'' karınca yumurtası yağı,kremi v'' kullanan üyeler LÜTFEN ÇOK ACİL DİKKAT !!!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve daylight tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  25 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 1. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  Hülya Avşar ve Seda Sayan da kullandı mı?
  Kadınların rağbet ettiği tüy dökücü kremlerle ilgili polise ulaşan ihbar, boyutları yurt dışına kadar uzanan uluslararası skandalı ortaya çıkardı.

  Türkiye'de faaliyet gösteren bazı firmaların ürettiği ve tüy dökücü niteliği olduğu belirtilen kremlerin aslında bu tür bir işleve sahip olmadıkları ortaya çıktı. Polisin yaptığı incelemelere göre, kremlerin içinde karınca yumurtası yağı olmadığı, bunun yerine "Termit" isimli bir böceğin larvalarının bulunduğu öğrenildi. Üstelik Türkiye'ye kaçak yollarla getirilen larvaların balık yumurtası yağı olarak gümrükten geçirildiği tespit edildi. Kremlerin üzerinde Sağlık Bakanlığı onayı bulunduğu ibaresi yer alıyor. Oysa bakanlığın kozmetik ürünler konusunda bu tip onay vermediği belirtildi.

  İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne ulaşan bir ihbar mektubu, kozmetik ürünleriyle ilgili sağlık tartışmasını bir adım daha öteye taşıdı. Şube polisleri kendilerine ulaşan mektubu incelediklerinde Türkiye'de ünlü kişilerin de tanıtımını yaptığı tüy dökücü kremleri üreten firmalar ile ilgili ciddi iddialar ile karşılaştı. İhbar mektubunda bazı şirketlerin piyasaya sürdüğü kremlerin içinde üzerlerinde yazdığı şekliyle karınca yumurtası yağı bulunmadığını, kremlerin "Termit" isimli bir böceğin larvaları kullanılarak hazırlandığı iddia edildi. Kullanılan maddelerin kaçak yollarla Türkiye'ye getirildiğinin belirtilmesi üzerine konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Ümraniye, Kadıköy, Bahçelievler ve Pendik'te yapılan 10 ayrı baskında 7 kişi gözaltına alınarak sorgulandı.

  - FİRMA YETKİLİLERİ KREMLERİN ANA MADESİNİ ANKARA'DA BİR ŞİRKETTEN ALDIKLARINI SÖYLEDİ -

  Baskınlar sırasında G.K. LTD isimli firmanın ithal edilen ürünlere ilişkin belgeleri istendi. Ancak görevliler kremlerde kullanılan maddeleri Ankara'daki bir firmadan aldıklarını söyleyince Ankara'daki ilgili firma ile irtibat kuruldu. Ancak firma görevlileri İstanbul'daki firmaya bu içerikte mal satmadıklarını söyleyince baskın yapılan adreslerdeki şüpheliler kaçakçılık suçlamasıyla gözaltına alındı.

  Soruşturmada açık kalan noktalar nedeniyle araştırmalarını derinleştiren mali polis, uzman yardımına başvurdu. Kremlerde 'tüy dökücü özelliği' sağladığı iddia edilen karınca yumurtası yağının bu tür etkisinin olduğuna dair bilimsel veri olmadığı belirtildi. Ayrıca uzmanların dikkat çektiği diğer konu da bu yağların, seri üretimi yapılan kremlerde kullanılacak kadar bol miktarda bulunmadığı konusu oldu. Bu seviyede üretim için yüksek maliyet gerektiği ve bu çaptaki firmaların bu maliyeti karşılamasının mümkün olmadığı belirtildi.

  Bunun üzerine baskın yapılan adreslerde 35 bin adet krem tüpüne el konularak inceleme yapılması için numune alındı. Yapılan incelemenin ardından çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Kremlerde karınca yumurtası yağı yerine yağmur ormanlarında yaşayan bir böcek olan Termit'in larvalarının zeytinyağı ve hamam otu ile karıştırılarak bulunduğu belirlendi. Krem tüplerinin üzerinde Sağlık Bakanlığı'nın onayladığı ibaresi yer alıyor. Bu onayı da inceleyen polis Bakanlığın kozmetik ürün üreticisi firmalara onay vermediği, satışlardan kaynaklanabilecek olumsuzluklara karşın firmaları sorumlu tuttuğu belirlendi.

