Kararsızım.....

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve axsxxixkyengeç tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : axsxxixkyengeç
  1. axsxxixkyengeç

axsxxixkyengeç Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yıllar önce ortaokuldayken aynı sınıftaydık ta o zamandan bizi birbirimize çok yakıştırırlardı :) kader o zamandan ağlarını örmüş ki aradan geçen yıllardan sonra yeniden bir araya geldik ve 10 aydır birlikteyiz ve ilişkimde gerçekten mutluyum tek sorun onun maddi borçlarının olması,çok sıkıntı içinde ve bu keyfimizi çoğunlukla kaçırıyor.Bazen düşünüyorum evet onu seviyorum onun bana desteğini sevgisini de es geçemem ama eğer bir gün evlenirsek bu borçlar yüzünden çok sıkıntı çekeceğiz,bir yandan bana tanıştırılan zengin ama içimin almadığı biri var biri mantık seçeneği biri kalp işte...
    başına böyle olay gelen ve evlenen arkadaşlar varsa onların hikayelerini de dinlemek istiyorum kalbim bağıra bağıra şunu söylüyor içimden ben bunları yazarken keşke buraya kalbini seçen ama mutlu olanlar yazsa bana manevi destek olsa.... fisfisfis

2. 6 Aralık 2009
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    borçlar haledilemeyecek kadar çok mu?

borcunu kapatınca ciddi adımlar atarsanız mutlu mesut bir evlilik yaşarsınız.

ama maddiyatı iyi biri demişsin. aklının bir köşesinde tutuyorsun. ama emin ol para herşey demek değil.

4. 7 Aralık 2009
  5. rozahak

rozahak Veni Vidi Vici Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hangisi maneviyatlı? bence bu çok önemli.

6. 7 Aralık 2009
  7. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    iki gönül bir olduktan sonra samanlik seyran olurmus sende calisirsin ama seni mutlu eden birinin yaninda olursun yada calismazsin zengin bir hayat yasarsin ama sevmedigin birine katlanirsin ben sevgiiyi tercih ederdim yasin kac bilmiyorum ama 10 yil cok uzun bir süre artik evlilik girisimlerinde bulunma vakti gelmemismi sencede ?

8. 7 Aralık 2009
  9. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Mantıksız aşkın biteceğine inananlardanım. Ama mantık hiçbir zaman para ya da maddiyatla yanyana duran birşey olmadı gözümde. Sen o "mantık" dolu evliliği yaparsan o zengin adamla çok mu "mantıklı" bir iş yapmış olacaksın? ıyi düşün teninin istemediği adamla yatağa girmek "mantıklı" mı?
    Sevgilinin borçları olabilir, bunlar elbette altından kalkılır zamanla. Önemli olan azim, çaba, çalışkanlık, sorumluluk sahibi olabilme.
    Yani sevgilin bu borçları varken har vurup harman savuruyor, bunları dert ediyor ama aslında hiçbir çaba harcamıyor, bunların sorumluluğunu almıyorsa; elbette derim ki "Mantıklı ol, aşkından ölsen de uzak dur, yarın mantık kısmını hiçe attığın için alkında erken biter." Ha bu durumda da gidip sevmeye sevmeye diğer zengin olanı seçmek gene mantıklı değil. O zaten kendi başına bir yanlış olur.
    Ama öyle değilse, sorumluluk sahibi bir adamsa, işine gücüne sahip çıkıyorsa, bencil değilse, yani çaba harcıyorsa; sırf borçları var diye sevdiğin adamı bırakmak "aşk"a da "mantık kuralları"na da uymuyor bence.
    Umarım doğru adamla, doğru zamanda ve aynı zamanda kocaman bir aşkla evlenirsin.

10. 7 Aralık 2009
  11. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Merhaba arkadaşım . .eğer kendine güveniosan kesinlikle aşk evlilği yapmanı tavsiye ederim :asigim:
    Yanlız şunu sölemeden geçemicem iki gönül bir olunca samanlık seyran falan olmuyor ne yazıkki
    ılk önce borçlarınızı en kısa zamnda nasıl kapatabilceğinizi düşünün evlilik ikinci planda kalsn .evlenmk birnevi birmiktar parayı gözden çıkarmk demek . eee borç varken bu olucak işmi !! Sende gelinlik giyip telli duvaklı gelin olmak isticeksin.düğün isticeksin evine eşya isticeksin ve bunların hepsi parayla olucak .Sakın acele etme karar vermkte .

12. 7 Aralık 2009
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    evlenmek için uzun bi zaman var sanırım önününzde

ikisinden de uzaklaşıp ne yapmak istediğinize karar verseniz. istediğiniz eş adayının özelliklerini sıralayıp ne istediğinizi bilip ondan sonra adım atın

sırf zengin diye biri ile evlenilmez... zenginliğe güven olmaz bir kıvılcım yeterr...:lepi:

sırf seviyorum diye de biri ile evlenilmez

aşk ve mantık oturmalı mutluluk için

14. 7 Aralık 2009
  15. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım.öncelikle şunu söylemeliyimki eğer birlikte bazı şeyleri aşabilceğinize inanıyorsanız üstesinden geliriz diyorsanız aşk evliliğii yapmanı tavsiye ederim.nedenine gelince evlendikten sonra herşey çok değişiyor evlilikle flört o kadar farklıki.küçük şeylerden kavga ve huzursuzluk çıkabiliyor gerçekten seviyorsan belki atlatıyorsun ama mantıkla yapılmış bir evlilikte bunun içinden çıkamazsın.benimde başımdan böle bişe geçti ben eşimle konuşurken yani flört ederken beni çok zengin biri istemişti ama ben onu yüz üstü bırakmamamk için kalbime yön vererek ve kalbimi dinleyerek eşimle evlendim.kişi çok zengindi ve bana çok güzel şeyler vadetti.yeterki kabul et herşey istediğin gibi olsun dedi vs..ben o an bi an bile düşünmedim hayır dedim onla görüşmemizi de abim istemişti tanıyordu iş çevresinden çocuk mütahitti.10 dak bi görüşme sonucu yanıtımı verdim olmaz dedim.ailesi aradı durmadan bi daha gelellim vs ben hayır dedimn kestirdim attım.ailemde onunla evlenmem kanaatindedydi hem ailesini tanıyolardı hem de durmu iyiydi.o öyle kapandı gitti ben eşimle evlendim o da benimle aynı zamanda evlenmiş..haberlerini aldım eşini dövüyormuş şiddet uyguluyormuş daha biçok şey..bazen allahında yardımıyla kaderine bir yön veriliyor sen sadece hakkından hayırlısını dile ve bekle doğru kendiliğinden gelecektir..

16. 7 Aralık 2009
  17. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    senin hangi olmazsa olmazların var maddi olarakmı manevi olarakmı bunu sen bilmelisin,
    belli seviyenin altına düşemem diyorsan zengin ile evlen yok aşksız yaşayamam dersen aşkı tercih edersin !!!
    CADIARZU

18. 7 Aralık 2009
  19. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    illa simdi ikisinden birini mi secmen lazim?
    cok yanliz depresyondasin ve ilacin bir erkek ve SImdi/SUan bi secenek mi yapman gerek?
    yoksa illa biriyle evlenmelisin diye baski mi goruyorsun?
    neden bu acele?
    ikiside olmazsa ikisinide birak, gercek mutlu olabilecegin biri cikacaktir karsina.