Karın ve basenden yağ aldırma

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve EU1 tarafından 26 Eylül 2007 başlatılmıştır.

26 Eylül 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaslar benim basen ve bel bolgemde artık erimeyen yağlar var. bunları aldırmak nasıl olur diye dusunuyorum ankaradayım kaca patlar. sonrası nasıl olur?yaptıran arkadaslardan yardım istiyorum. çok sıkıntılıyım lütfen...benneyaptımki

2. 17 Ocak 2008
  3. Zuhal_

Zuhal_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canim yazina tesadüfen rastladim,belkide ameliyat oldun.ben yinede yazayim yerimseniben ben iki ay önce karin bölgemden yag aldirdim.ameliyat oldugumu bile anlamadim,en ufak bi agrim sizim olmadi.dr um ankarada nebil bozdogan,kesinlikle tavsiye ederim.sevgiler a.s.

4. 4 Şubat 2008
  5. klbkdilek

klbkdilek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    4 hafta evvel prof. erol kışlaoğluna basenlerimdeki asla yok olmayan yağlarımı aldırdım. sonuçtan acaip memnunum. hem doktor bey çok iyi hem sonuç. hastanede bile kalmadım 3 saat sonra filan evime döndüm ertesi günde işime. hiç korktuğum gibi dilmiş. yıllardır niye beklemişim kendime şaşıyorum. ama doktorunu çok dikkatli seç bence en önemli konu bu. keşke daha evvel yaptırsaymışım. :)

6. 7 Şubat 2008
  7. EU1

EU1 Guest

klbkdilek merhaba sana bişey soracaktım gerçi bu yazıyı yazalı baya olmuş ama inşallah bakarsın basenlerinden yağ aldırmışsın nekadara oldu bu operasyon benim asla eritemeyeceğim yağlarımı bende yaptırmak istiyorum cvp yazarsan gerçekten çok sevininirim

8. 8 Şubat 2008
  9. ultraviolett

ultraviolett Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, acaba bu ameliyatın ücreti nedir? erol bey hangi hastanede ameliyat yapıyor? ben de dr. olarak onu düşünüyorum.

10. 28 Şubat 2008
  11. bette

bette Guest

Ben istanbuldayim . karin , bel ve bacak bolgelerindeki yaglari aldirmak icin dr la liposuction a karar verdik. Daha onceki hasta resimleri cok iyiydi ama korkuyorum. Ilk 3 gun cok agri hissediliyor mu. Gerci Dr. Arda Katircioglu her konuda bana bilgi verdi. Icimde bir guven olustu, hem ozenli olmasi, hemde durustlugunu begendim. Hemde oldukca makul fiyatlari var. Ben iki defa muayeneye gittim ucret istemediler. Insallah en kisa zamanda(bu ay sonu dusunuyorum) fazlaliklarimdan kurtulacagim. Sonuclari da burada durustlukle anlatmak istiyorum ki benim gibi arastirma icinde olanlara isik tutsun. Benim icin dua edin.

sevim2312 bunu beğendi.
  12. 8 Nisan 2008
  13. albanian

albanian Guest

merak ettiğim ameliyat yerlerinde iz kaldımı,sonradan kilo alırsan dalgalanma konusunda dr ne dediği ve ne kadara ameliyat olduğun konusunda bilgilendirirsen sevinirim

14. 9 Nisan 2008
  15. sebosebo

sebosebo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrhba klbkdilek lipo süreci nasıl oldu.basenlerin nasıl şuan bende yaptırıcam korkuyorum

