Kararsızım, fikrinizi alayım dedim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve littlefairy tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

3 Nisan 2009
    Konu Sahibi : littlefairy
  1. littlefairy

littlefairy 16.09.07nilmelek doğdu Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar arkadaşlar, benim bir problemim var şu an. çok şükür aile eşle ilgili bir mevzu değil.

şimdi efendim başlayayım anlatmaya, şu yaşıma geldim insanların hep kötü günlerinde yanında olmuşumdur. lakin şu an birinin kötü gününde yanında olup olmama konusunda kararsızım. çalıştığım iş yerinde ilk başladığım senelerde benim şefim gibi bir bayan vardı. fazla uzatmayayım. çok problemler yaşadık. çok tartıştık. neyse 2004 dönemi kriz dönemi benim babam kalpkrizi geçirdi falan 1 ay kadar doğru dürüst işe gelemedim o arada bu bayanın işine son verilmiş. giderkende kına yaksın demiş gitmiş. ben güya şikayet etmişim , arkasından dolaplar çvirmişim falan filan. insanalr bu sebepten iş yerinde belli bir dönem arkadaşlık etmediler yalnızdım. neyse hamile kaldım falan bu bayanın en yakın arakadaşı objektif bir insandır. benimle arkadaşlık kurdu. tamamıyle iyi niyetle başlamış ve halende devam eden bir dostluk. lakin bu dostuma bile diğer iş arkadaşları benimle arkadaşlık ettiğiiçin tavır aldılar, küstüler. ne ben nede bu dostum aslında bu olayların hiç yaşanmadığını inandıramadık. neyse bu dostum halen bu bayanla görüşmekte, arkadaşım onun yada senin birbiriniz ile ilgili duyguları beni ilgilendirmez der geçer. neyse geçen yaz üzerindne 2 sene geçmiş olayın, eşimle bir tatil beldesindeyiz eve dönüyoruz bu bayanı gördük, selam vermek istedim. eşimde tanır arkadaşltır bu bayanla. neyse çok kötü bir tepkiyle karşılaştım, yanındaki tanımıyorum , hayatta yüzne bir daha bakmam gibi bir sürü ağır söz işittim, hiç bir şey demeden onca lafa rağmen iyi günler dedim çektim gittim. eşimde insanlık yaptık selam verdik nedşr bu kin dedi . neyse sadeteee geleyim.. bu bayanın dün babası vefat etmiş ve defnedilmiş. ve benim dostum olan bayan arkadaşımda gel baş sağlığına gidelim diyor. açıkçası alacağım tepkiden ve sinirlerimin bozulmasından korkuyorum. dostum, olurmu hiç onun en acılı günü senide görmekten mutluluk duyar diyor ama ben çok kararsızım. hatta barışırsınız falan diyor. sonuçta ben bir hata yapmadım ama senelrce bir hata yapmış yada çok kötü biriymiş gibi muamele gördüm, insanlara iş yerimde kabul ettirene kadar çok uğraştım. kendimle ilgili konuşurken başkalarını dedikodularını yapıyor ilan edildim. dostum olan bayan arkadaş seni çok aynlış bilmişim der mesela . bana hayatım 2 senesini zindan etti, insanlık yapıp selam verdiğimde gene aldım boyumun ölçüsünü. şimdi ben ne yapayım deyin bakayım. gideim mi gitmeyeyim mi, gene insanlık namına başsağlığı dileyim mi dilemeyim mi

2. 3 Nisan 2009
  3. Sahra_Deniz

Sahra_Deniz lay lay lay :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben olsam gitmem.

4. 3 Nisan 2009
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ölüm konusu çok farklı.Siz gidip başsağlığı dileyin.Böyle bir zamanda bile tepki verirse onun ayıbı olur artık.
    ınsanlığınızı yapın ne olursa olsun.a.s.

6. 3 Nisan 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ben her zaman acılı günlerde destek olmaktan yanayım ama o kişinin bundan memnun olacağını sanmıyorum.

hatta daha da ileri gidip acımla eğlenmeye mi geldin gibilerinden bir laf da edebilir orda, daha da üzülürsünüz sonrasında..

bu sebepten yerinizde olsam gitmezdim ben..

8. 3 Nisan 2009
  9. BenEzgi

BenEzgi Fikrimin İnce Gülü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gidiceğin bir arkadaşlığın yok o bayanla.Üstelik senden hoşlanmıyor.Diğer arkadaşının dediği gibi acılı gününde seninle barışacağını da düşünmüyorum.Aksine normelde olduğundan daha kötü davranacaktır.Niye kendini gitmeye mecbur hissediyorsun onu anlayamadım.Sonuçta bu kişi arkadaşın değil.ıyi niyetli düşündüğüne eminim ama gitsen başsağlığı dilesen oda bundan memnun olsa barışsanız onunla bunca olandan sonra arkadaşlık yapabilecekmisin?

10. 3 Nisan 2009
  11. littlefairy

littlefairy 16.09.07nilmelek doğdu Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yok barışmam zatenn de. arkadaşlık bri daha hayır .lanet olsun içimdeki insan sevgisine :)))

12. 3 Nisan 2009
  13. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım,ben olsam giderdim.Çünkü böyle kötü günlerde insanlar bütün çevresini yanında görmek ister karşındaki her ne kadar dostlukdan anlamasada.Büyüklük sende kalsın ve git.Eğer o durumda bile sana ani tepkiler verirse kişiliğle ilgili problemleri olduğunu düşünürüm.Ama çokta görmemek lazım sonuçda babasını kaybetmiş çok fazla sağlıklı düşünmesini beklemekte yanlış olur bence.
    Dediim gibi ben olsam giderdim.Yine son karar senin.

14. 3 Nisan 2009
  15. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ben olsamda gitmezdim aslinda sizin olayin uzerinden bi kac sene geciyor bir yerde karsilasip selam verdim diyorsan sana demedigi kalmamis
    cok kin tutan birisi
    gitsende pek mutlu olmaz gibi geliyor bana
    yinede icindeki sesi dinle

16. 3 Nisan 2009
  17. turuncu86

turuncu86 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende gitmezdim...

18. 3 Nisan 2009
  19. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Başsağlığı dilemek bir insanlık göstergesidir.Aynı selam vermek gibi.
    Ama selama bu tepkiyi vermiş biri insnlıktan ne kadar anlar bilemem.

Ben olsam gitmem.
    Madem sizi tanımıyormuş,siz de onu unutun gitsin,yok farzedin.