Kardes iliskileri

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Gxuxlsxuxm Sultan tarafından 26 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Gxuxlsxuxm Sultan
  1. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Selam kizlar, sizlerinde bu konudaki düsüncelerinizi merak ediyorum:

Kardesleriniz icin kendinizi ne kadar sorumlu hissediyorsunuz???

Mesela biz 5 kardesiz, bundan 5 ay evvel annemizi kaybettik malesef:çok üzgünüm:

Baba var ama ilgilenmiyor yani görüsmüyor bizlerle annemle babam bosanmisti:çok üzgünüm:

Hadi ben ablam ve kiz kardesim yine bir sekilde hayatimizi kurtardik ama iki erkek icin cok endiseleniyorum cok yoruyorlar bizi cok üzüyorlar.Çok üzgünüm çoook

Faydalari olmasin ama zararlarida cok yani inaninki biktim artik kendi problemlerimi unuttum onlarin dertlerinle ugrasiyoruz... he birde nankörlük diz boyu:nazar:

Ne düsünüyorsunuz, ne zamana kadar kendinizi sorumlu hissedersinizfisfisfis

2. 26 Ağustos 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    kardeş olunca,bunun zamanı yok arkadaşım...
    ömür boyu sorumluyuz birbirimizden...
    ama sizide bu kadar üzmeye,yıpratmaya hakları yok...
    bir şekilde konuşup,kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini söylemeniz gerekiyor bence...
    sevgiler...

4. 26 Ağustos 2008
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ah be güzelim konusmak anlatmak keske cözmeye yetse!!

Sürekli konusuyoruz sürekli anlatiyoruz ve sürekli yine ayni tablo

23 ve 26 yasinda adamlar artik

6. 26 Ağustos 2008
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    işleri,güçleri yok mu kardeşlerinin canım ya?*

8. 26 Ağustos 2008
  9. lalsuu

lalsuu lalsu Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    113
    Valla kardeş deyince akan sular duruyor benim için..ben evlenmeden ona belli miktar her ay gelir sagladim..evlenince eşin nasil tepki vereceğini bilmediğimden şimdi sorun yok..kendin iyi durumdayken destek esirgemeyi yürek asla kaldirmaz..o canim ya..

10. 26 Ağustos 2008
  11. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    iki kardeşim var bacıma canım feda.erkek kardeşim iyi olsun ama mümkünse uzak dursun.babam öldürüldü,erkek kardeşim burdayken attı tuttu savcının odasında benim başım belaya girmesin davacı değilim dedi.siz olsanız ne derdiniz?kızkardeşim hepimize karşı hem fedakardır hem sitem bile etmez.bi böbreğimi kızıma birini kardeşime veririm o kadar yani.

12. 26 Ağustos 2008
  13. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    En büyükleriyim, annem babam sağ ama ben hep sorumlu hissederim kendimi. Her gün görüşüyoruz zaten. Birbiirmizi kırmadık. Allaha şükür herkes kendini kurtarmış vaziyette. Birbirimize çok bağlıyız.
    Allah onları bana bağışlasın.

14. 26 Ağustos 2008
  15. l_eyla

l_eyla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gülsüm Sultan kardeslerinin yaslarida ufak diilki yanlis anlama birsey sorucam Annen yasiyorken iki kardesinde böylemiydi yoksa Anne vefat edince biraz kendilerini biraktilarmi???

16. 26 Ağustos 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Biri calisiyordu isten cikarildi, evli ama esi daha türkiyede onu getirmek icin calismasi gerekiyor lakin hic cabalamiyor kendini cok salldi dünya yansa umurunda degil

Kücügü ver gezsin tozsun arkadaslarinla takilsin bügün nisanlisi nisani atti cok üzüldü ama kiz yerden göye kadar hakli calismayan etmeyen adami napsin

Konusuyoruz her zaman yapmayin oglum etmeyin oglum ne zamana kadar hep biz sizi kurtaricaz ne zamana kadar böyle bos bos geziceksiniz lakin ne fayda:çok üzgünüm:

Vallaha bilmiyorum kizlar annem vefat ettiginden beri sanki darmadagin oldu hersey tabiki biz yine destek olmaya calisiyoruz ama kendime soruyum bazen ne zamana kadar???

Benimde problemlerim yokmu? Benimde birgünden birgüne onlarla gurur duymaya hakkim yok mu bir abla olarak? Usandim artik inaninki usandim:çok üzgünüm:

18. 26 Ağustos 2008
  19. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim ya..sen "anne" olmussun artik onlara anlasilan..bu pek tabii guzel birsey..ama bence suana kadar yaptigindan daha farkli birseyler yapmaya calis onlarin iyiligi için..gerekirse tepkini fazlasiyla ortaya koy..bir söz var : "davranişlar,kelimelerden cok daha fazla konusur,cok daha fazla sey anlatir" diye..eger maddi desteginiz varsa onu kesin yada bi iş karşiliginda devam ettirin..bir şekilde onlari calismaya yonlendirmek lazim..aklima suan gelen bunlar..hatta gerekirse bir psikolog yada sosyologdan yardim alin..

Allah yardimciniz olsun canim a.s.