kaşın kaşın...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Harpy tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

14 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Harpy
  1. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    arkadaşlar 4 ayı yeni doldurdum çatlak kremi de kullanıyorum ama acayip kaşınmaya başladım :KK43: acaba çatlmaya mı başladım? yoksa şeker yükselmesine bağlı bir kaşıntı olabilir mi? sanırım eczanelerde şeker ölçümü yapılabiliyor? nasıl oluyor bilen varsa paylaşabilirmi lütfen? şimdiden teşekkürler... a.s.

2. 14 Nisan 2010
  3. aylinfatih

aylinfatih Allahım seni korusun..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım kaşınıyorsan muhtemelen çatlıyorsun demektir. kaşınmamaya çalış dicem ama o da zor. şekere bağlı mı bilmem ama sadece karın bölgen kaşınıyorsa şeker olamaz. tüm vücudun kaşınıyorsa başka bir komplikasyon da olabilir. kontrolünde doktoruna danışmanı tavsiye ederim. şimdidden bebişin hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :))

4. 14 Nisan 2010
  5. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    harpy canım ben suan doktorumada sordum ve 5 bucuk doldu 6 ncı ayıma gırıyorum dedığın aylarda 4 uncu ayımda aynısı bendede oldu hem göğüslerım hem karnım duramıyordum yolda bıle kasıyordum o derece ıllede catlıcak dıye bişy yok onu bılemem arastrıdım bu konuda ama karnın cocuk ıcın rahat konuma gelırken buyurken yanı karında genısleme olduğu ıcın cok kasınma oluyormus göğüslere gelınce onlar mlum zaten süt olusumu ve yıne buyume asamasında olduğu ıcınde bu kasınma oluyormus hemen catlamaya yormamak lazım dıyo uzmanlar benım azaldı umarım gecer bıraz olsun harbıden zor cunkı

6. 14 Nisan 2010
  7. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim ayrıca alerjim de var ama kaşıdığım yerler alerji döküntüsü olmayan yerler yani; sırtım karnım bacaklarım. alerji olan yerler sadece dirsek içlerim ve diz kapaklarımın arkası onların dışında kaşınan yerler beni endişelendiriyor.. çok teşekkürler yorumlarınız için..

8. 14 Nisan 2010
  9. papatyamlalem

papatyamlalem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim de öle oluo cildiye doktoruna göründüm oda balmandol diye sıvı bilosyon verdi duşta son durulanmada kullanıyorum gayette faydasını görüyorum kaşınmıyorum :)

10. 14 Nisan 2010
  11. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    bu ilaç alerji için mi yoksa sebepsiz kaşıntı için mi? çünkü ben alerjilerim için cilt doktoruma gittiğimde bana dizini döve döve ilaç yazamayacağını perhiz yapmam gerektiğini söyledi...

12. 14 Nisan 2010
  13. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    4 ay çatlamak için erken değil mi? bol bol kremlenin kızlar. başka çaresi yok valla. benim ikinci hamileliğim. 8.aya girdim halen hiç çatlağım yok. :nazar: çok mutluyum. inşallah sizlerde de olmaz.

14. 14 Nisan 2010
  15. DerindirSiyahlar

DerindirSiyahlar Almina ve Çınar ilkokula başladı! :) Pro Üye

Beğenildi:
    540
    Ödül Puanları:
    153
    6.ayı doldurdum,7. aya girdim.ıkiz bekliyorum.Şimdilik ne göğüslerimde ne de karnımda kaşıntı yok.Çatlak ta yok henüz.ılerde ne olur bilemem tabi..

16. 14 Nisan 2010
  17. papatyamlalem

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    normal de benimde alerjim var ama bu kaşıntı sebebsiz daha doğrusu kilo aldığımız için cildmiz tenimiz vucudumuz genişliyor ondan kaynaklı olarak kaşınıyoruz öle sölemişti doktorum bana.

18. 14 Nisan 2010
  19. papatyamlalem

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 36 haftalık hamileyim benimde hiç çatlağım yok ama koltuk altında ve boynumda kararmalar var sank aylardır yıkanmıyormuşum gibi :)))