Kaşıntı acill yardım

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve semosum08 tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : semosum08
  1. semosum08

semosum08 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bir kaşıntı başladı ki sormayın 30 haftalığım 1 haftadır felaket ayaklarım dizlerimden aşağısı yara içinde kaşınmaktan heryerim kaşınıyor geceleri uyuyamıyorum .doktorum gastroentolojiye gönderdi ordada karaciğer enzimlerim yüksek çıktı alp-alt testlerim safra asitlerinin fazlalığı nedeniyel gebelik kolestası olabilrmiş sizde böyle sorunla karşılaşan oldumu nasıl bir çare buldunuz

2. 22 Mayıs 2009
  3. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim de 30. haftadan sonra kaşıntılarım başladı bir kaşıntı ki ağlıyordum artık doktorum karaciğerden şüphelendi testler temiz çıkınca bana ov...ril diye bir losyon verdi o da beni perişan etti gözlerim kırmızı balonlara döndü hatta öğrencim bana "öğretmenim eşinize söyleyin bir daha sizi üzmesin" demez mi :))) cildiye doktoruna çıktım o da bana bir ilaç bir de bir merhem verdi hatta ov..il losyonu verdi diye doktoruma kızdı meğer ilaç kortizonluymuş bebeğe bir şey olacak diye çok korktum ama gözlerimin öyle şişmesinin aslında iyi olduğunu ilacın kendini bu şekilde ışarıya attığını söyleyince rahatladım sana tavsiyem direkt cildiye uzmanına git. cildiye doktorunun verdiği ilaçlarla kaşıntılarım baya hafiflemişti ama doğumdan sonra az da olsa yaklaşık bir ay kadar devam etti ama bir ay sonra hiç sıkıntım kalmamıştı ne olduğunu çok iyi bilirim Allah tez zamanında şifanı versin canım

4. 27 Mayıs 2009
  5. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende de kaşıntı ve sivilceler var ama ben bu şikayetler için gitmemiştim 15 hatalık hamileyim bazı testler yapılmıştı bende de yüksek çıktı cuma günü ultrasona gireceğim karaciğer ve safradan bende bilmiyorum korkuyorum ve heyecnla bekliyorum

6. 28 Mayıs 2009
  7. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    ahhh bu kaşıntıdan ne çektim ensemden ayak tabanıma kadar

ilk 12 haftada başladı popomun üzerine oturamıyordum uykumda bile kaşınıyordum ılık su vs. fayda etmedi..hemen doktoruma gösterdim dahiliye yolladı dahileye birdünya test yaptı dermatoloğa yolladı kadın bana neredeydin dedi yaraları görünce ben dedim ikigünde oldu bu

dahiliye doktoru bana gebelik alerjisi olduğumu eğer karaciğer safradnan geliyorsa ve iki günde seni bu hale koyduysa gebeliği sonlandırmaya kadar gittiğini ve genelde bu alerjinin yedinci ayda çıktığını söyeldi
    biz üzüldük perişan olduk ...dermatolog elimden geleni yapacam dedi bir kortizonlu birde normal bir iğne verdi ve ben o iğneleri oldukdan sonra herşey normale döndü karaciğer ve safrakesesinden değilmiş
    kanda alerjim çok yüksek çıktı ilk üçüncü ay bitti ve altıncı yaımda tekrar başladı sonrada ufak ufak doğuma kadar devam etti ....şimdi bana bacaklarımda ve kollarımda yara izleri hatıra kaldı

8. 28 Mayıs 2009
  9. semosum08

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya benim karaciğerden gelme belli testlerim yüksek çıktı.karacaiğer enzimlerim fazla çalışıyığ asitleri dışarıya vuramıo cilt altına gidiyor kaşıntı sebvebi buymuş 1 haftadır güçlü bir ilaç kullanıyorum hiçbir etki yok.kullananlar %80 fayda görmüşler ama ben görmedimö o kadar belki %10 yarın tahlillerimi tekrar yaptıracağım bakalım hayırlısı ne çıkacak.31 haftalık olduk doktor geçmesse erken alacağız demişti tek korkum bu asitler bebeklere zarar verir mi bilmiyorum.inşallah zararı yoktur da kaşıntılarla bekleriz en az 36 ya kadar rabbim hayırlısını versin

10. 28 Mayıs 2009
  11. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm benim bildiğim kadari ile karaciğer ve safra kesesi görevi tam yapamdığında anneye zarar veriyor sarlık vs.oluyorsun gebelikde olduğundan ilaç tedavisi kısıtlı cnm bebek ve sen tehlikeye gireceğinize alınması mantıklı en az 3 hafta daha sıksan
    bende losyonlar iğneler kullandım avil iğne oluyordum ama fayda etmiyordu

rabbim hayırlısını versin ben 33+2 de bebeklerimi dünyaya getirdim küveze vs.girmediler

12. 29 Mayıs 2009
  13. glsncck

glsncck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bu kaşıntılar ablamdada var şuan 32 haftalık ikiz bebeklerine hamile ve hastanede yatıyor 3 gündür. hastanede yatmasının sebebi yüksek şeker, insilün iğnesine başladılar ayrıc kaşıntısınıda ilaçlarla geçirmeye çalışıyorlar ama nafile harıl harıl kaşınıyo ablacım. Allah bütün ablam gibi bebek bekleyen annelere kolaylıklar versin sağlıkla kucaklasınlar bebeklerini :CüvCüv::nazar:

14. 29 Mayıs 2009
  15. semosum08

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım allah herkese şifasını versin çok zor bir durum rabbim hayırlısıyla bebeciklerimizi kucağımıza almak nasip etsin

16. 29 Mayıs 2009
  17. semosum08

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tahlillerimi yine oldum biraz düşüş başlamış şükür 109 dan 81 e düşmüş birisi mesela ama kaşıntılar devam kadın doğumcuma kalsa hiçbir problem yok çok rahat yaaa bakalım çarşamba bidaha oılcam tahlil cumada kadın doğumcuma göstercem sonuçları bakalım o zaman ne diyecek herşeyin hayırlısı

18. 30 Mayıs 2009
  19. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sizlerin hamileliğinizin son haftalarında çıkmış ben dün gece uyku uyuyamadım bu konu yüzünden enzimlerim yükselmiş 1 hafta sonra bir daha gidiceğim ultasonda ciğerimde birşey çıkmadı safradada çıkmadı baktılar fakat değerim yüksek ben kaşıntıya razıyım yeterki enzimlerim yükselmesin çok üzgünüm yaa hamileliği sonlandırmaktan bahsediyorlardı:KK43:(((