16. 31 Mayıs 2013
  17. zynm

zynm Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yağ Aldırma

İstanbul Yağ Aldırma Merkezi

Yağ Aldırma | Liposuction Yağ Aldırma Merkezi

Sıkı bir vücut, herkesin hayali olmakla birlikte zindeliğin ve sağlığın da işaretidir. Kişiler, fazla hareketsizlik ve düzensiz beslenme sonucunda kilo almaktadırlar. Daha da kötüsü göbek, baldır, basen gibi bölgelerde yağ birikintileri olmaktadır.
    Liposuction, bir kanül yardımıyla vücuttaki yağ hücrelerinin vakumlanarak atılması işlemine denilir. Kol, yüz, çene, kalça, göbek ve ayak bileklerine uygulanabilmektedir. Vücuttaki yağlar, belli bir bölgede toplanır ve birikinti yaparak çirkin bir görüntü oluşturur. Her ne kadar beslenmemize dikkat edip, spor yapsak da, belli bölgelerdeki fazlalıklardan kurtulamayız. İşte, o zaman vücudu şekillendirip, fit bir görünüme sahip olabilmek için yağ aldırma yönteminden yararlanabiliriz. Bu yöntemi kilo vermek olarak değerlendirmemek gerekir; çünkü kilo vermekten çok, bölgesel olarak incelme yöntemidir.
    Günümüzde de her geçen gün yaygınlığı artan yağ aldırma yöntemine karar veren kişi, ilk önce bir estetik cerrah ile görüşmelidir. Cerraha beklentilerini net olarak ifade ettikten sonra, alacağı sonucu da öğrenip, ona göre değerlendirmelerini yapmalıdır.
    Estetik yağ aldırma yöntemi, hem kadınlarda hem de erkeklerde sık başvurulan bir ameliyat türüdür. Yaş kısıtlaması getirilerek, 18 yaşın üzerindekilere uygulanabilmektedir. Deride sarkma olmayan hastalarda çok daha iyi sonuç verir.
    Yağ aldırma sürecinde kişinin duygusal durumu ve beklentileri çok önemlidir. Fazla bir beklentiye girmek, kişiyi hayal kırıklığına uğratıp, depresyona sokabilir. Bu yüzden, cerrahın verebileceklerini iyi kestirip, özgüveni bize cerrahın veremeyeceğini unutmamak gerekir. Kişi, özgüvenini kendisi kazanmalıdır.
    Yapılan diyetler ve spor sonrası kalan inatçı yağlar için uygulanır bu teknik. Şişmanlığa son vermek olarak düşünülmemelidir.
    Cerrah, uygulama öncesinde olası risklerden ve zorluklardan, öncesi ve sonrası süreçten söz edecektir. Yağ alım miktarı, kişinin sağlığına ve uygulama yapılan bölgenin genişliğine göre değişmekle birlikte en fazla beş litre yağ alınabilmektedir. Kişiden kişiye değişen bu miktarı zorlamak, arkasından çeşitli riskleri de beraberinde getirecektir.
    Kilosu hafif olan hastalardan çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Aşırı kilosu olan hastalara yağ aldırma ameliyatından önce diyet ve sporla zayıflaması önerilir. Deri elastikiyeti, bu uygulamada çok önemlidir; çünkü yağlar alınınca bollaşan derinin yeni hâline uyum sağlaması kolaylaşır. Yağ aldırma yönteminden, belirtmiş olduğumuz gibi, en iyi sonucu alanlar, normal bir kiloya sahip olup, belirli bölgelerinde yağ fazlalıkları olan kişilerdir.
    Lokal anestezi sayesinde hasta, fazla acı çekmiyor. Herhangi bir iz de kalmıyor.
    Hasta, daha önce bir ameliyat geçirdiyse, uygulama bölgesinde kan dolaşımı bozuksa, akciğer ve kalp rahatsızlığı varsa, genel bir değerlendirme sonrasında yağ aldırma operasyonu ertelenebileceği gibi, hiç uygulanmayabilir de.
    Uygulama sonrası güneşe maruz kalmak, nadiren de olsa kahverengi lekelerin oluşumuna sebep olabilmektedir.
    Yağ aldırma yönteminin fiyatları, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve sayısına göre değişecektir.
    Yaz mevsimine girmek üzere olduğumuz şu günlerde, tüm çabalarına rağmen vücudundaki fazlalıklardan kurtulamayanlar, yağ aldırma yöntemini rahatlıkla tercih edebilirler. İyileşme, biraz yavaş seyretmektedir. Bu yüzden kişi, bir süre kendini koruyup, ağır hareketlerden kaçınmalıdır. En fazla iki hafta içerisinde de işe dönüş yapılabilmektedir. Kimi hastalarda da, aksine çok hızlı iyileşme gözlemleniyor. Yağ aldırma işleminden sonra, alınan yağların tekrar oluşumu da söz konusu değildir. Yani elde edilen sonuç kalıcıdır. Sadece biraz dikkat edip, egzersiz yapmak gerekecektir. Kilo alımı gibi durumlarda belli bölgede yağlanma olmayıp, eşit olarak yayılacaktır alınan kilolar.
    Uygulama sonrasında da, cerrahla iletişim hâlinde olunmalıdır. Kontroller yaptırılmalı ve aşırı ağrı, kanama vs. durumlarda hemen cerraha başvurulmalıdır. Yaşantımızı kolaylaştıran ve beklediğimiz sıkılaşmayı bize sağlayan bu yöntem de bizlere ulaşan yeniliklerden bir tanesidir.

18. 1 Haziran 2013
  19. gulcimen

gulcimen Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar ben kilolu bir kızdım şimdi ip gibiyim sırrı ise çok su içmek. Afedersiniz ama hayvan gi
    bi su için günde 5 litre falan kolay gelsin