kardeş sevgisi

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve su_perisi_1907 tarafından 19 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : su_perisi_1907
  1. su_perisi_1907

su_perisi_1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben bu sene 21 yaşına girdim kız kardeşim ise 17 yaşına girdi ben üniversiyteye gelene kadar hiç ayrılmazdık kardeş değilde arkadaş gibiydik giydiğimiz elbiselerin bile renkleri aynıydı daha sonra ben üniversiteye geldim ayrılığımız hem kardeşimle hemde ailemle çok zor olmuştu bu sene 3 senem eve her seferinde gitmek için can atardım eve gitceğim ilk gün otobüsten iner inmez boynuma sarılırdı öperdi doya doya ablacım canım ablacım geldi diye ve o gece hiç bitmesin isterdim sabahlara kadar konuşur dertleşirdik sabahları ben uyanmadan bana güzel bi kahvaltı hazırlar öperek benı uyandırırdı tabi arada kavgalarımızda olurdu ama hiç bir zaman saygısızlık yapmaz ben suçluysam gider özür dilerdim o suçluysa benden özür dilerdi en sonunda gitme vaktı gelmişti benı uğurlamaya gelemezdi ağlamaktan doya doya sarıluır gitme ablacım diye ağlardı her gün benı arar sesi duyar mutlu olurdu orta okulu bitirdikten sonra okumadı kardeşim okumak istemıyorum dedi bizde zorlama yapamadık çünkü ilkokula başladığında bile kaçar gelirdi okulu hiç sevmezdi daha sonra babamda çalışmasına izin vermemişti durumumuz iyiydi en sonunda evde sıkılmış bayram zamanında teyzemler gelmişti fethiyeden oraya götürmek istediler kardeşimi bize yardım eder hemde vakıt geçirir diye ailemde tamam dedi orda çalışırken bi çocuğa gönlünü kaptırıyo tanışıyolar ve çıkmaya başlıyolar kardeşimden 8 yaş büyük aradan 2 ay geçiyo ve ben evde tek başıma otururken bi telefon geliyor tayzem kardeşin kaçtı kocaya diye haber veriyo ben ne yapacağımı hiç bilemiyordum beynımden vurulmuştum hiç beklemiyordum hemde hiç kim aklına girdi nasıl oldu haberim yoktu
    daha sonra annemleri arıyorum annem telefonda ağlıyor hıçkıra hıçkıra babamı arıyorum babamda aynı şekilde babam her türlü suçu affeder ama bunu affetmezdi bunu bile bile nasıl yapar babam evlenmelerine tamam dedi başka yapcak bişey yoktu çünkü 1 ay öncede evlendiler düğününde ne ben vardım nede ailem tek başına bizsin yaptı anlayacağınız ailem bir ömüğr boyu barışmaz ve ben katrdeşimi en son 3 ay önce gördüm ve artık ne zaman görcem bilmiyorum burnumda tütüyosizce ailemi ezip kardeşimi görmeye gitmeliyim veya kardeşimim hiç görmemeliyim mi?

2. 19 Mayıs 2008
  3. Yaxsxama Dair

Yaxsxama Dair Hercai hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kardeş sevgisi bambaşka bişey,bir kenara bırakabilecek bir sevgi değil, bence hayatta sadece aile bireyleri (anne baba ve kardeşler)dışında herşeyden vazgeçilebilir,bence kardeşini görmelisin onun sizin sevginize ve ilginize hayatı boyunca ihtiyacı var,bir hata yapmış olan olmuş keşkelerle yaşamanın kimseye faydası yok,ve hayat çok kısa bence sana bu bağlamda büyük rol düşüyor aile yapınızı bilemiyorum ama kardeşin ve anne baban arasında bir köprü vazifesi görebilirsin.

4. 19 Mayıs 2008
  5. su_perisi_1907

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım benım çok teşekkür ederim doğru söylüyosun ben çok denedim annemı ikna ettim ama bama hayır dedimi olmuyo bende görmeyi çok istiyorum ama babam telefonda konuşmaya bile karşı eğer gidersen benı çiğnemiş olursun dedi sonuçta ata bende arada kaldım ne yapcağımı bilmiyorum ama bi taraftanda o gece aklıma geliyo annemın o ağlayışarı hallerinin perişanlığı babam 1 ay boyunca insan içine çıkamayışı bunlar aklıma geldikçe kzıyorum inan eve gitmek istemıyorum artık...

