Kardesiyle ayni eve gelin giden/kiz alan var mi aranizda

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve _chocolate_ tarafından 4 Ocak 2010 başlatılmıştır.

4 Ocak 2010
    Konu Sahibi : _chocolate_
  1. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Herzaman merak etmisimdir mesela insan enistesinin / yengesinin kardesiyle evlenince nasil oluyor. Yani mutlaka her evlilikte yasanan problemler diger kardeslerede yansiyor mu yoksa aksine daha mi uyumlu oluyor?

Tanidigim cok kisi var böyle evlilikler yapan bana biraz riskli gibi geliyor bu konuda tecrübesi olan var mi? :uhm:

2. 4 Ocak 2010
  3. zeytin gxoxzlxux

zeytin gxoxzlxux Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben kardeşimle değilde dayımla aynı eve geldik dayım görümcemle evlii hiç sorun olmadı şimdiye kadar çok şükür herkes kendini bildikten snra bişey olmaz niye onun evliliğindeki sorun bana yansısın ki yada tam tersi benimki niye ona yansısın ikimizinde farklı evlilikleri neticede....

ayrıyetten biz beraber çok iyi vakit geçiriyoruz tatile falanda gisiyoruz beraber ailece çok güzel geçiiyoo bizde bi sorun yok :nazar:

4. 4 Ocak 2010
  5. zeytin gxoxzlxux

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ama şu konuda riskli olabilir mesela allah korusun boşanma durumunda baya kötü şeyler olabilir çevremde rastladım böyle şeylere de yani iyisi çok iyi kötüsü çok çok çok kötü...

6. 4 Ocak 2010
  7. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet bende o acidan baktim zaten mesela kardesinle ayni eve gelin gittiniz ve kaynananiz kardesinize kelimenin tam anlamiyla kaynanalik yapiyor. Her nekadar kaynananizla araniz iyide olsa ister istemez sizinde gücünüze gitmez mi kalbiniz kirilmaz mi böylelik gelin kaynana iliskisi ister istemez zedelenmez mi?

8. 4 Ocak 2010
  9. eflatun81

eflatun81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    benim iki eltim kardeş..gözlemlediğim kadarıyla kardeş olmalarına rağmen elti olmanın cezasını çekiyorlar.birbirlerini kıskanıyorlar hatta kavga etmişler..ikisi de birbirinmin arkasından konuşabiliyor ilginç gerçekten

10. 4 Ocak 2010
  11. zeytin gxoxzlxux

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet tabii kii öyle konular çok zor mesela kayınvalidem dayıma bişey dese çok kızabilirim diyorum ya ince çizgiyi korumak lazım zorluklarıda var güzellikleride

12. 16 Ocak 2010
  13. esmer gxuxzeli

esmer gxuxzeli Bismillahirrahmanirrahim" Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    benim anneanem ve ablası aynı eve gelin gelmişler aralarında bir yıl varmış kıtlık zanmanıı mıyş
    kayın valdeleri hiç sevmezmiş bunlarıı annenem üç kızı ve dort oğlu olmuş ablasında üç kızı beş oğlu varmış aynı evi yıllarca paylaşmışlar
    çoçukları abla kardeş büyümüşlerrr yani büyükler öldü ama hala benim annamler amcaların çoçuklaarıyla teyzzelerin çoçuklarıyla kardeş gibilerrrrrr
    yani sorun yokkkkk olumunekankayizsmile

14. 16 Ocak 2010
  15. YildizlarVeGece

YildizlarVeGece Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    bnmde teyzem ve annem aynı eve gelin gidiyor hatta alt katta amcamla teyzem ustte biz oturuyoruz kuzenlerle kardeş gibi buyuduk eltilik falan hiç olmadı annemle babam kuzenlerimin her sıkıntısında yanlarındaydı kendi cocukları gibi tek sorun alt katımızda olmaları cunku kuzenlerim erkek ve biraz sorunlular ailecek gorunce uzuluyoruz.annemle teyzemde arada abla kardeş kavgası eder ama bizi hiç etkilemez aile sorunları için etmiyorlar cunku. kendileri anlaşamıyorlar ama kıyamazlarda birbirlerine.

babannemlerde ve babamın kuzeninde de yine gordum hiçbir sorun goremedim bence tek sıkıntı aile biraz kuculuyor mesela az kuzenim var hem teyzemden hem amcandan ayrı olabilirdi.bayramda hem teyzeme hemde ayrıyeten gidilcek bir de amca kapısı olabilirdi.biz hatta hiç ole kardeşlerin yeni gelen damat ve gelin yuzunden kavgası bilmeyiz.inş. bende evlenince gorumcemle anlaşirim:)) bir ablam var bir tane daha olsun isterim.seviyorum aile ilişkilerini.

16. 17 Ocak 2010
  17. kedilalesi

kedilalesi bebiko Italiano-2 Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim cok eskiden tanıdığım böyle bir aile var. 2 erkek kardeş 2 kız kardeşle evlenmiş ( tabiki aralarında 4_ 5 sene fark vardı ) ve aynı evde oturuyorlardı. evde tam 8 kişilerdi.ama maşallah iyi geciniyorlardı. ama abla cok olgun ve anlayışlı,kardeş de cok tertipli,düzenli evi cekip ceviren biiydi. onlarla cok samimiydim. bazen ayrı eve cıkma hayalleri kurar ama ayrı yapamayacaklarından cekinirler,vazgecerlerdi...kulakları cınlasın hem kendileri hem kocaları cok iyi insanlardı opuyorumnanaktan

18. 17 Ocak 2010
  19. ipekyol51

ipekyol51 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Benim tanıdığım bir aile böyle..Kız kardeşler altlı üstlü oturuyorlar.Biri bebek durumdan kaloriferli eve tanışındı.Senesi dolmadan aynı yerde uygun ev bulmuşlar birlikte taşınmayı düşünüyorlar.Sıkıntı olsa aynı yerde olmak istemezlerdi herhalde.Tabi aile içinde ne olur bilemeyizolumunekankayizsmile