kasık ağrılarım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melansu tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

4 Ekim 2009
    Konu Sahibi : melansu
  1. melansu

melansu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar tam olarak 14 hafta gebeyim fakat hala kasık ağrılarım var.özellikle sağ kasığım bugün çok ağrıdı.ne zamana kadar sürüyor bu kasık ağrıları.ayrıca hala midem bulanıyor normalmi.

2. 4 Ekim 2009
  3. Elis

Elis Guest

mide bulandim 12 hafta sonunda gecmisti ama suan 23 haftalik hamileyim benimde sag kasigim cok agriyo,gerci nedenini biliyodum ama genede doktoruma sordum,normal dedi,artik yavas yavas doguma rahim kendini hazirliyo ve o buyudukce kasiklara baski yapiyo dedi,uyurken yatarken ayaklarini kendine dogru cekerek uyursan yardimci olur dedi agrilarina,fakat agri ile asiri bel agrisi varsa,o zaman bi kontrole gelmen gerekir dedi,cok sukur asiri degil benimki,yerimseniben

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ekim 2009
  4. 4 Ekim 2009
  5. Elis

Elis Guest

daha detayli olmasi icin bunu kopyaladim sanayerimseniben
    Hamilelikte kasık ağrısı nedenleri ve çözüm yolları.. Gebelik döneminde doğum için düzenli olarak büyüme ve genişleme eğilimi gösteren rahim, karın boşluğunu dik tutan bağların bu gelişim sonucu aşırı derecede gerilmesine sebep olur. Bu gerilmeler ve bebeğin karın içerisindeki ani yer değiştirmelerini anne adayı kasık ve bel ağrısı olarak hisseder.

6. 4 Ekim 2009
  7. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim agrilar normal bendede olmustu 4 aya kadar sonra azaldi ama bu son aylarda yine artti tabi..
    rahim genisliyor bebek kendine yer siyor orda onun rahati icin bu gerekli agri olmasi cok normal endiselenme...
    bulantimda 5 ay surdu benim cok zor gecti...halada bazen felaket bulaniyor alistim bulantilarla yasamaya artik...