Kardeşimle başım çok büyük dertte :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve minnick tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : minnick
  1. minnick

minnick rütbesizim benn... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 20 yaşında bir kız kardeşim var.Üniversite 1'i bitirdi.Şehir dışında okuyor.Bir erkek arkadaşı var.Anneme falan anlattı annemle ben biliyoruz.Çocuk kardeşimi resmen yönetiyor.Onun lafından çıkmıyor resmen onun oyuncağı olmuş ve bizlere sürekli yalanlar söylüyor.Ona iyilikle anlatmaya çalıştım ama anlamıyor.Dün babama arkadaşımda kalacağım diye izin istemiş babamda gönderdi.Annemde şüpheleniyordu acaba gerçekten arkadaşındamı kaldı yoksa çocukla mı birlikte diye.Çünkü bu güne kadar çok yalanını yakaladık.Bugün kardeşimle tartıştık.Dedim sen dün nerde kaldın söyle bana.Kem küm etti.Üstüne yürüdüm söyle nerde kaldım dedim.Çocuğun evinde kalmış :1shok:
    Kızlar çok büyük şoklar içindeyim ne olur akıl verin bana.Ağlayarak yazıyorum bunları.Dedim bu olanların hepsini annem ve babam en kısa zamanda bilecek haberin olsun.Bana sen bana hesap mı soruyorsun diyor.Ben artık baş edemiyorum.Babama söylesem onu öldürür.Okula falanda göndermez.Kızlar ne olur yardım edin.Şuan yanımızda bunları yapıyorsa şehir dışında okulda neler yapmıyordur...
    Kızlar fikire ihtiyacım var ne olur yardım edin.Babama söylemelimiyim...
    (Ve biz çocuğun pek tekin bir çocuk olmadığına kanaat getirdik)

2. 30 Temmuz 2009
  3. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    siz elinizden geleni yapmissiniz canim

babana söylesen öldürür diyorsun ama söylersenizde bu sekilde onu dahada kaybedebilirsiniz

sizden dahada uzaklasip hic icinden cikilmicak sorunlara yol acabilir

birak ne hali varsa görsün diyemiyorum bile, cunku benimde bir kiz kardesim var o durumda ne yaparim bilmiyorum

4. 30 Temmuz 2009
  5. dilekdilek

dilekdilek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok zor bir durum iki ucu bilmem ne değnek derler söyleseniz ters tepebilir söylemeseniz kız kardeşiniz yanlış yollara sapabilir. Siz ve anneniz arkadaşca davranarak üstesiden gelmeye çalışın yada arkadaşlrın sözleri o yaşlarda daha önemlidir en yakın arkadaşıyla irtibata geçip durumu anlatıp yaptığın yanlış olduğunu onun söylemesini felan isteyin. Benimde katdeşim var kendimi sizin yerinize koydum napardım bende bilmiyorum Allah yardımcınız olsun.

6. 30 Temmuz 2009
  7. BULUTOLSAM

BULUTOLSAM ben ona resmen aşığım.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım ne kadar üstüne gidersen o kadar ters teper.babana söylersen olay çok farklı boyutlara taşınabilir.
    annenle birlikte kardeşinle konuşsanız.
    ama uygun bir dille

8. 31 Temmuz 2009
  9. minnick

minnick rütbesizim benn... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar benim korkum, bu çocukta kardeşimle birlikte şehir dışında okuyor.Aynı okuldalar.Hadi biz burda birkaç ay sahip oluruz onunla iyi niyetle konuşuruz ama şehir dışında da onları takip edemeyiz ki!Tek çare okulunu bıraktırmak olacak.Onun sözüne güvenip okula gönderemeyiz.Ama bu seferde okul hayatı mahfolacak.Anneme söylesem annemde çok pasiftir bu konularda.Bir şey diyemez yapamaz.Çocuğu bulup uzak dur falan diye konuşsak burda uzak dururlar okula gidince yine eskiye dönerler.Ve benim korkum bu çocuğun okulun bulunduğu şehirde evi varmış.Allahım burda bize yalan söyleyip bunları yapan orda neler yapmaz.Delireceğimmm...

