kardeş kıskançlığı...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve simelya tarafından 15 Ocak 2007 başlatılmıştır.

15 Ocak 2007
    Konu Sahibi : simelya
  1. simelya

simelya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam...bu konu daha önce acildimi bilmiyorum ben söyle bi gözden gecirdim göremedim...benim iki kizim var biri 9 biri 12yasinda...bunlar öyle kavga ediyorlarki sanki iki düsman ülke,büyügünün kücügüne anlayisi yok kücügünün büyügüne saygisi yok en ufak birseyden tartismaya basliyorlar...saatlerce anlatiyorum duygusal yönden yaklastim olmadi sert tepki verdim olmadi kendi hallerine biraktim yine olmadi...ayy yakinda ben ikisinide terk edip timarhaneye siginacam valla:)) ayy yaslari büyük degilki evlendirip kurtulayim:) hersey sakada el elden üstündür atasözünden yola cikarak sizlere bir danisayim dedim sizce ben bunlarin ikisinide evlatlikmi vereyim:)))

2. 15 Ocak 2007
  3. chatlak

chatlak özgür Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    simelya cnmm saka yapıoor olmalısın herhalde ne evlatlık vermesi bunlar gayet doğal seyler benimde kız kardeşim var eskiden hiç anlaşamaz her gün birbirimizi yerdik sen ne yapsan kar etmez ama ne bilim bi imkan varsa ayrı yerlere tatile gönder biri evde kalsın biri bi akrabanın yanına gitsin ceza deil bu tatil gibi yap biras birbirlerinden ayrı kalıp özlesinler bi süre kavga etmezler ama bu kalıcı çözüm deil tabii ki bu kavgalar her kardeş arasında mutlaka olur üzülme zamnla geçerr

4. 15 Ocak 2007
  5. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Aralarında sadece üç yaş fark var yani büyüğün pek bir ablalık vasfı olmuyordur mesela benim ablamla aramda yedi yaş vardır yıllardır bana abladan çok annelik yapmıştır şimdi evli ve ben neredeyse ondan çekindiğim kadar annemden çekinmem saygı duyarım ona ama çocukken sanırım onunda tam ergenlik zamanlarındaydı sudan sebeplerle bile olsa aşırı kavga ettiğimizi hatırlarım tamda dediğin gibi iki düşman ülke gibi bunun sebebide yine ablamın o zamanlarki bunalımından kaynaklandı burada çözülmesi gereken üç yaş bile olsa aralarında ablanın kendini abla gibi görmesi ve kardeşine yol göstermesi anlayış göstermesi,sanırım ikisiylede ayrı ayrı konuşmayı denesen önce ablayla sonra kardeşiyle belki bir işe yarar.

6. 15 Ocak 2007
  7. simelya

simelya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tessekkür ederim arkadaslar...ceo dedigini denedim bir sene kücügü gitti tr ye ablasi bizle kaldi,abla diyorduki ohh be damla yokken ne rahatim anne o hep orda kalsin gelmesin diye:))diger sene abla tr ye gitti kücügü benle kaldi,ama kücügü daha vicdanli daima ablasinin ne zaman gelecegini sorup durur...mesure bi konuda haklisin galiba abla su aralar hormon degisimi geciriyor ve ablalik yapmak istiyor ama diktatörce yapiyor...bagirip cagiriyor en son tokati basiyor...niye vurdun dedigim zamanda beni cok sinir etti diyor...galiba 2,3 sene bu böyle gidecek...bende onlarin ikisinin arasinda saclarimi yolmaya devam edicem:))ayy cocuk yetistirmek zor anam zooorrrrr...

8. 15 Ocak 2007
  9. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evlatlıkmı veriyim şakası bile hoş değil .evlat yetiştirirken saçta yolacaksın, başını taşlarada vuracaksın.
    biz nedenlerini bilmiyoruzki, neden didişiyorlar esas nedenler önemli.
    bence pisikolok yardımı almalısın .bu sitede var... onlara danış.
    sabırlar diliyorum....

10. 15 Ocak 2007
  11. tutuklu

tutuklu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben de ablamla çok kavga ederdim,annem de benzer cümleleri kurardı,bu kardeşliğin kuralı.... şimdi 21 yaşındayım,atrık hiç kavga etmiyoruz,dua et ki oğlun yok,erkek kardeşimle hala kavga ediyorum da :)) kulaklarını kapat otur,takma onları :)

12. 16 Ocak 2007
  13. tuluat

tuluat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Simelya, bu tarz olaylar bütün kardeşlerde olan şeylerdir ve belli bir zamana kadar maalesef devam eder.Özellikle kız kardeşler arasında... Ayrıca benim daha vicdanlı, merhametli, ablamınsa daha sert, dediği dedik ve daha inatçı bir yapısı var. Hatırlıyorum da ablamla (aramızda 2 yaş var) çocukken oyuncak kavgası, biraz büyüdüğümüzde üstünlük kavgası daha da büyüdüğümüzde (buluğ çağında) kıyafet kavgası yapardık. :)) Düşünsene kaç tane kardeş vardır ki kavga etmeyen yada sonradan birbirine düşman olan. Tabi bunun boyutları her ailede farklı olabilir.Ne kadar kavga etsek de annecim her zaman bana, " o senin ablan saygılı ol, senin kötülüğünü istemez" ablama da "sen ablasın, o senden küçük, onu koruyup kollayacak olan sensin" ve buna benzer şeyler söylerek ikimiz arasında ki orta yolu bulmaya çalışırdı. Şimdi ise (tabi bunu çook uzun bir süre önce anladım).
    ablam benim her şeyim,canım... annemden sonra, iyiliğimi ve mutluluğumu görmek için elinden geleni yapacak sayılı insanlardan. Ve anne sevgisi nasılsa, kardeş sevgisi de eş değer benim için. Şimdi ise aklımıza o eski kavgalarımız geldiğinde gülüp geçiyoruz... Üzülme, onlar olgunlaşmaya başladıkların da, hayata atıldıklarında birbirilerinin değerini daha iyi anlayacaklar. Ama orta yolu bulmak yine sana düşüyor.

14. 16 Ocak 2007
  15. simelya

simelya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tessekur ederim arkadaslar...ben caresini buldum galiba aksam karsima aldim ve dedimki,siz bilirsiniz bu kavgalariniz devam ederse ikinizin odasini birlestiricem...anam aksamdan beri bir iyiler bir iyiler sormayin:))

16. 20 Ocak 2007
  17. EU3

EU3 Guest

cok iyi yapmissin nasilda kuzu gibi olmuslar cici hanimlar :=))

18. 20 Ocak 2007
  19. sekinci

sekinci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    simelya valla iyi fikir bebişlerim olunca bende bu taktigi kullanayım madem işe yarıyo