karşılıklı şikayet davası.. yardımcı olurmusunuz

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve tucetanyeli tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

30 Nisan 2010
    Konu Sahibi : tucetanyeli
  1. tucetanyeli

tucetanyeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    :tomato:arkadaslar ben özel bi okulda calışıyorum karsı okula gittigimde sahibi beni yanımda veli varken yüksek sesle kovdu sonra bana yabancı oldugumu kendinisin yerli oldugunu polisinde onun adamı oldugunu bana neler yapacagı sekilde tehditler savurdu sonra polis cagırdı tabi bende patronumu neyse patronumda geldi tartısma oldu ikisinin arasında poliste gelince ikimiz birbirimizden sikayetci olduk savcılıga gitti ifadelerimiz uzlaşma olurmu diye cagırıldık ama o benden özür dilemedigi için uzlasmadık şimdi mahkemeye gitti dava sizce sonuc nasıl olur onun benden ne amacla şikayetci oldugunu bilmiyorum benim sahidim var ifadeside alındı ama ben ona ne kaba bir söz nede tepkide bulundum.. ifademdede egitimci bir bayan olarak onurum ve gururum incildigi tehdit ve haakarete ugradıgım çin sikayetci oldugumu bildirmiştim sonuc ne olur acaba hakim red debilir mi davayı kamu davası sayılmaz diye yada gerekli görmedigi için geri cevirebilir mi birde benim suclu çıkma dururum var mı yardımcı olursanız sevinirim simdiden tesekkürler...

2. 7 Mayıs 2010
  3. de facto

de facto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Siz ceza almazsınız diye dusunuyorum. Ve eğer davada siz beraat eder karsı taraf ceza alırsa hukuk mahkemelerinde manevı tazmınat davasıda açmalısınız.

4. 15 Mayıs 2010
  5. tucetanyeli

tucetanyeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çok tesekkür ederim yardımınız için bugun mahkeme celbi geldi oda bana iş yeri dokunulmazlıgı ihlali üzerine şikayette bulunmuş karsılıklı davamızda ama okula içiri girin bekleyin diyen kendileri ve yanımdaki yardım ettigim amcada sahit buna yine ben ihlal etmiş oluyormuyum onun işyerini suçlumuyum yani