  - FİRMANIN KULLANDIĞI 'DERMATEST' ONAYI SAHTE -

  Aynı operasyon kapsamında inceleme yapılan diğer firma S.LTD. 'in tüy dökücü kremlerin üzerinde bulunan ve Almanya'daki bir test merkezinin onayını gösteren belge ile ilgili polis Alman makamları ile irtibata geçti. Dermatest Research Company isimli şirket yetkililerine, Türkiye'deki ilgili şirket ürününe onay verip vermedikleri sorulunca ilginç bir cevap alındı. Dermatest merkezi Başkanı Dr. Werner Voss imzasıyla hazırlanan cevap metninde ilgili Türk firması ile direkt olarak hiç bir çalışmaları olmadığı belirtildi. Kendi tahminlerine göre olayın test aşamasındaki bazı bilgilerin firmalara satılmış olabileceği belirtildi. Dr. Voss ayrıca sonuçlanmamış çalışmaların firmanın internet sitesinde bulunduğunu ancak bu çalışmaların hiç birinin tüy dökücü ürün içerikli olmadığını belirtti. Açıklamada ayrıca Dermatest merkezinin internet sitesinde iddia edildiği gibi Münih'te olmadığı da ifade edilerek Türkiye'deki firmaya dava açılacağı belirtildi. Hazırlanan kremlerin maliyetinin1lira seviyesinde bulunduğunu belirten polis ürünlerin internet ve eczanelerde 30-40 liraya satıldığını ifade etti.

  - SEDA SAYAN, HÜLYA AVŞAR GİBİ İSMLERLE REKLAM -

  G.K LTD ve S.K . LTD isimli markaların ürünlerinin sedasayanmarketing.com gibi internet sitelerinde tanıtımlarının yapıldığı ve satıldığı belirlendi. Polisin yaptığı tespitlere göre ulusal bir gazetede karınca yumurtası yağının tüy dökücü etkisi haber yapılarak Hülya Avşar, Seda Sayan Helin Avşar gibi ünlülerin bu ürünleri kullandıklarının anlatıldığı belirlendi. Şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda soruşturmanın derinleştirilerek sürdüğü ve bir çok firmanın aynı kapsamda denetleneceği öğrenildi Gözaltına alınan 7 kişi sevk edildikleri adliyeden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Operasyonun yeni bilgiler ışığında devam ettiği ve çok sayıda firmanın bu bağlamda ürünlerinin denetleneceği öğrenildi.
   
  Son düzenleme: 25 Ağustos 2009
 2. 25 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 3. Çenebaz

  Çenebaz Yeni Üye Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.525
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  :1shok: böcek larvası mı :1shok:
  nasıl güvenerek kullanıyoruz herşeyi ya :mymeka:
  ay inanamıyorum ya, ne biçim insanlar bunlar kötükedihüso
  canım hangi ürün olduğu hakkında bilgin var mı ???
  ben gutto kullanmıştım kısa bi süre :mymeka:
   
 4. 25 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 5. KiymiziAba

  KiymiziAba Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.831
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  146
  gutto imiş:bbo:

  yine bu sitede bahsetnişlerdi
   
 6. 25 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 7. Çenebaz

  Çenebaz Yeni Üye Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.525
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  gerçekten mi :sinifsinif:
  en güveniliri o diye almıştım, ama öyleyse her yerde satılıyo, toplatılması lazım :kızgın:
  ay ben şimdi böcek larvasını mı süründüm durdum kafamçokkarıştı
  allahtan fazla sürmemişim :bbo:
   
 8. 25 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 9. katatonia

  katatonia Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  131
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  gutto eczanelerde satılıyor değil mi ? ben eczaneden almıştım. nasıl oluyor böyle bir şey ya insan sağlığıyla nasıl oynanabilir ? üzerinde de sağlık bakanlığının onayı var bir de.. paso yalan dolan oh ne ala memlekettt
   
 10. 25 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 11. Çenebaz

  Çenebaz Yeni Üye Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.525
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  insan sağlığı bu kadar kıymetsiz işte :kızgın:
   
 12. 25 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 13. chess

  chess Guru Editor

  Katılım:
  13 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  48.445
  Beğenildi:
  32.091
  Ödül Puanları:
  463
  gutto kullanmıştım bi kutu, hiçbir işe de yaramamıştıyasakkelime
   
 14. 25 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 15. lilalove

  lilalove Guest

  ha böcek lavrası ha karınca yumurtası
  karınca yumurtası da böcek lavrası değil midir kaydirigubbakcemile3
   
 16. 26 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 17. xsxadu

  xsxadu Şadu & Hayati Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  258
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  şaka gibi walla geçenlerde alcaktm iyi kide almamışımm iyiki warsn KK
   
 18. 27 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : daylight
 19. PamukPrensesPathem

  PamukPrensesPathem 14.02.2011 sözlendik:) Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2008
  Mesajlar:
  10.448
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  196
  bende hala kullanıyorum ya...
  nasıl satılıyo olese eczanelerde hıc guvencemız yok
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.