kasılma nasıl olur bilen varsa cevap yazsın acilllll!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ipekyil tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ipekyil
  1. ipekyil

ipekyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar son 1 saattir karnımda bebeğin toparlanması gibi bişeyler oluyo ama agrı yok acaba bu doğum kasılmaları mı sadece bebek oynuyor gibi hissediyorum bilenler cevap yazsın lütfen bekliyorum kafam karıstı

2. 7 Mayıs 2010
  3. tuvanna07

tuvanna07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ayy şimdi gördüm yazını sen çokk iyi tarif etmişssin evet bendede böle oluo ve karınım çok sertleşio...yaa 1 saatte süreklimi oluodu yoksa gün içinde ara aramı ?

4. 7 Mayıs 2010
  5. ipekyil

ipekyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya ben şimdi 39+3 teyim sana anlattığım 34.haftamdaydı erken doğum tehlikesi demişti doktorum o yüzden ihmal etme gün içinde oluyodu beni rahatsız ediyodu hep gergindi karnım. şimdiki baska bebek hareketi gibi ama sanki toplanıyomus gibi anlamadım nedir bu? bilen var mı benim haftalarda olup da...

6. 8 Mayıs 2010
  7. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ıpekcim, deri toplanması adet sancılarıyla birlikteyse ve saatte 4 kere veya daha fazla oluyorsa doğum kasılmaları başlamış oluyormuş. Ama sende ağrı sızı yok anladığım kadarıyla. Deri toplanmasıda tek başına bişey ifade etmiyormuş okuduklarıma göre. Ama senin günün dolmuş zaten. Hiçbir belirti vermeden rahmi açılanlarda var. Dikkatli ol.

8. 8 Mayıs 2010
  9. ipekyil

ipekyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

ya saol evet dediğin gibi agrı falan yok belimde var biraz ama hep olan agrılar zaten.offf ya peki agrı olmadan açılanlar ne yapmalıymıs benimki deiğim gibi bebeğin bi yerde toplanması gibi ve 1 saatte 3-4 kere falan oluyo illa agrıyı beklemem lazım dimi neyse beklicez artık yine de böyle şeyler yasayanlar paylasırsa bizimle sevinirim yoksa ben hastaneye yetişemeden doğuracam galibabilmiyorumkismile

10. 8 Mayıs 2010
  11. tuvanna07

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ipek nasıl oldun dr. gitttinmi merak ettimm.

12. 8 Mayıs 2010
  13. ipekyil

ipekyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yok canım gitmedim zaten persembe günü nst ye baglamıstı doktor herşey iyi demişti şimdilik bekliyorum kasıklarımda adet agrısı gibi agrılar devam ediyor kafam karısık öle bekliyorum hayırlısı sancılarım artarsa gidicem tesekkür ederim

14. 9 Mayıs 2010
  15. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ipekcim internette hangi doğum sitesine girersen gir hepsinde en az iki belirti olması gerekiyor. sen şimdi çok heyecanlısındır çok iyi anlıyorum seni. tam olarak kaçıncı haftandasın ve bebeğin kaç kilo doğacak canım??

16. 9 Mayıs 2010
  17. tuvanna07

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlısı olsun canım zaman yaklaşınca insan ister istemezz böle oluoo umarım bian önce saglıkla bebegini alırsın kollarına minicik ellirinide bizim için öpersin...