Karman çorman oldum uf!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tatlimseval tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : tatlimseval
  1. tatlimseval

tatlimseval Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar şimdi biraz uzun olucak ama benim çok ciddi bir sorunum var :a015:

ben 24 yaşındayım berlinde doğdum büyüdüm ve inetnetden biriyle tanışdım o istanbulda yaşıyordu bende berlinde 2 senedir sorunlu bir ailem var daha doğrusu annem ve babamın arası bozuk baya bozuk yataklarını iki sene önce ayırdılar annem babamı istemiyor eskiden yaşanmış şeyleri unutamıyormuş ama kesin bir karar ile ayrılalımda demiyorum neyse ben 6 ay önce evlendim ve o sorunlu ortamdanda biraz kaçma amaçlı eşimle istanbula yerleşdim en başından eşimin ailesi ile sorunlar yaşıyorum :a015:

bir türlü ben kabullenemediler hem internetden tanışdık hemde ben yurtdışında doğmuş büyümüşüm diye ve kapalı değilim diye istenmeyen gelin pozisyonuna geldim 6aydır onlarlada görüşmüyoruz eşim sadece arada bir gidiyor ziyaretlerine onlara evime gelmeyi yasakladım eşimde tamamıyle benden yana haklı olduğumu biliyor :a015:

ama ben bir türlü yapamıyorum çok yoruldum çok yıprandım burda artık çoğu şeyi kaldıramıyorum pisikolojim ciddi anlamda bozuldu ilk geldiğimde aşıkdım bu şehire herşeyin çok güzel olucağına inanıyordum ama herşey hayal ettiğimiz gibi olmuyormuş:a015:

eşimle bir sorunum yok çok şükür sadece fazla olgun değil yani benim kadar ince düşünemiyor ama dünya iyisi hiç içinde ark niyet kötülük yok ALLAH bozmasın yuvamı ama ben burda yapamıyorum aklımda hep ailemde annem ve babam hala düzelmedi ve benim 3 kızkardeim daha var 1. 20 yasında 2. 16 yaşında 3. 10 yaşında ve onlarında ordaki ortamda pisikolojisi bozuldu biri eş arayısına girmis biri okulu bırakmaya niyetleniyor diğeri ise zaten 10 yaşında anne sevgisinden uzak çünki annem haftanın 6 günü 13 saat çalışıyor :a015:

kızlar darma duman karman çorman oldum yaaa bir yanım orda bir yanım burda ve ben şimdi düşünüyorum tekrar berline dönmeyi ve eşimide götürüp orda bir düzen kurmayı burda yenim evlendiğimiz için borç harada girdik yani faturalar malum geçim derdi var ve ben bollukdan yokluğa gelince sudan çıkmış balığa döndüm insan ister istemez etkileniyor ki gözü yükseklerde olan bir insanda değilim :a015:

şimdi 2 hafta sonra berine gidip alman vatandaşı olucam full hakkım var değerlendiricem ve belirli bir zaman sonra eşimide oraya almak istiyorum ama güvenemiyorum korkuyorum acaba yapabilirmi başka bir ülke başka bir hayat yabancı insanlar acaba başarabilirmi çünki ben burda kendi vatanımken yapamadım o yapabilirmi offffffffffffffff çıkmazdayım ya çok bunalıyorum kimsem yok burda çevrem yok nefes alamıyorum ailemede çok düşkün ve bağlıyım aklım onlarda :a015:

zaman zaman aklıma babama anneme kardeşlerime birşey olsa naparım yanlarında olamicam destek olamicam ALLAH korusun kötü birşey olsa ömrü billah o vicdanla ben yaşayamam keşkelerle yaşayamam ben kızlar ne olursunuz yardımcı oldun sizce eşimide alıp gidersem ne olur yada ne bilim her türlü yorumlarınızı bekliyorum:a015:

sevgiler saygılarkaydirigubbakcemile5

2. 21 Ocak 2009
  3. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gurbetlık zordur bilirim.. (ablam almanyada) ailen sen evlenelı daha yanına gelmediler mı yada sen onların yanına gitmedin mi ? bunalmıssın iyicene :KK43:((
    bu özlem herseyı yaptırıyor değilmi?
    ama eşinin ailesıyle ilgili sorunların haklısın canım onlar bendede var bı baskasında da (bende bir istenmeyen gelınım ama eşim için katlanıyorum) cevren yok haklısın ..
    neyse asıl konu eşin orda dil problemi cekecektır.bu konuyu eşinle konustun mu peki
    birde borcla harcla diyorsunuz orada yasamak için yenı duzen gerek onun içinde masrafınız çok olacaktır..
    eşinle sıkıntının olmamasına sevındım , senın yanında olmasıda çok guzel ...
    eşinin haberı yoksa senın bu dusuncelerınden ona alıştıra alıştıra soylemelısın bence ..
    agzını ara bakalım eşinin tepkını ne yonde olacak.. ona gore bir karar verırsın artık..
    Allah yardmcın olsun a.s.

