Kasılma nasıl birşey

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve freeflame tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : freeflame
  1. freeflame

freeflame Guest

29 haftalık ikiz gebeyim.kasılma nasıl oluyor çok merak ediyorum. doktorum kasılmaların olursa süresini ve sayısını not et dedi ama ben sormayı unuttum. kızlar siz yaşadıysanız bana tarif eder misiniz?

2. 19 Şubat 2009
  3. Ruzgarim

Ruzgarim <a href="http://lilypie.c Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    113
    canim bende erken dogum riski olup hastaneye yatana kadar nasil bir sey oldugunu bilmiyordum.Benimkisi soyle oldu karnim birden bir tarafa toplanip sivri bir dag gibi oluyordu bu arada nefesim kesiliyordu ben bunu hep ikizlerim yapiyor saniyordum sanki yer deisiyorlardi megerse kaslmaymis son doktor kontrolumden tam cikmistim sancim tuttu hemen dokotora kostum ve beni hastaneye yatirmislardi.

4. 19 Şubat 2009
  5. gulcanc

gulcanc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende malesef kasılmaların ne olduğunu bilmediğim için geçen sene erken doğumla bebeğimi kaybettim. benim bebeğin hareketi sandığım aslında kasılma imiş. sanki bebek ayağını karnına dayıyorda itiriyormuş gibi oluyor karnın çok sertleşiyor bir tarafa toplanıyor sanki. rahatsız edici bişey . gerçi ben doktoruma söylemiştim ama o pek önemli olmadıklarını söylemişti. zamnında ve hayırlı doğumlar diliyorum

6. 19 Şubat 2009
  7. freeflame

freeflame Guest

arkadaşlar sağolun size ne kadar teşekkür etsem az. inanmayacaksınız ama o dediğiniz şeyler bende de oluyor ve maalesef ben de her seferinde bebişler ayaklarını falan dayıyor diye o sivrilen yere dokunup neresi olduğunu anlamaya çalışıyordum. hatta hala da öyle geliyor acaba kızlar yanılıyor mu diye bile düşünmüyor değilim. çünkü sivrilern yerde gerçekten de bişeyler vargibi oluyor altı boş gibi durmuyor. demek dikkatli olmam lazım.uff ya daha çok erken umarım erken gelmezler canlarım.hem korkmaya başladım hem de iyi ki sormuşum siz kızlar bana çok yardımcı oldunuz.teşekkürler.

8. 20 Şubat 2009
  9. Ruzgarim

Ruzgarim <a href="http://lilypie.c Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    113
    Sen mutlaka dokotruna soyle bu durumu seni bir soksunlar nts ye.Ne olmaz ne olmaz.

10. 21 Şubat 2009
  11. ZeaMays

ZeaMays &#9829;&#9829;&#9829;canlarımsınız&#9829;&#9829;&# Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde 20. haftalarda başlamıştı. birden bire karnım sertleşiverirdi, ağrı olmazdı ama rahatsız edici bir his oluyordu, bende bebekler yer değiştiriyor falan sanırdım ama kasılmaymış, düzenli aralıklarla ve sık olmuyorsa korkulacak bişey değil. Dİkkat etmen gerek. bol bol su iç birde doktorum magnezyum vermişti bana çok yararı oluyor inan. Doktoruna bir danış istersen.
    Yorma kendini.

12. 22 Şubat 2009
  13. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    şimdi bende çok nadir karnımda oluyor ama ben bebeğimin ayağı sanıyorum öle nefesim faln kesilmiyor
    ve ben elliyince kesiliyor yani hemen normale dönüyor .....
    çok zor yaww bunu anlamak

14. 26 Eylül 2010
  15. nergis55

nergis55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    son 3 gündür bende de çok sık oluyor.Ağrı falan yok ama karnım resmen top gibi sertleşiyor.Yarın doktora gidicem geçmezse

16. 26 Eylül 2010
  17. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    Nergiscim kasılmayı dikkate al lütfen,erken doğum belirtisi olabiliyor..gerçi yalancı kasılmada olabilir ama yinede temkinli ol.

18. 26 Eylül 2010
  19. nergis55

nergis55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Evet canım yarın kesin gidicem