karnındaki suyu(amniyon sıvısı) azalan var mı?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve pakize10 tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

25 Haziran 2009
    Konu Sahibi : pakize10
  1. pakize10

pakize10 Guest

arkadaşlar ben 32 haftalık hamileyim ve karnımdaki su azalmış bebekte gelişme geriliği var bugün doktor plesantanında olgunlaştığını söyledi bu konuda tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşar var mı?

LKERTURAN bunu beğendi.
  2. 25 Haziran 2009
  3. pakize10

pakize10 Guest

arkadaşlar benim yaşadığım sorunu yaşayan yok mu?

4. 25 Haziran 2009
  5. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım çok gecmış ols ama ınş sıkıntılı donem gecmış alsalarda bebeğı sakıncası olmaz ınş gelışımı çokmu kotu nasıl...................benım ıkı sene oncekı gebelığımde suyum devamlı azaldı malesef hıçbısey suyu gıtmesını engellewmıyo............24 .haftada artık kasılmalarım basladı erken doğdu bebegım bıhafta kaldı kuveczde kaybettım...............ama ınş senın buyumuş canım ınş kucağına alırsın

6. 25 Haziran 2009
  7. dtnescafe

dtnescafe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    354
    Ödül Puanları:
    113
    çok geçmiş olsun canım..benimde 21. haftada suyumda azalma oldu..şu anda 33. haftayı bitirdik..suseviyem hep sınırda kaldı daha fazla azalma olmadı..hatta bugün kontrolüm vardı doktorum artık haftasına göre suyunun normal seviyede olduğunu söyledi..su tüketimin ne durumda..ben suyumun azaldığını öğrendiğimden beri elimde sürekli su şişesiyle dolanıyorum.en az günde 3 lt su içiyorum...bol bol su içmeye çalış güzelim..bu arada bebeğinin kilosu ne durumda...çokmu düşük..

8. 25 Haziran 2009
  9. pakize10

pakize10 Guest

ben 32 haftalık hamileyim bebeğimin kilosu 1600 ..........10gün önce sıvının azaldığını söylediler 10 gündür bir düzelme yok bebekte gelişme geriliği var diyorlar bugün plesanta olgunlaşmış heran sezeryana alabiliriz dediler yarın doopler çekilecek ona göre ne zaman sezeryan olacağım belli olacak

10. 25 Haziran 2009
  11. pakize10

pakize10 Guest

arkadaşlar karnınızdaki suyun artması için neler yaptınız?

12. 25 Haziran 2009
  13. dtnescafe

dtnescafe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    354
    Ödül Puanları:
    113
    canım bende çok araştırdım arttırmak için ne yapılabilir diye..ama bol sıvı alımından başka elden bişey gelmiyo..onun bile faydası tartışılır..senin durumunda asıl önemli olan plesentanın olgunlaşmış olması..plesenta işlevini göremeyince suyunda azalmasına neden olur tabiki bebeğin gelişiminide etkiler..öyle bi durum varsa erken alınması bebek için daha iyi olur..hiç korkma 32. hafta çok erken değil kilosuda okadar az değil..28. haftada doğan bebekleri bile çok rahat yaşatabiliyolar artık..içini ferah tut..inşallah dopler sonucun iyi çıkar..ama sana tavsiyem doktorun hemen sezeryan derse başka doktorada görün..iyice emin ol..allah yardımcın olsun....

14. 25 Haziran 2009
  15. pakize10

pakize10 Guest

caninuss kardeşim benim endişem bebeğin kilosunun düşük olması değil.....1 kaç doktora gittik hepsi aynı şeyi söylüyor...bize net bişey demiyorlar bebeğin gelişiminde sorun derken net bir bilgi vermiyorlar...sadece endişeli laflar neden endişe ediyorlar bilmiyoruz..bebeğim hareket etmiyor diyorum kas problemi olabilir diyorlar bunun nedeni sıvının azalması nedenini söylemiyor...endişeli konuşmalardan o kadar çok korktumki.....

16. 27 Haziran 2009
  17. hayalkaan

hayalkaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    mrb.ben amnıoz sıvısının 33.haftamda azalması nedenıyle erken doguma alındım sezeryanla bebegi aldılar saglıklı ve su an 1,5 ayımızı tamamlıyoruz gayet saglıklı ve beslenme,fızıksel ve dıer aktıvıteleri cok guzel.dogumun yaklasmıs,cok ayakta kalmamanı ve sık wcye gıdıyorsan hemen drnuna konuyu bıldırmenı tavsıye ederım,bebişin gelıyor..

18. 27 Haziran 2009
  19. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    meraba:)
    ben de doktora suyum gelio azar azar demiştim yok öle şey su foş die gelir demişti,ultrasonda da anlamadılar,en son Allah beni bi doktorla tanıştırdı da o tahlillerde terslik gördü,usg ye bakınca suyun bitmiş dedi ve aynı gün bikaç saat sonra sezeryana aldı.ben 38+2idim ama kızım 36 da kalmış..az kalsın kaybediomuşum..
    sizin de çook küçük değil bence sonradan pişman olmamak için doktorunuzu dinleyin..küvezde hemen toparlanır..
    şimdiden analı babalı büyüsün:nazar:

takino bunu beğendi.