kasılmalarım...hadi kızlar bilenler tecrübelerini esirgemesin...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve bride_ tarafından 1 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1 Haziran 2008
    Konu Sahibi : bride_
  1. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Bugün akşam saatinde 10 dk arayla karnım sertleşti, yaklaşık 5-6 defa oldu çok panik yaptım doktorumu aradım.İdrar tahlili ver dedi, hastaneye gittik eşimle tahlili verdim fakat birşey çıkmadı sonra kasılmalarım 1 saatte bire düştü hatta 2 saatte bir bile oldu.Bu nedemek oluyor şimdi?Doktorum sadece endol fitil verdi (ağrı kesici) Benim şimdi erken doğum riskim mi var varsa bu adam beni niye sallamadı, o kasılmalar neydi?Bana yardmcı olabilirmisiniz? Bunları yaşayan varmı,

Kasılmaları tarif edeyim; belimden karnıma yayılan sertlik hissi ve elimi bastırdığımda karnımın sert olması, bir kaç sn içinde yumuşaması...

2. 1 Haziran 2008
  3. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
  4. 1 Haziran 2008
  5. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Cnm Kasilmalarinin Sikliğina Dikkat Et..yani 1 Saat Içinde 4den Fazla Oluyorsa Sakincali Hemen Dr.başvurmalisin. Yanlizca Bana Dr.söylemişti Sürekli Karnini Ovalayip( Kontrol Ederken) Uyariyormuşsun Daha Fazla Kasilma Yaparmiş..

6. 2 Haziran 2008
  7. bride_

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler arkadaşlar, dün çok korktum onu kaybetmekten..

8. 2 Haziran 2008
  9. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    allah korusun kaybetmeyı aklından sıl cnm hemen panık yapma bılıyorsun beynınıde yoneten sensın o durumda gececek gececek dıye kendını tesellı et rahat bırak kasılmalar olunca sende panık yaparsan bu sefer beynını kasarsın ve otomatıkmen tum vucudun kasılır o yuzden cnm sakın olmalısın sonra başka doktorlara da danış yenı fıkırleer al

10. 2 Haziran 2008
  11. EU1

EU1 Guest

canım korkulacak bişey degil aynı kasılmalar bende de oluyordu.resmen karnım o kadar sertlesiyordu ki karnımda bebegin bulundugu yer bariz belli oluyordu resmen..
    .bende senin gibi korkmuştum ama hiç bişeycikler olmadı.
    Stresten kaynaklanıyor sanırım üzme kendini ...
    Bende doktora gittim bişey olmadıgını söyledi sanırım yalancı sancı gibi birşey buda heralde fazla yorma kendini dinlen canım.

12. 2 Haziran 2008
  13. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de 3-4 gündür sürekli elim karnımda gözüm saatte kasıldı mı yok bu kasılma değilmi kaç dakika oldu kendimi perişan ettim bişey olacak diye çok endişelendim ama eğer doktorun muayene ettiyse ve birşey olmadığını söylüyorsa endişelenme canım.Ama bildiğim kadarıyla senin hamileliğin zorlu geçiyordu doğru mu?
    Ablam da 6. aydan itibaren 9. aya kadar sürekli kasılmalarla geçti onun hep kasılması vardı doktor tansiyon için verilen dil altı haplarından verdi ama erken doğurmadı çok şükür.Çok okuyup çok endişeleniyorum kendimizi de çok dinliyoruz.Bu aralar dinlenmeye ve seni mutlu edecek pozitif şeyler yapmaya çalış unutmaya çalış kasılmaları a.s.

14. 2 Haziran 2008
  15. bride_

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Çok sağolun kızlar, burada okuduğum bazı örnekler beni kötü etkiliyor...
    Bebeğini kaybeden arkadaşların hikayelerinden dolayı sürekli kendimi dinler oldum..Allah kimseye yaşatmasın...

16. 2 Haziran 2008
  17. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    eğer sonuçlarında ve kontrollerinde bir sorun yoksa panik yapma bebek büyüyor annesi artık iyice hareketlendi nedeni bunlar da olabilir...

18. 2 Haziran 2008
  19. bride_

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Doktor muayenesine gitmedim henüz, telefonda konuşuyoruz adam bana gel demiyor...