Karbonatla silikonlu ve yipranmis saclardan kurtulun

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve GuerillaTanya tarafından 7 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2011
    Konu Sahibi : GuerillaTanya
  1. GuerillaTanya

GuerillaTanya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar,

burada bir cok konuda birbirimizin deneyimlerinden yararlaniyoruz. Bende size uzun arastirmalarim ve denemelerim sonucu oldukca basarili buldugum bir formülü aktaricam. Belki duyanlar olmustur. Karbonatla sac yikama uygulamasini.

Simdi öncelikle benim hikayeme gelecek olursak, saclarim binbir boya ve röfle yüzünden tahmin edersiniz ki yipranmis, kirik ve havada ucusuyorlar(di) (hala yipranmisk var biraz).
    Bir alman forumu var sadece sac bakimi üzerine. Orada okudugum olay su: silikonlu ürünler sacimizin parlak görünmesini saglarken, asil kiriklari aslinda altinda barindiriyor. Yani sacimiz cok parlak görünsede alt tabakasi aslinda kiriklarla dolu. bunu yapanda silikondur. bu yüzden ne kadar kiriklarinida aldirsak hep tarak gibi görünür saclarimiz ve zor uzarlar. bende normal silikonlu sampuandan dogal ürnlere gecmeye karar verdim. bu gecis de zaman aliyor tabiki. simdi dogal bir sampuan alinca o silikonlar gitmiyor. gidermek icin karbonatla yikamamiz lazim.

1 cay kasigi karbonati 1 cay kasigi silikonsuz sampuanla karistirip sacimiza sürüyoruz. bekletmeden yikiyoruz. en önemli nokta: Hemen bir sac kürü aliyorsunuz, silikonsuz. yarim saat-1 saat bekletip yikiyorsunuz.
    haftada 1 kez 1 ay boyunca uygulaniyor (yani 4 sefer).
    Daha sonra saciniz silikondan kurtuldugu icin kiriklara elveda diyip dogal ürünlere gecis yapabiliyorsunuz. sacinizda daha saglikli uzuyor :)))

karbonati 1 cay kasigi ile kullandiginiz taktirde, ölcüyü kacirmazsaniz hic bir zarari yok.

hanimlar bu yöntemi kesinlikle tavsiye ediyorum. dogal ürünlere organik de deniliyoruz sanirim almanyada bissürü kozmetik ürünler var orada nasildir bilmiyorum ama aktarlarda kesinvardir dogal sampuanlar ve kürler...

hadi sizde baslayin ve hikayenizi yazin :)))

2. 8 Mayıs 2011
  3. NuttyPrincessss

NuttyPrincessss gelecegin ögretmeni .. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bu kürün hızlı uzamaya etkisi var yani . peki siz bu yöntemi ne zamandır uyguluyorsunuz ve degişiklikleri biraz daha açıklayıcı anlatırmısınız ? :KK71::KK71::KK71:

4. 8 Mayıs 2011
  5. GuerillaTanya

GuerillaTanya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kimyasal ürünlerin saciniza vermis oldugu yipranmisliktan kurtuluyorsunuz. saciniz daha dogal, gür ve parlak görünüyor.
    ben 4 haftanin sonunda sacimdaki silikonlardan kurtuldum ve hep organik ürünlerle bakim yaptim.

sonuc:
    kimyasal ürün 4 hafta öncesi

4 hafta sonrasi organik ürün

6. 8 Mayıs 2011
  7. NuttyPrincessss

NuttyPrincessss gelecegin ögretmeni .. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi biraz . gerçektende fark varmış burada maşallah saçlarınızı çok güzelmiş ..:KK1::KK1::KK68::KK68::KK68::KK71::KK71::KK71:

8. 9 Mayıs 2011
  9. Tortellini

Tortellini Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben anlamadım organık urunden kastınız ne ? artık kafam bulandı herseyı uygulamaktan ..
    Ben sınamekı kurunu uyguluyorum her hafta . bunun harıcınde saçlarımı karbontla yıkasam yararmı kı ? doğal sampuan nerrden bulcam emın olamıyorum kı doğallarmı dıe

10. 16 Mayıs 2011
  11. mavikus

mavikus Kınalı Kuzuu :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    Saç kürü nedir acaba?

12. 30 Mayıs 2011
  13. indescribable

indescribable sabırsız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    silikonsuz şampuanda takıldım ben :) anlamam ki hangisi silikonlu hangisi değil.

önerisi olan?

14. 1 Haziran 2011
  15. mavis87

mavis87 Tek sevdam vatanim... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Benim bildigim silikonlar bunlar:
    Dimethicone
    Cyclomethicone

-icon ve -oxan olarak bitenler silikonmus bildigim kadariyla...

16. 4 Haziran 2011
  17. emotionn

emotionn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bu silikonsuz şampuanın ismi ne :KK34:

18. 9 Haziran 2011
  19. BBD

BBD Aşık! Üye

Beğenileri:
    356
    Ödül Puanları:
    83
    şampuanların içinde -icon ve -oxan ile bitmeyen ne var kiii =)

bir de doğal ürünler boyasız saçlar için uygun olabilir ama boyalı saçı karman çorman yapıyor sanki :S