karma ciltler için en iyi tonik nedir?

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve mnrygc tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : mnrygc
  1. mnrygc

mnrygc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    meraba arkadaşlar bu benim açtığım ilk konu a.s.
    benim cildim karma alın ve çene bölgemde çok fazla sivilce çıkıyordu düzenli olarak defne sabunu kullandım ve iyi geldi ama bi de iyi bir tonik alırsam daha iyi olur. Sizce en iyi tonikler hangileridir? Ben neutrogena iyi diye duymuştum ama..
    önerileriniz için şimdiden teşekkürleeerr a.s

2. 5 Eylül 2008
  3. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Canım hoşgeldina.s.
    Bence iyi tonik diye bir şey yok. Benim cildim yağlı ve birçok iyi markanın toniğini denedim bugüne kadar ama hiçbir işe yaramıyor. Cildimize ekstradan kimyasal yüklüyoruz. Şuanda body shop'un çayağacı toniğini kullanıyorum ama bir etkisi olmuyor.benneyaptımki
    Bir daha almayı düşünmüyorum tonik.
    Cildini güzelce temizle illa tonik kulanmak istiyorsan maden suyunu buz yapıp sür ya da bitkileri(nane,kuşburnu,biberiye vs.) çay gibi demleyip kullan. kaydirigubbakcemile5

4. 5 Eylül 2008
  5. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım,benim de cildim karma ve çenemde çok fazla sivilce çıkıyordu.Birçok ürün kullandım ama en sonunda artıstry nin yağ kontrollü arındırıcı toniğini kullandım.Tabi jeli de vardı onu da kullandım.Şuan sivilceden eser kalmadı çok şükür.Tavsiye ederim

6. 5 Eylül 2008
  7. mnrygc

mnrygc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    island ve gülce önerileriniz için teşekkürler :)
    gülcecim artistry ı bi araştırayım ben sanırım jeliyle birlikte etki ediyodur en çok

8. 5 Eylül 2008
  9. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım olabilir yani sırf toniği kullanmak fayda eder mi bilmiyorum.Ben de ayrıca defne sabunu da kullanıyorum.Şuan hiç sivilcem kalmadı.Cips veya yağlı herhangibir yiyecek yesem hemen çıkardı şimdi ne yersem yiyeyim şükür sorun yok.Çok çektim ama geçti,dilerim seninkiler de geçer

10. 15 Eylül 2008
  11. dertlikxixz

dertlikxixz hoşgeldin :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım peki nerden aldın eczane mi kozmetik misenağlama

12. 16 Eylül 2008
  13. MeDuSa

MeDuSa Guest

benim kuruya yakın karma cildim gülsuyu kullanıyorum çok iyi gelio

14. 16 Eylül 2008
  15. EU3

EU3 Guest

Canım bende doğal şeyler kullanmanı öneririm...
    Kozmetiklerin bi çoğu işe yaramıyor boşuna para harcamış olma, tabi bazen işe yarayanda olmuyor değil ama onu bulasıya döktüğün paraya yazık :nazar:

Gül suyu kullanma nolur nolmaz çünkü cildin o bölgeleri baya yağlı sanırım, gül suyu yağlı ciltler için iyi değilmiş...

Kendi hazırladığın doğal toniklerden kullan burda araştırırsan bi çok yerde arkadaşlar tavsiye verdiler a.s

16. 16 Eylül 2008
  17. Pink_U

Pink_U Eğrilere eş misin dünya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım benim sana tavsiyem eğer cildin birazda olsa sorunluysa sakın kozmetik sürme.ben mahvettim yüzümü kozmetiklerle tonik nemlendirici falan.en güzeli doğal evde yapmak.bayadır elma sirkesiyle su karıştırıp tonik gibi kullanıyorum çok faydasını gördüm.en azından mahvetmiyor.

18. 16 Eylül 2008
  19. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    cilt sağlıgımızında dışa vurumu açısından en önemli göstergelerden biridir
    cinsiyet hormonlarımızın,tiroidimizin,demir-çinko- gibi minerallerin eksikliğinde yada fazlalıgında ciltte ciddi problemler meydana gelir.
    bütün cilt için en sağlıklısı kil-limon suyu-gül suyu ve zeytin yağını karıştırıp haftada bir düzenli uygulamadır.
    ama ciddi bir akne-leke problemi varsa en doğrusu bir dermatologa görünmektir.
    mesela östrojen fazlalıgında ciltte lekelenmeler olur,hamilelerde bu yüzden lekelenme fazladır.
    ve cilt dıştan ziyade içten destek ister
    bol bol süt ürünleri ve sebze-meyve tüketerek bunu sağlayabilirz.
    a ve c ve e vitaminleri cildin kurtarıcısıdır bunu unutmamak lazım.