4. 21 Ocak 2009
  5. tatlimseval

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    vallaha abba arkadaşım eşimle konuşdum oda gidelim buralardan diyo oda sıkıldı ailesiyle benim aramda kalmakdan ailesin yaptığı dedikodulardan bana hak veriyor gideceğimiz zamana kadar dil öğrenmeye başladı bile ve özel dersde alıcak kesin karar verdikden sonra kaydirigubbakcemile2

senin sorduğun sorulara gelince ailem düğünde burdaydı bir kerede kız kardeşim geldi yanıma 2 hafta kaldı gitti zaten onun gidişiyle birşeyler dank etti kafama yıkıldım komalık oldum :a015:

ailem hep derdi istediğin zaman yanına geliriz hep seninle olucaz maddi manevi kardeşin gelir baban gelir ben gelirim derdi annem ama herzaman herşey istediğimiz gibi olmuyor bu hayatda evdeki hesap çarşıya uymadı bende böyle yalnızlık içinde boğuldum kayboldum işde böyle :a015:

6. 21 Ocak 2009
  7. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok guzel bu haber bak eşinde desteklıyor seni..
    dil ogrenmeye caslıması süperrr..
    bazen evdekı hesap carsıya uymuyor haklısın ablam evlenmeden önce dediler canı ne zaman isterse gelebılır , siz gelebilirsiniz filan.. ama hiçte oyle olmuyor yaa :KK43:(
    hakkınızda hayırlısı neyse sızın içinde o olsun tatlım..
    ablamda gıtmeden önce burda 9ay almanca kursuna gıttı en azından gramer olarak ogrendi , oraya gıttgınde dedi kulak asınalıgı var dedi ,ordada polis zoruyla kaynanası yollamak zorunda kaldı kursa .. önceden derdini anlatack kadardı şimdi dahada iletlertti ehliyetını filan aldı anlıcan..

eşin sana destek oldugu surece hiç birseyden korkma arkadasım..
    mutlugunuz daim olsun a.s. hersey gonlunce olsun tatlım a.s

8. 21 Ocak 2009
  9. filizadm

filizadm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    canım eşin ne iş yapıyodu berlıne gıdersenız ne iş yapmayı düşünuyorsunuz.

10. 21 Ocak 2009
  11. sarmasik

sarmasik hayatim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadasim bence karalarinizi kari koca birlikte alin.bende Türkiyede büyümüs üniversite bitirip meslegimi elime almis bir bayanim ama esimle tasinip 2 sene icinde evlenip almanyaya geldim ve yaklasik yedi senedir buradayim.esimle evlendigime hic pisman degilim ama benim icin cok zor zamanlardi cok yalnizlik cektim ve bütün ailem türkiyede.Onlari cok özlüyorum ama burada yasamak zorundaydim ve buraya adapte oldum.bu esin icinde böyle zor olacak.senin avantajin türkce biliyorsun ama türkiyeye alisamadin.o almanca bilmiyor ve bu sürecte senin destegin cok önemli.Kendi aileni düsünürken kocani bunaltip problemlerle bogmamalisin.Ayrica kocan ise girene kadar sen calismalisin.Insallah kocana iyi bir is bulabilirsin.Bence cok iyi düsünün ve ikinizde isterseniz bu yola cikin.

12. 21 Ocak 2009
  13. tatlimseval

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok eşimin işi orda hazır kuzenlerim ve ailem çok destek çıkıyor bize o konuda bende hem anaokul öğretmeniyim hemde güzellik uzmanı yani iş konusunda bir sorunumuz olmicak inşallah kaydirigubbakcemile3

eşiminde ailesiyle sorunları var hem onu kullanmışlar bir aile yapıları yok kim kim dum duma eşim çocuklugundan beri sadece çalışmış ve evi geçindirmiş o yüzdende işlerine gelmedi evlenmemiz ya neyse inşallah olur ama işde eşim için endişeleniyorum herkez kadınlar daha kolay uyum sağlar erkek için daha zor diyorlar ve birde birden öyle yüksek maaş alıcak ne oldum delisi olurmu diye de korkuyorum :çok üzgünüm:

kafam ve duygularım çok karışık yorumlarınız için teşekkür ederim devamını bekliyorum sorularınız olursa hepsini cevaplarım iyi ki varsınız:1hug:

14. 21 Ocak 2009
  15. sarmasik

sarmasik hayatim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim esinin isinin hazir olmasi cok iyi bir durum.Zaten sen esini tanirsin cabuk uyum saglayan sen sakrak biriyse cok fazla sorun yasamaz.zaten esin hayatinda hep calismis biri eger calismayan tembel biri olsaydi orada ne oldum delisi olabilirdi.ama esinin öyle olacagini sanmiyorum.birde yasam kalitesi ve cocuklarinizin gelecekleri icin en iyi inkanlari ve yasam standartlarinida nerede daha iyi karsilayabileceginizde cok önemli.sadece bugünü degil gelecek icin en iyisini düsünün.dedigim gibi erkek icin daha zor ama benim tanidigim pek cok erkek var ve bence kadinlardan daha kolay uyum sagladilar.en önemlisi senin destegin ve onu hicbir zaman hor görmemen.

16. 21 Ocak 2009
  17. tatlimseval

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaşım çok haklısın gercekden sosial güvence çocuklar için en güzel en iyi şartlarda bir gelecek sağlamak için orası daha cazib burda aldığını insan harcıyor yok kira yok faturalar ekonomik kriz birikim yapılmıyor ALLAH korusun yarın bir kaza maza olsa kenarda para yok pul yok türkiyede geçim çok zor bunu anladım hele birde evinden yuvandan ailenden uzakda olup yanlız olmak yaşarken ölmek gibi:a015:

18. 22 Ocak 2009
  19. Sensi

Sensi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Peki canim madem esinin isi hazir ve senin isin de iyi neden evlenip te direk almanyaya gitmediniz once turkiyede okadar masraf yaptiniz ve 6 ay sonra gitmek istiyorsun, bastan gitmen daha mantikli olmaz miydi almanya olumlu yonleri ile bukadar agir basiyorsa.