Kardeşlerimle ve eşimle tartıştım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve algida tarafından 25 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : algida
  1. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bugün canım çok sıkkın,moralim çok bozuk...
    Bugün ablamı aradığımda hiç ummadığım bi şekilde karşılık gördüm.Benden küçük olan kardeşim ve ablam benim hakkımda konuşmuşlar ve benim ikisi hakkında da bir diğerine dedikodusunu yaptığım fikrine kapılmışlar.Kardeşim her aradığımda sadece çocuğundan bahsettiği için ve makineli gibi konuştuğu için ablama bir defasında "kardesimle telefonda sadece çocuk hakkında konuşuyoruz bazen sıkılıyorum ama bişeyde demiyorum" demiştim.Gerçekten bazen oluyorki 80 dk boyunca telde konuşuyoruz sadece çocuğun problemleri hakkında ve benim olmadığı için bu bana pek cazip gelmiyordu.Bende telde ablamla bu konuyu konuşmuştum.Kardeşim ablamın yanına ziyarete gittiğinde ablam yememiş içmemiş diğeri hakkında yaptığım yorumu kardeşime söylemiş o da bana doğal olarak kırılmış.Kırılmış kırılmasına ama o da diğerine senin hakkında da şunları şunları söyledi deyince bi güzel kardeşlerimle papaz oldum bugün.Aradım kardeşimi vay sen niye sana dediklerimi söyledin o da demez mi "içten pazarlıklı yüzümüze söyle ne söyleyeceksen,arkamızdan dedikodumuzu yapma" diye.Ya insan kızkardeşlerinin kötülüğünü istermi ben sanki düşmanıma mı dert yandım.Yani ortalığı karıştıracak ne vardı ablamı rüyamda görmüştüm hastanelik olmuştu uykudan uyandım ne kadar kötüydüm dedim ablamı arayım halini hatrını sorayım diye başıma bunlar geldi.Bugünden önce her ikisini de kaç defa aramıştım açmamışlardı telimi hatta dedim ki "ya abla neden arıyorum açmıyorsun yada tekrar dönmüyorsun" neymiş efendim ben zaten onların sohbetinden sıkılıyormuşum da onlara ihtiyacım yokmuş da bundan sonra bizi arama da deyip suratıma kapattı işte.Ben iki gözüm iki çeşme annemi aradım bunlar bana niye böyle yaptı diye mafoldumben annem de çok üzülmüş haberi çok önceden varmış da ben üzülmeyeyim diye söylememiş :umursamaz: annemin yanında düşman çekiştirir gibi beni çekiştirmişler annem de kızmış hatta niye kıza birbirinizi düşman etmeye çalışıyorsunuz diye o zaman.Bugünde dedi kızım keşke ablana da bişey demeseydin baksana herşeyi anlattı karıştırdı ortalığı.O kadar ağladım o kadar ağladım ki.Eşim ne olduğunu anlamadı rahatlayacaksam anlatmamı istedi ama nasıl anlatayım ya ne deyim kızkardeşlerim onlar hakkında dedikodu yapıyormuşum bana bağırdılar yüzüme tel kapattılar mı deyim Diyemedim çünkü eşim en ufak bi tartışma da sen zaten ailenle de geçinemiyorsun benle geçinememene şaşmamalı diyor.Ama anladı işte tartıştığımı ağlama krizine de girince.Sonra dışarı çıktık denize gidecektik arkadaşların yanına arabada dedimki hayatım gitmesek olmaz mı inan kimseyi çekecek durumda değilim moralim bozuk ağlamak istiyorum.Yok efendim arkadaşları aradık maradık beni dinlemedi götürdü benim duygularım senin için önemli değil dedim "senin duygun mu varki" hah deyip önden önden gidiyordu ki bende dedim öyle mi iyi o zaman sen git.Kapıdan çıktım.üzerimde ne dolmuş parası var ne ev anahtarı.bekledim bi müddet sonra geldi para aldım dolmuşa binip gidecem diye suratı turşu satıyor arabaya bin dedi binmicem dedim olmuşa binecem dedim arabayı üzerime sürdü "a.q'un kızı eve sakın gelme öldürürüm seni" dedi bana.Hiç bu kız bugün üzgün bi anlamaya çalışayım destek olayım yok neymiş efendim arkadaş aramış denize gidecekmişiz madem bu kadar sosyaldin ben niye 4 yıldır bu kadar yalnızım çevremizde 1 tane bile samimi arkadaşımız yok bugünümü buldun yani.Neyse ben dolmuşa bindim kayınvalidemlere gittim oraya geldi bağırmaya başladı derdim neymiş neden arabaya binmemişim.Ama nasıl bağırıyor bi ağlama krizimde orda tuttu.Eve geldim bana hiç yüz vermiyor ilgilenmiyor özür bile dilemiyor.Bense yarın işe gidecek diye gömleğini yıka ütüle pakla ... Bi partide akşam tartıştık ama ne tartışma yine bu dedi bana iyi olsam ailemle iyi geçinirmişim beni iteklemeye başladı en sonunda sehpalarımızı televizyona fırlattı onları da kırdı ben tirtir titreyerek ağla ağla...Bi de hamilelik şüphesi var keşke olmasaydı şimdi düşünüyorum boşanmayı ağzına gelen bütün hakaretleri etti en üst katta oturuyoruz alttaki bütün herkes bizi dinledi.Bende ağla ağla şuan gözlerim yanıyor off kusura bakmayın çok uzun oldu ama içimi dökmek istedim.

