kaşık maması....

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esraaydin tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : esraaydin
  1. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşlar... bebeğim 4 buçuk aylık 1aydır sadece mamayla besleniyor ek besin tattırmaya başladık doktor kahvaltıdan başlattı tadımlık. doktoruma sormayı unuttum bebeğim kaşıkla birşey yemeyi çok seviyo bende hippin 4. aydan itibaren olan kaşık mamaları var onlardan alıp yedirmek istiyorum günde bir öğün herhalde daha kıvamlıdır formül süte göre kabızlık falan yaparmı? erkenmi? yoksa ver sıkıntı olmazmı dersiniz???

2. 14 Ocak 2010
  3. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ver tabiki ayına uygun artık...kendini hiç kısıtlama.....ayına uygun olarak herşeyden verebilirisn artık...yoğurt....kaşık maması...meyve püresi......hiç düşünme bence alışsın herşeye.....

zeyy88 bunu beğendi.
  4. 14 Ocak 2010
  5. esraaydin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya aslında doktorda kahvaltıdan başla bir süre sonra yoğurt meyve püresine geçeriz dedi ama ben cesaret edemedim kabız falan olur diye korktum çünkü günde sadece 1 kere kaka yapıyor. haklısın ama etrafıma bakıyorumda herkes 3. ayından sonra bir çok şeye başlıyo. cesaret verdin arkadaşım teşekkür ederim ilgin için, doktora herzaman ulaşamıyoruz bu siteyi bu yüzden çok seviyorumopuyorumnanaktan

6. 15 Ocak 2010
  7. kurbi

kurbi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    başlayabilirsin bence bende 4 aylık vermeye başladım yoğurt havuç püresi elma püresi falan yavaş yavaş tattır ilerde zorluk çekmemek açısından

8. 15 Ocak 2010
  9. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bizde bugün doktora gitik dördüncü ayımızı doldurduk ben meyvepürelerinden ve kaşık mamalarından aldım ama doktorumuz kaşık mamalarına izin vermedi oğlumun kilosu iyi diye sadece meyva püresine izin verdi bir ay sadece ek gıda olarak meyva püresi vercem ben sonra aldığım kaşık mamalrından yedircem .bu arada oğlum şuan 7.210 gr

zeyy88 bunu beğendi.
  10. 16 Ocak 2010
  11. esraaydin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bebeğinin boyu kaç? benimki 7.600 ama ince bir çocuk olacakmış gibi boyuyla alakalı sanırım ama zaten ben kaşık mamasınıda başta tattırma amaçlı vercem farklı tatlara alışsın diye

12. 16 Ocak 2010
  13. zehracaa

zehracaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    esracığım bende ikiz bebek büyütmüş bir anne olarak derimki kahvaltı için erken! :eek:lmaz: meyve sebze püreleri ve kaşık mamalarına alıştıra alıştıra başla. benim tosun oğlum seve seve yiyecektir:nazar:

14. 16 Ocak 2010
  15. esraaydin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zehracımm 3 sabah yumurtanın sarısının yarısın yarısını bile vermedim (tekerleme gibi oldu) tattırdım tosunun kaşık mamasına bayağı bir nazlandı bugün bende ısrar etmedim yavaş yavaş alışır inşallah ama aklımdan ya alışmazsa diyede geçiyo korkuyorum çok duydum yaşını geçmiş çocuk mamadan başka birşey yemiyo..Allah korusun... haftaya sendeyiz inşallah..

16. 17 Ocak 2010
  17. zehracaa

zehracaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya yedirmeye çalıştığın yumurtaysa yemeye bilir yağmur halen daha isteyerek yemiyo. zorlama zaman ver. ülkerin devam mamalarıyla yapılan mamalar var (süt yerine devem mama vermen gerekir canım)onun içine bebe bisküvisi birazda peynir ez bir dene sevecek mi? bende tarif bitmez kayra'ma en uygununu buluruz inşallah:içelim: gelde biraz efkar dağıtalım bacım bıktık çoluk çocukla uğraşmaktan:nazar:

18. 18 Ocak 2010
  19. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hipp erik püresini tavsiye ederim. benim iştahsız kızımın yediği tek kavanoz mama. kabızlığa da iyi geliyor