Kardeş düşünenler???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Larosw tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Larosw
  1. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    selamlar..
    1.5 yaşında kızım var.. ve bana tekrardan heves geldi sositososito
    babamızda istiyor ama cesaret işi..
    sizce çokmu acele ediyorum :1ninca: düşüncem : seneye kucağıma alırsam kızım 2.5 yaşında olur ve ikisi bir arada büyür kardeş,arkadaş olurlar vs.
    varmı benim gibi olupta hamile olan yada olmak isteyen??
    Karışıklardayım fikir lütfen boshayallersmile
    Sevgiler...

2. 8 Temmuz 2010
  3. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    cesaretinden dolayı seni tebrik ediyorum:hooray: bu ödülde sana :)))

4. 8 Temmuz 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Sana şunu söliyim onlar eskidenmiş,2 si bir arada büyür gider mantığı,gerçekten sana yardımcı olacak birisi yada birileri varsa düşün..Yengem bizzat yaşıyo,Oğlu 2 yaşını geçtikten sonra doğum yaptı,zor oluyo gerçekten,Evde yardımcısı var annemde ona yardımcı ama sonuçta o bir anne ve ikisininde ona ihtiyacı var,yengem annemin değerini ikinciyi doğurunca anladım diyor..Gerçekten kolay değil,ki abim çok yardımcıdır,annem üst katında her şekilde yardımcı oluyo ama büyüğü ne isterse annem yapsın demeye ve yemek yememeye başladı,eskiden babasından ayrılmayan çocuk şimdi daha çok annesinin peşinde..kardeşini de çok seviyo görünüyo ama tamamen kıskançlıktan olduğunu düşünüyoruz..tabi yine de ben hallederim diyosan senin bileceğin bi iş:)
    Ben olsam 4-5 yaşına girmesini beklerdim..

6. 8 Temmuz 2010
  7. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim kimsemde yok eşim gece evde olmuyor işi yüzünden annem çok uzakta eşimin tarafıda kendilerine müslüman ki adanadalar ben ankara..
    yalnızım..
    diyeceksinizki bu şartlarda dahada büyük cesaret işi..
    ama kızım oynasın oyalansın diye akşama kadar dışarıdayız sokak kedisinden beter :)
    kışında evde sıkıntıdan patlama modu.. ne gelen var ne giden birbirleriyle oyalanır-ız diye planladık ama
    yazdıklarında çok mantıklı norsis teşekkür ediyorum..
    sehrayin sanada :)

8. 8 Temmuz 2010
  9. aysenfatos

aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    iki çocukla ilgilenmek kolay değildir elbette ama aradaki yaş farkı ne kadar çok olursa ileriki yaşlarda problemler dahada çoğalıyor benim gözlerim bu yönde ne kadar doğrudur bilemem :KK46: ben hep yaş farkı için 3-4yaş ideal diyenlerdendim ve şuan hamileyim kısmetse çocuklarımın arasında 3,5yaş olacak

10. 8 Temmuz 2010
  11. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bizimde maddi olanaklarımız daha iyi olsaydı ben çalışmak zorunda olmasaydım karnımdakini doğurduktan sonra ikinciyi çok geciktirmezdim.Bende aysenfatoşa katılıyorum yaş farkı ne kadar çok olursa olsun 2 çocuk bir arada büyüyünce mutlakaki sıkıntı oluyor.Hem yaşlarının birbirine yakın olması ilerdeki hayatlarında onlar için çok büyük bir avantaj olacaktır.

12. 8 Temmuz 2010
  13. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Evet belki onlar için ileride ii olabilir,ama gerçekten dışardan bakmakla içinde olmak çok farklı,yengemi bizzat görerek şahit oluyorum,eskiden babasıyla herşeyi yapmaktan hoşlanan oğlu şimdi suyunu bile annem versin diyo,biri uyanınca diğeri onun sesinden hemen uyanıyo..Sonrası kolaydır belki ama ilk 2 yıl bence çok zor olacaktır..Yengem yaşlandığımı hissediyorum diyo bazen,Birde yardım alacağı çok kişi var,mesela küçüğü uyumayınca sabah 7de anneme çıkartıyo 9-10a kadar annemde kalıyo,yerine göre bi şey yapacaksa yine anneme bırakabiliyo ama yardım edecek birileri yoksa gerçekten cesaret işi..
    Hani dışarıdayız kızıma da bi meşgale olur diyosun ya,işte o eminim dışarıda mutludur ve bu seferde yeni gelen bebek yüzünden dışarı çıkamadığını düşünecektir...Daha çok sinir bile olabilir,onun şuanda sana ihtiyacı var yeni bir bebeğe değil :KK66:
    Bir de onlarda 5-6 yaşına kadar ben merkezcilik var,herşey için ben diyorlar çocuklar bu yüzden ister istemez kıskançlık oluyo..Tabiki herkesin düşüncesi farklıdır,bende saygı duymayı bilirim :)

14. 8 Temmuz 2010
  15. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tamam norsiscim sende haklısın ama ablamın kızlarının arasında tam 8 yaş fark var abimin çocuklarının arasındada 8 yaş fark var.Yaş araları ne olursa olsun kıskançlık oluyor kardeşler arasında.Ama ileride çok iyi olur onlar için.Çünkü biz 5 kardeşiz ve hepimizin arasında 2 şer yaş falan var yani sıra sıra,küçükken bizde birbirimizi kıskanırdık ama şu anda hepimiz birer yetişkin olduk ve birbirimizin en büyük destekçisiyiz ve yaşlarımız yakın olduğu için hepimiz birbirimizi daha iyi anlıyoruz.Ben inan çok memnunum bu durumdan.Ve benim çocuğumda bu güzelliği yaşasın isterim.Tabii bu benim fikrim

16. 8 Temmuz 2010
  17. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim durumumda aynisi cnm
    1.5 yasinda bir oglum var suan yeni hamileyim kimsem yok yardimci ama allah yardim eder isallah en azindan ogluma arkadas olur

18. 8 Temmuz 2010
  19. cicekcicek

cicekcicek Annecik Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ikiz gibi büyürler ben hamileym şuan 1 buçuk yaşında oğlum var. tek çocuğum ben oğluş da tek kalmasın hem fazla yaş farkı olmayınca kanka gibi oluyo kardeşler