Kasım ayına ilk kez aşılama yaptırmak isteyenler ve yaptıranlar buraya

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve baby2435 tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : baby2435
  1. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    SELAM; kızlar sonunda eşimi aşılama yaptırmaya ikna ettim çok şükür çok mutluyumm inşallah hayırlısı olur ilk kez aşılama deniycem ama19 eylül adet günüm onu bekliyoruz.. belkide adet olmam bi bakmışız ki aşılamaya gerek kalmadan hamileyimmm ne güzel olur ama adet olacağımı biliyorum her ay olduğu gibi yine olurum diye tahmin ediyorum... tabi allahın işine karışılmaz eğer hayırlısıyla hamile kalırsam milletin çenesinden kutulcağım için çok seviniyorum daha bebek yok mu diyenlere bende hamileyimm demek istiyorumm herşeyden önce kendi bebeğimi sevmek istiyorum artık başkalarının bebeklerine bakarak özenip benim çocuğum olmuyo diye üzülmek istemiyorum rüyalarımda kendi çocuğumu görüp sonra uyanınca bunun rüya olduğunu bilip üzülüp ağlamak istemiyorum... artık bu yaşadığım sıkıntılardan kurtulup kendi bebeğimle eşimle mutlu bi yuvada yaşamak istiyorumm.. bu heycanımı sizlerle paylaşmak istedim bana yardımcı olmanızı istiyorum daha önce aşılama yaptıran oldumu? ilk aşılamada hamile kalan varmı? ne gibi tahliller isteniyo yaptırmadan önce ve en iyi aşılamayı nerde yaptırmamı önerirsiniz ve aşılama isteği için doktora adetin kaçıncı günü gitmeliyim ufak tefek testler için hangi gün uygun içinizde tecrübeli olanlar bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorumm.. allahım kimseyi evlat hasretiyle terbiye etmesin allah isteyen herkese versin biran önce aminnnnn

2. 11 Ekim 2010
  3. hayalbaz

hayalbaz nokta içinde noktayım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım hakkında hayırlısı olsun inşallah aşılama için adetin 2. yada 3. günü doktora gitmelisin.durumunu kontrol edip ilaca başlatır duruma göre iğne yada hapla.sonra yumurtalarını takip edip sana en uygun günde aşılama yapar.ben 3. aşılamada hamile kaldım şu anda daha yeni hamileyim bugün 5 haftalık oldu.kendini kasma rahat bırak ama aşılamya da çok bel bağlama canım bu bi süreç ve ilk aşılamada olcak diye kendini sıkma.ben öle yaptım ve çok üzüldüm.inşallah senin tutar ama hiç belli olmuyo nasiple herşey..

bu arada sen rahim filmi falan çektirdin mi..hiç doktor kontrolüne yumurta takibine gittin mi

4. 11 Ekim 2010
  5. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle yardımların için çok tşkr ederim canım bebeğin hayırlı olsun tebrik ederim inşallah sağ salim kucağına alırsın darısı benim başıma kısmetse:teytey: hayır canım hiç rahim filmi çektirmedim ve yumurta takibine gitmedim doktorum bana söylemedi sadece kan tahlilleri yapmıştı o kadar onda da değerler normal çıktı ama eşimde sperm azlığı ve hareketsizlik vardı tek sorun onuda keçi boynuzu pekmezi yiyerek spermlerini 22 milyona çıktı ama %40 ve %45 hareketlilik oranı doktorumuz hareketlilik düşük demişti ve aşılamayı önerdi... eşim çok inatçı olduğu için tam bir sene aşılama yaptırmaya ikna edemedim eşim bu süre içersinde normal yolla çocuğumuz olur diyerek aşılamaya karşı çıktı ....sonunda kayınvaldeminde desteği üzerine eşim aşılama yaptırmayı kabul etti ama henüz doktora gitmedik daha ne zaman gitmeli ve en iyi hangi hastanede yaptırabiliriz diye araştırma yapıyo ve haftaya regli günüm onunda gelmesini bekleyip öyle gidelim dedik doktora inşallah hiç bir sorun çıkmaz ve tutar allah kimsenin kucağını boş bırakmasın... aşılama öncesi rahim filmi çektirmek şartmı ve çok acıyor mu ben acıya dayanıklı biri değilim 24 yaşındayım ama halen iğne olmaktan bile korkarım bu korkularımı yenemiyorum ve işlem sırasında canım acırmı diye de endişe ediyorum... bana bu konularda biraz yardımcı olursan çok sevinirim canımm sen deneyimlisin iyi bilirsin bana biraz bilgi verir misin canımkaydirigubbakcemile5

6. 11 Ekim 2010
  7. hayalbaz

hayalbaz nokta içinde noktayım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana 1. aşılamadan sonra rahim filmi çektirdiler..aşılama acısız bi işlem çok nadir acı hissedenler.ama rahim filmi biraz ağrılı ama korkma.bu forumda rahim filmi ile ilgili çok abartılı şeyler yazmışlar onları önemseme.şiddetli bi adet sancısı gibi düşün ama 1 2 dklık bişe.korkma acıya yoğunlaşma sonuçta bebek istiyoruz doüum yapcak accık acıya dayanıklı olmak lazım.merak ettiğin bişe olursa sor yard.olmaya çalışırım allah yardımcın olsun:CüvCüv:

8. 11 Ekim 2010
  9. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim canım allah razı olsun içime su serptin gerçekten senin gibi yardım sever kişilerle konuşmak beni çok rahatlatıyo ve kendime olan güvenim yerine geliyo... dediğin gibi burada bazı kişiler çok abartıyolar onlara kulak asmamak lazım inşallah bende hamile kalırım biran önce bebeğimi kucaklamak onu öpüp koklamak istiyorum allahım bu duyguyu bana yaşatsın herşeyden önce eli ayağı düzgün sağlıklı sıhhatli evlatlar versin herkese allah kimseye aratmasın canımm yaşayan bilir acısını.... yardımların için tekrar tekrar teşekkür ederim canım allah sana da kolay doğumlar nasip etsin eğer aklıma takılan bişi olursa burdan yazarım sana akşam eşim gelsin konuşayım bi gün ayarlayıp doktora gidelim bakalım neler yapmamız gerekiyo öğrenelim hakkımda hayırlısı olur inşallah herkes için hayırlısı neyse olsun...

10. 17 Ekim 2010
  11. angelic

angelic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar yarın doktora gidiyorum bende adetin 3. günü çünkü tedaviye başlıcaz benimde aşılamam büyük ihtimalle kasım başı olacak. Biz aşılamadan önce bütün tahlillerimizi hsg filmimizi falan çektirdik ona göre doktor aşılamaya karar verdi bakalım yarın başlıcaz tedaviye sonuç ne olcak çok heycanlıyım şimdiden :))

12. 18 Ekim 2010
  13. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlısı olsun canım heycanını çok iyi anlıyorum bnde yarın adet olmam gerekirken bu sabah oldum doktorla konuştum adetinin üçüncü günü yani çöarşamba günü eşinle birlikte gel hem tahlilleri yapalım hemde aşılama yada tüp bebek mi yapıcaz ona karar verelim dedi aşılamayı anlıyorum ama tüp bebeği nerden çıkardı ya çok korktum öyle deyince daha tahlil sonuçları neyi göstercek onu bile bilmezken içime korku düştü işte inşallah yarından sonra doktora gittiğimizde sonuçlar güzel çıkar allah kimseye aratmasın beklemek çokzor hakkımız da hayırlısı olsun benim gibi ilk kez yaptıracak olanlar burda toplanalım..

14. 18 Ekim 2010
  15. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim eşim 2 sene önce varikosel ameliyatı oldu keşke olmasaydı o zaman daha iyi sperm değerleri vardı. bu güne kadar düzelmesini bekledik. 3 ay önce dra gittim ve bir sürü şey istedi. adetin 2 veya 3. günü kan tahlilleri istedi. yarın kan vericem sonra bütün tahlilleri toplayıp gidecem bakalım ne diyecek. 3 senedir olur diyen doktorlar oyaladı sanırım bizi. aynı zamanda başlaycağız bakalım doktorlarımız ne diyecek hangi yollara doğru yöneleceğiz canım. bizler için hayırlısı neyse o olsun inşallah. Bismillahirrahmanirrahim diyelim. sonuç güzel olacak.

16. 18 Ekim 2010
  17. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim eşimde varikosel ameliyatı oldu şubat gelse bir yıl olacak ama bizimkinin bi şikayeti yok hatta ameliyattan sonra spermleri arttı 22 milyona çıktı ama bizdede var hareketsizlik sorunu ama o kadar abartılacak kadar değil %45 harketli eşimin ama bu hamile bırakmaya yetmiyo doktor aşılama yapalım demişti o zamanlar ama eşim yanaşmamıştı şimdi yeni yeni ikna oldu işte sana tavsiyem eşine keçi boynuzu pekmezi içir spermleri arttırmada çok büyük payı var eşim ameliyattan sonra her gün günde iki defa 2 kaşık yedi biz faydasını gördük sende dene canım neysee karışmış gibi olmayım siz daha iyi bilirsiniz benim ki sadece bi tavsiye canım:1hug: icanım gelişmeleri burdan haber verelim birbirimize merakla ve heycanla bekliyorum bakalım çarşamba günü tahliller nasıl çıkacak...

18. 18 Ekim 2010
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    keçiboynuzu pekmezini aldık birkaç gün içti bir daha içmedi. kendisini kaynatıp suyunu içiriyordum hergün onada burun kıvırmaya başladı onuda yapmaz olduk. bizim öyle acayipki çok güzel çıkıyor testte 2 ay sonra az çıkıyor stresten midir nedir anlamadık. doktorlar hep olur dedi o sebebpten aşılama denemedik. artık gerekiyorsa deneyeceğiz başka çaresi yok. yaşlar ilerledikçe daha zor olacak. şöyle bir bakıyorumda etrafımızda aşılama v.b. yöntemle hamile kalan o kadar çok ki. allah hakkımızda hyırlısı neyse onu versin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.