kas zarı altı silikon uygulaması hakkında...

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve symgcl tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : symgcl
  1. symgcl

symgcl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar fikri olan varsa yazsın lütfen,bu kas zarı altına silikon yerleştrmek bu kadaravantajlı bi yöntemse neden bunu yapan doktr sayısı bikaç tane allah aşkına.ben anlamıyorum.madem kasaltı ve kasüstü yöntemlern avantajını taşıo ozaman sıkça bunun yapılması gerekmezmi.benm kafam karışık açıkçası.sırf bu yüzden görüştğüm doktora olamyrm.çnkü kas zarı altı yapıcakmış.

derasna bunu beğendi.
  2. 13 Nisan 2010
  3. olie

olie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Ben kasaltı yaptırdım ilk başta baya acılı oldu :bbo: ama memnunum şuan a.s. Ameliyat olduğum hastanede 3 kızla tanıştım konuştuk ve 3 ü de kas altı yaptırmış.. göğüs dokusu olmayanlarda genelde kasaltı uygulanıyor..

4. 13 Nisan 2010
  5. Mariposa05

Mariposa05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    kas zarı altı ne meme dokusunu nede kas dokusunu zedelemeden yapılan bir yöntem olduğunu biliyorum. Kas altına yapılan kası zedeler demek istemiyorum sadece kas altına göre daha az riski var demek daha doğru olabilir. Tercih edilmesinin bir sebebi de ameliyat sonrası ağrının daha az olması. Tercih edilmemesinin sebepleri ise çok büyük göğüs isteyenler kas zarı altına konulan protezden sanıyorum tatminkar sonuçlar alamıyolar. Bir de bu yöntem diğerlerine göre daha zor.Orası çok ince bir yer olduğu için bulmak yerleştirmek çok daha zahmetli ve profesyönellik gerektiriyor diye biliyorum. bu nedenle Türkiyede bunu sayılı cerrahlar yapabiliyor. Bunlar benim duyduklarım bildiklerim. Doğruluğundan yüzde yüz emin değilim. Sen de kasaltına kas zarına yaptıran arkadaşlara iyice danış sonrasında kararını verirsin.

6. 13 Nisan 2010
  7. symgcl

symgcl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    anladım teşekkr ederim paylaşımın için.araştırıcam.

8. 14 Nisan 2010
  9. dashunya

dashunya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    113
    Bende aynı kararsızlık ıcınde aylardr boguluyorum nereye yaptırıcam dıye:KK43:aynı sebplerden kas zarı altı hakkında soru ısaretlerım var.gercı nerdeyse yerlı yabancı her sıteyı arastırdım en mantıklı en abantajlı yontem olarak sunuluyor,acaba ılerıde herhangı vı dezabamtajı olur mu kı?kas bu zar olmadan eskısı gıbı calısabılecek mı anlayamıorum bı turlu

10. 14 Nisan 2010
  11. dashunya

dashunya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    113
    Hangı doktorla gorussem kendı yonteminin iyi yanlarını soyleyıp ovuyor dıgerlerını ıse kotuluyor hepsınden kafam karısmıs cıkıorum,benkasustu ıstıyordum ama bu kapsul rıskı benı caydırmak uzere hatta caydım:KK43:kapsul yuzunden cıkarmak gerekırse kasustu ımplantı,olusan kapsule yapısan bı kısım meme dokusunuda alma durumu oluomus tabı bu sadece bı ıhtımal:KK43:ya kaszarı altında ne oluyor acaba

12. 14 Nisan 2010
  13. symgcl

symgcl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben bu işe girmeden önce hiç böle hayal etmemiştim.karar verrsin doktora gdersin ve ameliyat olursun sanıyodum.meğer doktorlar kendi içlerinde uzlaşamamışki.benm göğsümde emzrme sonrası haff sarkıklık mevcut ve içi boşaldıı.şimdi bi doktor dediki,protezle düzelcek dikleştrmeye hç gere yok,ve içi boşaldığı içinde kasönüne koymak zorundayım...diğer doktor ise,dikleştrme şart,ve kasarkasına koymak zorundayım dedi. kaydirigubbakcemile3 varmı böle bişe.ben şimdi napabilirim.kime güveniyim ikiside okdr mantıklı açıklıoki.nese anlıycağın şuan en zor durumda benmdr heralde.Çok üzgünüm çoook

14. 14 Nisan 2010
  15. armine85

armine85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bu kas zarı altı sanırım cok zor bı teknık barıs cakırın yaptıgını okudum ama bı cok doktor tercıh etmıyo genelde dual plane tercıh edıyorlar yarı kas altı yarı kas ustu aslında bu teknıkte memeye dogal bı gorunum vermesı acısında tercıh edılıyor yanı bu teknıkle yuvarlak bı protezde damla seklını alıyor ama artık damla protezler var neden tercıh edılıyor anlamıs degılm

16. 14 Nisan 2010
  17. dashunya

dashunya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    113
    Aynen bende sanıyordumkı doktora gıdılır taktırılır ama nerdeee!!!baska sey dusunemez oldum acaba hangısı dogru soyluo ve gercekten hangısı dogru soyluo hangısıne guvenıcem yaptıranlara degıl karar verenlere ımrenerek bakar oldum:KK43:kas zarı altı evet tercıh edılmıo ama acaba zor oldugundan mı yoksa mantıksız oldugundan mı?

18. 14 Nisan 2010
  19. dashunya

dashunya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    113
    Kas zarı yaptıranlar ne olur bı fıkır versınler:KK43: dual plan ıle damla arasındakı fark yanı bence bırınde sılıkonun ust kısmını kasa sabıtleyerek o goruntuyu verıolar ama damlanın donme rıskı varmıs.kas zarı altı ve dual plan yenı yontemler yanı bunun bı 30 sene sonrasının ornegı yok buda benı dusunduruyor.kapsul olayındanda cok korkuyorum,ınternette kapsullu meme resımlerı felakettı!!!