kaşığı reddediyor,elimden yiyor:(

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve cananrana tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

8 Nisan 2010
    Konu Sahibi : cananrana
  1. cananrana

cananrana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hanımlar merhaba kızım 8 aylık ek gıdaya başladık ancak kızım kaşığı reddediyor. kaşıktaki yemeği elimle verdiğim zaman agzını açıyor,kaşığa ise ağzını kilitliyor.napsam açmıyor.pütürlü gıdalarla sorun yaşamadım.pilav falan ne olsa yiyor ancak sadece ve sadece elimden yiyor.kaşığa nasıl alıştırıcam yardım edin.tecrübeli olanlardan cevap bekliyorum.cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

2. 8 Nisan 2010
  3. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Tecrubeli degilim ama bir fikrim var.
    Kendinize de bir tabak birsey ve bir kasik alin, onun onunde 1 kasik yiyin. Sonra ona verin, sonra kendiniz yiyin tekrar. Yani belki de agzini acmasi gerektigini, kasigin ne oldugunu filan bilmedigi icindir. Demek istedigim sey, gostererek alistirin kasiga.
    Ben olsam boyle yapardim.

4. 8 Nisan 2010
  5. cananrana

cananrana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aklın yolu bir :)) melekçim önerin için çok teşekkür ederim canım. daha 5 aylıkken corba besliyordum ben kızıma.öyle güzel yiyordu ki. surda 2 aydır kaşıga karsı bir antipatisi oldu.ayrıca dediğin taktiği denedim.mama sandalyesine oturtuyorum bende yemek masasında onunla birlikte yiyorum.ama olmuo olmuo.önceden oluyordu şimdi istemiyor.elimle yiyor :KK43:. :1hug:

6. 8 Nisan 2010
  7. backwood

backwood Sakin ol şampiyon!!! Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    153
    ee çocukta fark etmiş anne elinin lezzetinin farklı olduğuna haklı bir bakıma:lepi: şahsen annem beni eliyle yedirse bende kaşıkla yemek istememsositososito
    belki ilgi istedğin için kaşıkla yemek istemeyebilir bence dedğiniz yöntemi tekrarlayın kendi masanıza oturttun kaşık tabak ye bkalım inş. olur

Son düzenleme: 8 Nisan 2010
  8. 8 Nisan 2010
  9. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    diş durumu nasıl acaba kaşık diş etlerini falanmı acıtıyoki
    olabilirmi??...

10. 8 Nisan 2010
  11. cananrana

cananrana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    5 gün önce ilk dişimiz çıktı.kaşığın damaklarını acıtabileceğini düşünüp bebeklere özel mama kaşıklarındn aldım.pek farklı deği.inş.değişir iştahlı bir bebek sayılırdı bende cok seviniyordum.napalım sağlıklı olsunda.

12. 8 Nisan 2010
  13. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde kızım 7,5 aylık. Kaşığı reddediyor. elimizden yiyor. Bi de kendi kaşığıyla yemek istemiyor. Bizim çatallardan verdğiimde ağızını açıyor. Bende ne yapacağımı bilemedim. Yesinde tek elle yesin diyorum ama o da olmuyorrr heryer batıyor:KK66: Bi de kendi mamasına karşı antipatisi var, gözü hep bizim yediklerimizde. Kendi gıdası yavan geliyor tabi. Bazen yediğimiz yemeklerin suyuna banıp veriyorum pek bir iştahla yiyor. Suyu biberonundan değil, bardaktan içmek istiyor. Yani bizim ki büyümüşte küçülmüş. Çok da zeki maşallah. Ağzını elle bişey verecekmiş gibi açtırıyorum bir kanıyor iki kanıyor, üçüncüde ağzını açmıyorrr :KK66:)
    bizde böyleyizzz işte ...

14. 9 Nisan 2010
  15. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide herşeyi kaşıkla yemek istiyor.çoğu zaman devam sütünü bile kaşıkla veriyorum.biberonu sadece gece alıyor,birde su içerken .peki çorba falan içiremiyomusunuz,neticd elle verilmez heralde.ayyyyyyy ayy bu çocuklarda çeşit çeşit vallahi.daha şimdiden bizi parmaklarında oynatıyolar.gerçi sağlıklı olsunlarda biz herşeye katlanırızcokacimcoook

16. 11 Nisan 2010
  17. nihalemre

nihalemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oyyyyy kıyamam ben onaaaaa :)

başlığı okuyunca çok hoşuma gitti.hiç elimle yedirmeyi denememiştim oğluma...

eninde sonunda kaşığa alışır.biraz sizi zorlar ama olsun azcık sabır :))))))))

18. 13 Nisan 2010
  19. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Pek araştırmadım ama farklı kaşık türleir var onları bi dene istersen. ben önce kaşığı eline vermiştim epey oynamıştı ağzına götürüyordu. Biraz alıştı kaşığa. Ama elmayı elimle yemeyi tercih ediyor. Bi de bazı yiyecekleri önce kaşığa alıyorum sonra sevdiği bişey batırıp veriyorum. Şöyle bazı meyve pürelerini kaşığa alıyorum sonra ıhlamura batırıp veriyorum pek reddetmiyor bi dene istersen belki işe yarar.