karma aşı hakkında bilgi lütfen :(

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve cemilesultan tarafından 12 Kasım 2007 başlatılmıştır.

12 Kasım 2007
    Konu Sahibi : cemilesultan
  1. cemilesultan

cemilesultan Guest

mrb arkadaşlar şimdiden herkese tsk ediyorum cvplayıp beni aydınlattığınız için benim yiğenim ayın 21 de karma aşısı yapılacak da biraz bilgi veririmisiniz ateşin çıkmamasını önleyebilirmiyiz mesela deneyimli anneler tecrübelerini anlatırsa çok mutlu olurum hepinizi öpüyorummma.s.a.s.a.s.

2. 12 Kasım 2007
  3. ezgili

ezgili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    karma aşı ateş yapar canım,aşıdan önce ateş düşürücü ,ağrı kesici şurup vermiştim ben bebeğime .eczaneden satın alınan aşıların ateş yapmadığını söylüyorlar ama ben sağlık bakanlığının güvencesinde olan soğuk hava zinciriyle sağlık ocaklarına getirilen aşılardan yaptırdım.biraz hasta ediyor ama buda aşının işe yaradığını gösterir bence şimdiden geçmiş olsun

4. 13 Kasım 2007
  5. cemilesultan

cemilesultan Guest

TSK EDERİM CANIM ÇOK SAĞOL Şeniza.s.ŞenizŞenizŞeniz

6. 13 Kasım 2007
  7. k.79

k.79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam ocaklarda yapılan karma aşılar hakkaten ateş yapıyor ben özelde yaptırdım çok şükür ateşle ilgili hiç bir sorun yaşamadık.ayrıca benim annemde hemşire aynı şeyi söylüyor.ocakta aşı yaptıran arkadaşlarımın ateş sorunları oldu.aklınızda bulunsun

8. 13 Kasım 2007
  9. _nazenin_

_nazenin_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benim kuzenimin ilk karma aşısını sağlık ocağında yaptırmıştık.aşı yapıldıktan birkaç saat sonra ateşlendi ve aşı yapılan bacağının en küçük hareketinde bile çığlık çığlığa ağlamıştı 1 gün boyunca kucağımıza alamadık bacağına dokunmayalm diye.ne uyudu ne de annesini emdi.gece bile ağrı kesici ve ateş düşürücü şurup verip durduk.bir dahaki sefere özel karma aşı aldık ve hiçbir yan etkisi olmadı.bence durumunuz iyiyse özel aşı alın eczaneden..

10. 13 Kasım 2007
  11. ezgili

ezgili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canlarım,eczaneden bir sürü para verilip alınan aşılar ne derece güvenli nasıl geliyor,çantada buz torbalarının içinde ,örneğin o derecede saklanması gereken bazı aşılar buzun içinde gelirse tabikide ateş yapmaz sağlık bakanlığı güvencesiyle soğuk hava zinciriyle gelen aşılardan yaptırdım .el ile gelen düğün bayram

12. 13 Kasım 2007
  13. belmakyuz

belmakyuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende sağlık ocağında yaptırdım evet 1 gün ateş oluyo ama ateş düşürücü fitillerle geçiyo hem banada özeller çok güvenilir gelmiyo bebişlerimizin sağlığı için azıcık dayanmalıyız

14. 13 Kasım 2007
  15. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    Bende kasımın 29.unda hem karma hemde verem aşısı yaptıracağım kızıma ama şimdiden tedirgin oluyorum ateş yüzünden. Kararsızım henüz özelde mi sağlık ocağında mı yaptırayım.

16. 13 Kasım 2007
  17. Jege

Jege Guest

bende özelde yaptırıyorum herhangi bir sorun olmuyor