2010
  7. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bencede kirada masrafsız oturmak gerekiyor..
    ben şuan evim 2+1 435 e geliyor.
    eskişehire taşınacağım 800 den aşşağı istediğim ev yok birde onlara göre eşya düzeni.. hepsi masraf..
    yazık günah

8. 21 Ağustos 2010
  9. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Tabii ki kirada masrafsız oturmak gerekiyor ama ev alma gibi bi amacımız yok. Şu anda bulunduğumuz şehir sadece görev yerimiz buralı değiliz. Önümüzdeki en az 6-7 yıl boyunca ev alma şansımız olmayacak. Ev alana kadar koltuk takımsız ve bulaşık makinasız oturacağım. Zaten 6 yıllık evliyim. 6 yıldır aldığım eşyaların çoğu eskidi.Tüllerim yırtıldı da ortadan ikiye kesip, yırtık yerleri yok edip, iki kanatlı yaptım. Çoğu bekarlığımızdan kalma eşyalar. Benim kitaplığım, genç odam, hatta eşimin televizyon altlığı varmış metal, boyayıp mutfağa dolap yaptık. Evlenirken ailelere yük olmayalım diye eşya aldırmadık. Bekarlık eşyalarını birleştirip, sadece yatak odası aldık. Off

10. 21 Ağustos 2010
  11. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benimde bulaşık makinam yok ama çok dert etmiyorum evet gerekli ama düğmeleride çok sıkmak istemiyorum.
    birde eltim var hala sedirde ytıp kalkıyorlar tvleri bile çook eski model kumandasız dolap eski herşey 1 günde bozuluyor.
    öyle görünce Allah a çok şükür diyorum canını sıkma eşya zamanla olur inan..

12. 21 Ağustos 2010
  13. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bence ev daha iyi bir durumdaysa alabilirsiniz eşyaları.

Sonuçta fazlalık olmucak.

Ama şu da var başka eve taşınırsanız o eşyaların sığcağı bir yere talınmanız gerekir.

Eşyaları en uygun fiyatlarda seçerseniz sorun olmaz.

Tabi o miktarı karşılayabilcek gücünüz de varsa

14. 21 Ağustos 2010
  15. Sorcha

Sorcha Kesin İzmirli ;) Pro Üye

Beğenildi:
    893
    Ödül Puanları:
    238
    Kız ben seni yerim yaaa=) Ne kadar tatlısın... Bunları mı taktın sen kafana? Maddi durumun şuan için iyiyse yap, değilse yapma. Bu kadar basit aslında=)

16. 21 Ağustos 2010
  17. puR

puR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Bence kiracı için gereksiz, eve göre eşya almak. (Bulaşık makinası dışında :)
    Evden memnun değilseniz çıkın tabi,
    az eşya da çok büyük bir sorun olmadıktan sonra kendi eviniz değilse daha mantıklı.

18. 21 Ağustos 2010
  19. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    şimdiki aklım olsa gümüşlük yerine tv ünitesi alırdım :KK43:
    kocaman birsürü yer kaplıyor...
    sadece yemek masası ve sandalyesi alırdım...
    bence sende gümüşlük falan alma sadece koltuk takımı al...
    perdeyi de özel diktirme.. Teyzem perdecilerin artık tülleriyle süper perde yaptı salonuna... bulaşık makinasının yeri boş kalacak diye mi aldıracaksın hem makinayı?? benim de ankastre fırınım yok ama orası boş diye alma gereği duymadım. ev sahibimiz oraya kapak yapalım dolap olarak kullan dedi. sende öyle yap..şuan evimden de eşyamdan da memnunum ama kirada olduğumuz için perde falan diktirmedim açıkcası... yazık günah... Heveslerimi kendi evime saklıyom :lepi: