Karincalari uzaklastirma yollari

Konusu 'Püf Noktaları' forumundadır ve aci_cikolata tarafından 26 Haziran 2007 başlatılmıştır.

26 Haziran 2007
    Konu Sahibi : aci_cikolata
  1. aci_cikolata

aci_cikolata ...bir parça çikolata :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Mutfaktaki karıncaları nasıl uzaklaştırabiliriz? Taze ve kurumuş defne yaprağı koyduk olmadı, şu ilaçlı yuvalardan aldık olmadı.Karıncayı öldürmek günah olduğu için zarar vermeden nasıl yok edebiliriz? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim...

2. 26 Haziran 2007
  3. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Yarım limon iyidir derler,gördüğün yerlere limon koysan belki biraz azalır.

4. 26 Haziran 2007
  5. aci_cikolata

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tamam canım bu akşam dediğini yapıcam, saol...

6. 30 Haziran 2007
  7. aci_cikolata

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    lütfen birileri yardım etsin...limonda koyduk gördüğümüz her yere ama nafile, hala karınca var evimde...evinde karınca olan yok mu? siz ne yaptınız da gitti? yardım lütfennnnnnnn :uhm:

8. 30 Haziran 2007
  9. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Slmlar.
    Bundan birkaç ay önce protesto bölümünde KARINCALARI PROTESTO EDİYORUM başlığı altında bir topic açmıştım arkadaşım ve bu başlık altında açtığım konu üzerine katılımcı arkadaşlar bizlere nasıl uzaklaştırabileceğimiz konusunda bazı yöntemler paylaşmıştı fakat birkaç kişi tarafından bu protestom çok saçma ve tartışmaya açık bulduğu için dolayısıylada bayağı bir eleştiri aldığı için bu topiciğim yoruma kapatıldı.
    Herkes herşeyi protesto ederken benim bu yaz günü herkeside en azından ilgilendiren ve canını sıkan bu konu hakkındaki protestom saçma bulundu,neyse belki orada bulabilirdin arkadaşlarımızın bazı kovalama yöntemlerini ama nerede hak nerede adalet,,demek istiyorum.Saygılar.....

10. 2 Temmuz 2007
  11. aci_cikolata

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tamam canım çok teşekkür ederim, arkadaşların söylediklerini yaptığında karıncalar gitti mi evden?

12. 4 Temmuz 2007
  13. BilgeGokcen

BilgeGokcen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eczanelerde satılan toz ilaçlardan var, bir dönem bende de karınca olmuştu, önce geliş-gidiş güzergahlarını belirledik, nereden gelip nereden çıkıyorlar diye. Evdekileri topladık dışarı attık, sonra çıktıkları o noktalara beyaz toz ilaçtan döktük. Bir daha bir tane bile çıkmadı eve.

14. 13 Temmuz 2007
  15. marita_272

marita_272 Guest

ben çok iyi bir çözüm söyleyim size ark.lar.hemde doğal.limonu ben denemiştim önceleri olmuştu (şimdi yazacağımla birlikte ama).daha iyisi tane karanfil (baharat),toz değil.karıncalar yaklaşamıyor.gerekirse duvar veya kenarlarda boşluk veya delikler varsa aralarada şıkıştırabilirsin.bütün yıl boyunca kalsın bişey olmaz.

raid'in böcekköpüğü de bayağı etkili,çünkü etkisi uzun dayanıyor.tüm eldeğmicek köşelere ,duvarkenarlarına sık.tamam.ortada gezenleri mecburen birkereye mahsus süpürgeye çekiyorum....

denemeye değer

16. 13 Temmuz 2007
  17. minta

minta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bulaşık deterjanı karancalarda işe yarıyor denemenizi öneririm...

18. 5 Ağustos 2007
  19. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar gittigidiyorda bir haşere kovucu alet buldum. ses dalgalarıyla fare, akrep kene, karınca, hamamböceği ne varsa kovuyormuş evden. ev hayvanlarına insanlara bebeklere evdeki cihazlara zararı olmuyormuş. ama evde kemirgen varsa onu çıldırtıyormuş. bu konuda bilgisi olan var mı? hamamböceklerinden kurtulamıyorum ama alet 175 ytl. işe yararsa tiksinmektense o paraya değer ama yarar mı ki?