6. 19 Mayıs 2008
  7. denef72

denef72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zaman herseyin ilacıdır arkadasım.zamanla ailen kız kardeşinizi kabul edecektir.sabırlı olmalısınız.ayrıca et tırnaktan ayrılamaz.ayrılmamalıda.umarım en kısa zamanda kardeşinizle görüşürsünüz.bencede görüşmelisiniz.düşmanınız degilki.onunda size ihtiyacı olabilir.o zaten dügününe gitmediginiz için çok acı çekmiştir.hayat kısa ve ölümlü....kin tutmamak gerekir ve ailenizle onun arasında köprü olmalısınız.sevgilerimle.a.s.a.s.a.s.

8. 19 Mayıs 2008
  9. kokohantes

kokohantes Bir bedende 3 kalp :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bence kesinlikle görüşmelisin.Zaten düğünde yalnız kalarak bi ceza çekmiş.Olan olmuş artık siz görüşmeseniz de olaylar düzelecek mi hayır.Bence görüş canım hem yalnız olmadığını,en azından senin onun arkasında olduğunu hissettir.Ailen de zamanla affeder.Evlat sonuçta ne kadar kızsan da küssen de evlat.Bence yalnız bırakma kardeşinia.s.

10. 19 Mayıs 2008
  11. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    kardeşiniz bir hata yapmış, aileniz kırılmakta haklı ama siz görüşmeye devam edin.
    yaşı da küçük, hayat tecrübesi çok az. başka hatalar yapmasını siz engelleyebilirsiniz. ailenizi ezmek gibi düşünmeyin. olur da evliliği kötü giderse sizi destek bilsin, kendini yalnız hissetmesin.

12. 19 Mayıs 2008
  13. Yaxsxama Dair

Yaxsxama Dair Hercai hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Zaman herşeyin ilacı canım,zaman ve sabır! Anne ve Baban yüreklerinin acısıyla şuanda doğru düşünüp doğru kararlar alamıyorlar ama eminim ki zaman olumsuz duyguları yok edecektir et tırnaktan ayrılmaz.Kardeşine destek olmalısın,Anne ve Baban her hareketini kontrol ediyormu, Senin kardeşinle konuştuğundan haberdar olabilirlermi hemen, bilemiyorum ama lütfen kardeşine destek ol,zaten o şuanda bir bocalama devresindedir ailesinden uzak yeni bir yaşama adım atarken.........
    Allah yardımcınız olsun.

14. 19 Mayıs 2008
  15. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Aynı kanı taşıyorsunuz, aynı karından doğdunuz ikiniz de..
    Annen ve baban şu an çok acılı eminim, hazmedemiyorlar bunu..
    Ama en kardeşini görmeli ve ailenle kardeşin arasında köprü olmalısın.
    Hepiniz kardeşini yalnız bırakırsanız, yarın birgün Allah korusun evliliği yolunda gitmezse ortada kalır yavrucak..
    Ona destek olmalısınız bence.
    Ailen de zamanla durumu kabullenecektir.
    Allah yardımcınız olsun..

16. 19 Mayıs 2008
  17. su_perisi_1907

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım yazdıklarınız benı çok mutlu etti umarım dediğiniz gibi olur barış sağlanır ama uzun zaman sonra olcağı kesin ben sadece bunu biliyorum eğer tabi olursa ben elimden gelenı yapcam et tırnaktan ayrılmaz ilk defa sülalede başımıza böyle bir şey geliyor allahta kımseye göstermesin

18. 19 Mayıs 2008
  19. su_perisi_1907

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben onu ne kadar kızgın ne kadar öfkeli olsamda kardeş sonuçta hep onun arkasında olmalıyım ama ata sonuçta ezipte geçilmiyo inan babamı yumuşatmak için herşeyi denedim babam çok güler yüzlü cana yakındır tk affetmeyeceği şey budu onuda yaptı ama bundn onrada vazgeçmiycem bakalım ne olacak çok teşekkürler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.