2. 26 Temmuz 2010
  3. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Hayy allahım yaa üstüste gelmiş...
    Kardeşleriniz bence olayı büyütmüş
    kardeşte olsa sonuçta farklı kişiliklerde oluyorsunuz birine bişey anlatınca öbürüne söylemesi kardeşlik değildir bence onlarda hata var birazda.ben olsam bende sıkılırım 80 dk boyunca ablamın çocuğunu dinlemeye.birde eşiniz o ruh haliyle ne denizinden bahsediyorki sarılıp destek olmalıydı
    birde üstüne kayınvalidenizin yanında kızmış olacak iş değil çok abartmış hakkaten...dilerim düzelir bniran önce aranız ama hakkaten çok gereksiz yere büyüyen bir tartışma olmuş

4. 26 Temmuz 2010
  5. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Kardeşinize çocukla ilgili sıkıntıyı söylerken, nasıl bir ses tonuyla, şikayet eder vari mi söylediniz, orasıda önemli.
    Normal de pek önemli bir cümle gibi durmuyor.
    Duyduğunda kırılması normal aslında.
    Ablanın bu konuyu yetiştirmesi çok yanlış.
    Söylediğiniz ablanızda kalmalıydı.
    Hadi diyelim ki, şikayet eder vari konuştunuz.
    Tepkileri ağır geldi bana biraz.
    İşin en kötü tarafı eşiniz. Size nasıl böyle davranabiliyor ki.
    Siz üzgünseniz, sıkıntınız varsa, denize gitmek zorunda değilsiniz.
    Hatta oda gitmeyebilir, size destek olabilirdi.
    Anlayış göstermeliydi.
    Gerçi hiç bir konuda anlayışlı değil anladığım kadarıyla.
    Böyle bir insan nasıl düzelir bilemiyorum.
    Allah yardımcınız olsun.

6. 26 Temmuz 2010
  7. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    asıl sorun eşinizde bence... :KK43: çok üzüldüm

8. 26 Temmuz 2010
  9. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Aynen herşey üst üste geldi kafamçokkarıştı ya bugünde içimde bi vicdan azabı var sanki ben hatalıymışım gibi ağlamak istiyorum kardeşlerimle ilgili olan sorunumda.Bugün kandil olmasına rağmen ne ablamı ne kardeşimi aramadım.Ablam beni aradı açmadım nereye kadar görüşmeyeceğimki sonuçta biz kardeşiz bunun bilincindeyim ama o kadar çok kırıldımki.Şimdi kardeşim ondan sıkıldığımı bilio ve her tel konuşmamızda aklına gelecek.Ablam dönülmez bi hata yaptı ama teline cevap vermediğim için kendime çok kızıyorum.Eşimle bugünde hiç konuşmadık küsüz içimde ona karşı da hiç bişi yok sevgi adına.Bana hiç bi zaman destek olmadı hep kendisini düşünüyor.Hala da özür dileyeceği halde aksi aksi devam ediyor.Biraz önce ablamı ve kardeşimi aradı kandil kutlaması için.Onlarda beni merak ediyorlarmış eşimden haberlerimi alıyorlar.Dün bana devamlı "bencil bizim burda tansiyonlarımız düşüyor arkamızdan konuşmuşsun nerdeyse felç olcaktım" diye mesaj atmışlardı bende yaşadığım buhranı anlatmak için laf olsun diye " bende hastanelik oldum sanki ben çokmu iyiyim" demiştim.Sanırım hata yaptım boşu boşuna onları da merak da bıraktım off ya sonradan dönemedim de lafımdan.kardeşim eşime telde sabaha kadar uyuyamadım demiş.Ablamda büyütecek bişey yok bizi bi zahmet arasın demiş.Şuna bak ya ben eşime anlatmıyorum ama adam herşeyin farkında mafoldumben