10. 31 Temmuz 2009
  11. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.663
    Ödül Puanları:
    163
    Kardeşinizin üstüne bu kadar tepkili gitmeyin, siz bağırıp çağırdıkça kardeşiniz inadına yapar. Bence empati kurun ve daha ılımlı yaklaşın, ona çocuğun pek tekin biri olmadığını söyleyin, kendisinin bu konuyu araştırmasını isteyin.
    Tabi bu arada çaktırmadan takip edin ki bir hata yapmasın.

12. 31 Temmuz 2009
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    anneye söyleyin. babaya sakın. annede babaya demesin. anne kız alın. karşınıza konuşun...sizde, bir gün erkek arkadaşıyla tanışmak istediğinizi söyleyin. bir yere kahve içmeye davet edin. sizin arkasında olduğunuzu kardeşinizi kolladığınızı bilsin.yaptığı şeyin sorumluluğunu kaldırıp kaldıramayacağını eğer yaşanan bir şey varsa, kardeşinizle konuşun. bunun ona eğer ayrılık olursa nasıl bir yıkım vereceğini bunu kaldırıp kaldıramayacağını yumuşak kızmadan arkadaş gibi ,anlatın.
    .oğlanın tekin olmadığını söylemişsiniz. birde. bunu açarmısınız. ne gibi yanlışları var.... .

14. 31 Temmuz 2009
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Tekin biri değil derken neyi kastediyorsunuz???
    Sizin kızdığınız erkek arkadaşının evinde kalması mı?
    tekinsiz bir erkek arkadaşı olması mı?
    Size yalan söylemesi mi?
    Bunları açıklarsanız yorum yapabilirim...
    Bu şekliyle konu pek de açık değil...
    Ayrıca kardeşiniz 20 yaşında, yani çocuk değil... Okulunu bıraktırmak falan bilemiyorum bence bana biraz fazla üstüne düşüyorsunuz gibime geldi...
    20 yaşında bende ünivdeydim, ve bende erkek arkadaşlarımın evinde kalıyordum bazan, evlerinde kaldı diye illa onla birlikte oldu anlamına gelmezki...
    Bence durumun aslını astarını sakince konuşarak öğrenin, ilişkilerinin boyutu ne durumda, falan bunları arkadaşça konuşarak öğrenin ve ona göre bir çözüm arayın....

16. 31 Temmuz 2009
  17. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Kardeşinle güzel güzel konuş.Bu kadar tepkili yaklaşım onun inadını körükler.ıspat çabasına girer daha kötü.Ona bence erkek arkadaşının iyi biri olmadığını da söylemeyin.Erkek arkadaşıyla konuşun,biraz yakın olun erkek arkadaşına da.Zamanla kötü niyetli birisiyse zaten kardeşin kopacaktır ondan.
    Bu arada ne yaparsanız boş,şu anda yaşadığını doğru sanıyor,ne derseniz deyin onun doğrusu doğrudur maalesef.Takip altında tutun,gerekirse anne ve baban onun yanına ara ara giderek küçük baskınlar düzenlesin
    Kontrol edildiğini bilmekten hoşlanmasa bile,tedirginliği onu yanlış yapmaktan korur umarım.
    Ne diyeyim,çoook zor,kolay gelsin..

18. 31 Temmuz 2009
  19. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    sakın kardesının hayatını mahfetme...
    babana soyleme okuldan almasın sen ablasın ve kardesın en kolay sana acılır..onun sana olan guvenın sarsma annenle hallede bılırsın cocuklanda gorus cıddı sekılde uyarını yap..
    kardesınede nasıhat ver ılk senesıdır belkı kendını kapdırmısdır olabılır..
    ama duzelırde ..