kasım anneleri 3lü testini yaptıran var mı?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Asortie tarafından 15 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Asortie
  1. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    kasım anneleri 3lü testini yaptıran var mı?
    herkes yaptırdığında sonuçlarını buraya yazsın ki aramayalım konuları ve burada paylaşalım gerçi bana daha iki hafta var ama nasıl yapıldığı
    konusunda da merek ettiklerim var umarım herşey yolunda gider iyice takıntılı oldum tövbeee:bbo:

2. 15 Mayıs 2008
  3. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende haziranın ikisinde yaptırcam.üçlü test de kan örneği alınarak yapılıyor.içimde garip bişi var sanki ya :bbo: ben mi kuruntu yapıyorum bilmiyorum.hayırlısı olsun hepimiz için.inşallah herkesin güzel haberlerinin burada okuruzz :nazar:a.s.

4. 15 Mayıs 2008
  5. blinddate

blinddate Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kuruntu yapma halecim insan anne olunca ne kadarda düşünüyo bebeğini, acaba kötü bişey mi olcak diye, Allah korusun hiç bişeycikler olmayacak inşaallah.. şimdiye kadar herşey yolunda gitti ve öyle devam edecekinşaallah,Dualarımızı eksik etmeyelim yeter bence..benimkinin cinsiyeti belli değil , zaten belli olsa da pek renk vermiyo dr...

6. 15 Mayıs 2008
  7. halecim öyle gereksiz yere sıkma canını bak ilk testin sonuçları col iii cıkmıştı buda ii cıkar allahın izniyle bende 9 haziranda taptıracagım asıl ben cok merak ediyorum ya ben ikili testi yaptırmamıştım daha dogrusu sevgili dr um gerek görmemişti ya...bakalım nasıl olacak umarım hic bi sorun yoktur

8. 15 Mayıs 2008
  9. BALIXSXIM

BALIXSXIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Canım mrb !

28 mayısta yaptırcam ben 3 lü testi.Bildiğim kadarıyla kan testi yapılıp ultrasonla veriler birleştiriliyormuş.Ve sonuç çıkıyormuş.Ama yanılıyor olabilirim.

10. 15 Mayıs 2008
  11. BALIXSXIM

BALIXSXIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben ikiz bekliyorum 2 li taramada kan testi yapılamadı bana,olmuyormuş ikizlerde.Ense kalınlıkları ölçüldü sadece normal çıktı bakalım 3lü taramayıda atlatsak hayırlısı ile

12. 15 Mayıs 2008
  13. Sakura

Sakura Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar,
    3lü tarama da tekil gebeliklerde, annenin kanı alınıyor, (demir kalsium vs. oranlarına bakılıyor) ve bebeklere daha ayrıntılı bir u/s yapılıyor. bu testlerden alınan sonuclar ısıgında anneye vitamin takviyesi yapılıyor. İkiz gebeliklerde bu testler yapılmıyor :KK43:

14. 15 Mayıs 2008
  15. BALIXSXIM

BALIXSXIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sağol canım bilgi verdiğin için.Benim tek yumurta ikizi cinsiyetleri aynı olacak ama bakalım ne olacak çok merak ediyorum.Tabi önemli olan sağlıklı olmaları .Gönlümden kız geçmiyor desem hani yalan olur:)

16. 15 Mayıs 2008
  17. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar ne biliim öle oldu birden işte :çok üzgünüm: bu arada varya bıktım kan vermekten yaa doktoruma dedim allahtan bide ben iğneden korkuorm die kafamçokkarıştı cok canım yanıyoo ya Çok üzgünüm çoook allahım hayırlısıyla bi atlatsaydık su testi de içimiz rahat olsa :1rolleyes:

18. 15 Mayıs 2008
  19. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benim doktorum 3'lü testten hiç bahsetmedi açıkçası. 16-18. hftalar arası rutin kontrolüm, 20-21. haftada da bebeğin organ gelişimi kontrolü için detaylı ultrasonum var.
    Herkese yapılması gerekiyor mu bu 3'lü test? Bilgi verirseniz sevinirim...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.