10. 26 Temmuz 2010
  11. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kardeşim devamlı yeğenim hakkında konuşuyordu ve ben bunu maalesef şikayetvari söylemiştim ablama.Nerden bileyim hemen kardeşime söyleyeceğini mafoldumben ya ablam olmasa diyeceğimki ara bozmaya çalışıyor.Ben ona şikayet ettiysem bile acaba düşünemedi mi kardeşim bana çok kırılacak :KK43: bi de bende aptal gibi kardeşime kızıyorum sen niye söylüyorsun senle konuştuklarımızı diye aslında asıl kızmam gereken ablammış.Bugün bunu daha iyi anladım keşke dün kardeşimle hemen konuşmak yerine ablama yüklenseydim mafoldumben sonuçta o iyice krıştırdı ortalığı. Eşim maalesef benim duygularıma hiç bi zaman tercüman olmadığı yetmiyormuş gibi bi de köstek olur hep.Beni düşünmez ve düşünse bile bunu ben hiç anlamam.Dualarınız için Allah razı olsun

12. 26 Temmuz 2010
  13. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kardeşlerinizle olan durum muhakkak çözülür, sonuçta kardeşsinizde eşinizin tavrına şaştım kaldım. size küfür etmeler, üzerinize yürümeler, insanların içinde bağırıp çagırmalar, sinir patlamaları, şiddet.... bence kardeşlerinizden ziyade eşiniz problem ve acilen bu konu hakkında bişeyler yapmalısınız... eşiniz size saygılı davranmayı öğrenmeli.

14. 26 Temmuz 2010
  15. NIKITA

NIKITA istedigin yere git, AH'IM her yerde bulur seni :D Üye

Beğenildi:
    1.748
    Ödül Puanları:
    163
    Kardeslerınızle aranız duzelır, o kolay bence, sonucta kardes, ınsan kardesınden hıcbır sekılde gecmez, sız neden gozlerınızı yakacak kadar aglıyorsunuzkı bu konuda ,konusur anlasırsınız bı sekılde. Fakat esınızle aranızda cıddı yanlıslıklar olmus. Sızın aslında onunla oturup guzel guzel konusmanız gerekıyor, bosanmayı dusundurecek kadar olmussanız, hakketten sorun buyuk sanırım. Resmen kufretmıs annenıze, aq kızı ne demek ya; oha oldum burda! Esınızle aranızı duzeltın kanımca. Gecmıs olsun

16. 27 Temmuz 2010
  17. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kardeşlerimle olan durum düzelir evet bende o kanıdayım da biraz önce ablam aradı neden bu kadar büyütüyosun hastanelik olacak kadar diye bende sen neden sana yandığım dertleri hemen söyledin deyince savunma mekanızması harekete geçti ve bağırıp üste çıkmaya çalıştı.Neymiş efendim benim onun hakkında söylediklerimi o aslında kardeşimden duymamış da ben kardeşime söylerken o zaten onun yanındaymış da ..yalanın bu kadarı bi kere yan yana olmaları imkansızdı çünkü farklı şehirdeler.Bide beni yalancı çıkarmak için bağırıp duruyor ya allahım bende sinirime hakim olamadım bende ona bağırdım hala üste çıkıyosun diye.Bulaşık yıkarken bi anda konu açılmış da ikisi de o bana bunu dedi bana da bunu dedi beni çekiştirip adımı ikiyüzlü koymuşlar.Bi de bana demez mi " sen bu gidişle yapayalnız kalacaksın" diye bende o sinirle dedim "sen yanımda olacağına yalnız kalayım inan yanımda olmanı istemiyorum bundan sonra"
    Biliyorum çok ağır laflar bunlar ama inanın karşılıklı söylenmişti yani özrü kabahatinden büyük güya ortalığı yumuşatmaya aramış temelli celallendirdi bende en son teli yüzüne kapatarak bi hata daha yaptım :kedi: ben ne biçim kardeşmişim kardeş yapmazmış benim yaptığımı ben nasıl sıkılırmışım kardeşten..bende dedim kardeş nasıl ona söylenen bi lafı diğeriyle paylaşır..off dün kardeşime kusmuştum bugünde esas kusmam gerekene kustum işte..Aslında esas kusmam gereken kocam olacak insan yine.. off yine duydu ablamla konuştuklarımı yarın başıma kalkar..adam o kadar asabiydi ki dün düşün ayak parmağını incitmiş nasıl olduysa dünkü tartışmamızda ..gecenin bi yarısı hastaneye gitti.Ne kadar konuşursam konuşayım aynı bide bu olayın üzerine ona da konuşamıyorum hemen lafı çakıyor ablanlarla anlaşamıyosun benle anlaşamaman çok normal diyee...içime at at 2 gündür çok kötüyüm ya ablamla teli kapattım 20 dakka önce yine ağlama krizinden sonra size yazıyorum mafoldumben

o kadar kalbim kırıldı ki hiç beklemeyeceğim bi harekette bulundu ikisi de.bide ablam 36 yaşında hiçmi düşünemedi acaba laflarının kötüye gideceğini ara bozacağını.şuan canım çok yanıyor onları her aradığımda aynı problemleri hatırlayacağım bi de ben herşeyi kafaya takıyorum.ablam bi aradı şimdi yine bağrıştık birbirimize :KK43:
    "sen bu gidişle hayatta yapayalnız kalacaksın" diye bi abla söylerse ben elin oğluna fazla yüklenemiyorum mafoldumben zaten eşimle de aramız bozuk kandil diye bugün barıştık güya ama inanın küs gibiyiz çünkü onla konuşacak hevesim bile kalmadı çünkü o da yaptıklarıyla iyice kendisinden uzaklaştırdı.Saygı zaten yoktu sevgi de kalmadı sayesinde

18. 27 Temmuz 2010
  19. NIKITA

NIKITA istedigin yere git, AH'IM her yerde bulur seni :D Üye

Beğenildi:
    1.748
    Ödül Puanları:
    163
    COK üZüLDÜM SIMDI BAK!
    AMA HAZIR BARISMISKEN , YAKINLIK GöSTERSENIZ ESINIZE? BUNDAN SONRA DüZELTMEYE CALISSANIZ? YANI, ILISKINIZI ONARMAYA CALISSANIZ? SUANDA KIRGINLIK DUYUYORSUNUZ DIYE, BUNUN HEP BöYLE KALACAGI ANLAMINA GELMIYORKI. YETERKI SIZ EVLILIGINIZI KURTARMAYI ISTEYIN, EVLENDIYSENIZ KARA KASINA KARA GOZUNE BAYILDIGINIZ ICIN DEGIL DIMI? DEMEKKI HAYATINIZI PAYLASABILECEGINIZI DüSüNDüGüNüZ ICIN EVLENDINIZ, KAYBETMEK ISTEMIYORSANIZ, BUNUN ICIN MüCADELE ETMENIZ GEREKIR. ANLADIGI DILI BULMANIZ COK öNEMLI. ABLANIZI DüSüNMEYIN ARTIK, ARAMAYINDA BENCE, ÜSTüNDEN BIRAZ ZAMAN GECSIN, ONUNLA ZATEN TEKRAR MUHABBET EDER KIVAMA GELIRSINIZ...
    FAKAT SIZ ESINIZE YöNELIN.KIRGIN OLMANIZI COK IYI ANLIYORUM, AMA ABLAYLA ES ARASINDA COK FARK VAR.YOK DIYOSANIZ, BEN ISTEMIYORUM ARTIK BU ADAMI, NE ASK,NE SEVGI/SAYGI KALDI....OZAMAN BITIRMELISINIZ.(-ki bu karari vermekte cok zor)
    TEKRAR GECMIS OLSUN CANIM